reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

nocne karmienie-zrezygnować czy nie

co prawda, moj synek od poczatku dosc fajnie przesypial nocki, wiec moze nie mam za duzo doswiadczenia w tej kwestii.
ale w moim przypadku od poczatku potwierdzaly sie ksiazkowe porady. widze np. ze synek dluzej spi (a ja z nim :) ), gdy w pokoju ma zamkniete zaluzje. nie budzi sie wtedy na pierwsze karmienie razem ze sloncem, tylko daje mi pospac do 8 czy 9 rano.
mial 4 miesiace gdy postanowilismy ze czas zeby spal w swoim pokoju i lozeczku, i mimo moich obaw, ze nie bedzie czul mnie obok (dotad spal z nami), okazalo sie ze samemu spi mu sie lepiej. moze nawet przeszkadzalo mu moje przewracanie sie z boku na bok..?
zauwazylam tez ze zazwyczaj budzil sie po kilka razy w nocy (a wtedy moglam go znowu uspic wylacznie przy piersi) po dniu,w ktorym nie robil kupki. zaczelam bardziej zwracac na to uwage, masowac mu wieczorem brzuszek, czasami pomagalam mu slikonowa rurka, jesli widzialam ze ma kolki. po kupce zawsze dobrze spi cala noc.
ale oczywiscie kazde dziecko jest inne i nie kazdemu to samo pomaga.

 
reklama
to cyc nie pozwala jej przesypiac nocki:)
jakuba odstawiam od piersi juz 3 tydzien. pomalutku i z sukcesem:) jakub odstawilam od jedzenia nocnego i dziennego, dostaje tylko przed snem. Trzy noce sie budził. Tata go nosil a w czwarta juz przespal cala noc i tak ma juz 3 tygodnie. Nie radze odstawiac od piersi zbyt wczesniej skoro jest pokarm(ale to sprawa indywidualna). Jakub sypial prawie cala noc z nami, cyca lapal kiedy chcial. Teraz spi cala noc sam:D

Polecam duze łózko i niech Jula spi z wami.w mojm przypadku nie sprawdzilo sie ze trudno bedzie odzwyczaic dziecko od spania z rodzicami, albo odstawianie od piersi to koszmar. Jest super. Jakub odkad dostaje cyca raz dziennie nauczyl sie usypiac sam. raz chce cyca a raz sam sie kladzie i usypia:DDDDDDD
 
Czesc dziewczyny :) Ja mam ten sam problem. Moja corcia rowniez nic nie chce pic z butelki (najwyzej lyzeczka), ciagle tylko cycus. W nocy rowniez budzi sie do karmienia co 3 godzinki. Probowalam ograniczyc jej karmienia nocne, ale sie nie udalo. Mam nadzieje, ze w koncu wyrosnie z nocnego podjadania ;)
 
Hej
Moja mondrala nie weżmie mleka lub kaszki z butli a jak weżmie to zaraz musi cycusiem poprawić, zasypia z cycusiem .Ostatnio odpukac nie budzi sie w nocy a jak już to raz. Do tej pory to czesto sie budziła.W dzien j
obrazek0374xp.jpg
e deserki obiadek ale i tak cycus musi byc.
 
wczoraj mialam malo przyjemna sytuacje. Otoz moja oliwka od urodzenia prawie przesypia praktycznie cale noce, raz kiedy bylam zmeczona przespala non stop szesc godzin, teraz staram sie ja budzic co cztery bo malenka jest i musi jesc wiecej a poza tym moje piersi nie wytrzymuja, no i wczoraj wlasnie probowalam ja obudzic a ona nic, usta zacisniete i ani mysli jesc, nawet ja przebralam ale i tak nic nie dalo no i czekalam kolejne dwie godziny zanim sie sama obudzila a piersi bolaly jak nie wiem, i co tu cholerka zrobic w takim wypadku?
 
aniay, mnie tez uczono ze trzeba budzić i budzilam, az w końcu synek zaczął sie sam budzić no i budzi sie nadal, a ja od pół roku niewyspana.

Slyszałam tez taką szkolę ze sie dziecka nie budzi jak spi(ja teraz mieszkam w Szwajcarii i jak opowiadałam o tym budzeniu to ludzie, lącznie z lekarką byli w szoku).Jak zgłodnieje to sie obudzi, a pokarm mozesz odciągnąć,tak żebyś czuła ulgę.

Ja w każdym razie drugiego dziecka budzić jużnie będę;-)
 
Aniay popieram przedmowczynię. Lekarz nie kazał mi budzić w nocy dziecka do karmienia wychodząc z założenia że zgłodnieje to sam się obudzi. Marcinka nie interesowało to że mi cycki pękają tylko spał w najlepsze;-) Jeśli nie możesz wytrzymać napięcia w piersiach to odciągaj pokarm: albo tylko tyle żeby poczuć ulgę albo do końca, tylko im więcej odciągasz tym więcej mleka bedzie Twój organizm wytwarzać. Jeszcze laktacja się nie unormowała, ale możesz przemęczyć się kilka nocy, i wtedy prawdopodobnie po 4 godzinach nie bedziesz czuła już napięcia.
Co do budzenia to można dziecko w stópki drapać, otwierać piąstkę i wewnętrzną stronę dłoni drapać, po policzku głaskac ale dobrze wiem, że czasami nic nie skutkuje, maluch spi i nie ma zamiaru jeść.
Ale jeśli córcia musi jeść, to ściągaj mleko nocne które jest najbardziej tłuste i treściwe i podawaj w ciągu dnia.
 
Polozna zawyrokowala ze 6 godzin snu to nie grzech i malej mam nie budzic tylko sie wysypiac :)
Dziekuje wam dziewczyny za odpowiedzi :)
 
reklama
wczoraj mialam malo przyjemna sytuacje. Otoz moja oliwka od urodzenia prawie przesypia praktycznie cale noce, raz kiedy bylam zmeczona przespala non stop szesc godzin, teraz staram sie ja budzic co cztery bo malenka jest i musi jesc wiecej a poza tym moje piersi nie wytrzymuja, no i wczoraj wlasnie probowalam ja obudzic a ona nic, usta zacisniete i ani mysli jesc, nawet ja przebralam ale i tak nic nie dalo no i czekalam kolejne dwie godziny zanim sie sama obudzila a piersi bolaly jak nie wiem, i co tu cholerka zrobic w takim wypadku?
Witam! Mój syn jak był mały to też przesypiał całą noc i ja jego nie budziłam do karmienia ponieważ moja pediatra mówiła że dziecko powinno się karmić na żądanie więc tak robiłam. Teraz m€j synek ma 5 miesięcy i śpi całą noc jak go położę spać o 22 tak mi śpi do 7 rano zależy bo nieraz budzi mnie płaczem bo nieraz jest głodny wcześniej. Więc wydaje mi sie że jak ci śpi całą noc to nie przejmuj się tym to dobrze że ci śpi. A jeśli chodzi o piersi to ściągaj sobie pokarm na noc i wlewaj sobie do specjalnych buteleczek zakręć i wstaw do lodówki
 
Do góry