reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nocne Karmienie

reklama
Moja córcia ma 7,5 miesiąca. Je o 20.00 po kapieli, potem ok 23 i potem to "pociąga" - nie nzawałabym tego jedzeniem 2, 3 razy w ciągu nocy. Śpi ze mną , więc jak chce się przytulić to pociąga trochę. A pózniej t ojuż jedzonko ok. 7 rano, 10.00 i dopieo 16.00.

W ciągu dnia deserek z herbatką i obiadek. Do popicia herbatka - często.

Pozdrawiam
 
Dzieckow wieku 6 miesięcy powinno przesypiać nocke. Moja córka tylko przez pierwsyz miesiąc miałą jedną pobudkę na jedzenia a później juz nie, a gdy się budziła dostawała wody. Ja ogólnie jestem za tym aby w nocy nie karmić.. poza noworodkami.
 
No cóż, a ja jestem za tym, żeby dziecko dostawało cycka na żądanie - nawet w nocy. Zwłaszcza wtedy, kiedy herbatka, woda czy coś innego w butelce jej ewiedentnie nie smakuje w nocy. Wogóle nie pije z butli tylko z kubeczka a smoka nteż nie chce. Więc dostaje cycka :)

Satrsza też dostawała na żadanie dopóki nie skończyła 1,5 roku i sama nie chciała go ciągnąć.

Pozdrawiam ciepło
 
Ja równiez uważam, że jeśli dziecko potrzebuje w nocy pociągnąć cyca, to trzeba je podać. Hania w nocy jest karmiona conajmniej dwa razy (czasem tylko marudzi aby się przytulic)
 
a ja ostatnio czytalam, ze dzieciak nie powienien jesc w nocy po ukonczeniu 6 miesiaca. ze wzgledu na wlasne dobro. jesli nie bedzie sie wybudzac w nocy, bedzie lepiej sypiac, nauczy sie panowac nad snem, bedzie sie lepiej rozwijac, etc. my wiec dzialalismy dosc zdecydowanie - koniec ze smokiem i mlekiem w nocy. skutki byly bardzo szybkie. zamist budzic sie 5-6 razy tytus zaczal budzic sie raz, a czasem wcale (nauka trwala tydzien). polecam
 
reklama
marianeczka pisze:
a ja ostatnio czytalam, ze dzieciak nie powienien jesc w nocy po ukonczeniu 6 miesiaca. ze wzgledu na wlasne dobro. jesli nie bedzie sie wybudzac w nocy, bedzie lepiej sypiac, nauczy sie panowac nad snem, bedzie sie lepiej rozwijac, etc. my wiec dzialalismy dosc zdecydowanie - koniec ze smokiem i mlekiem w nocy. skutki byly bardzo szybkie. zamist budzic sie 5-6 razy tytus zaczal budzic sie raz, a czasem wcale (nauka trwala tydzien). polecam
chyba nie potrafiłabym tak rygorystycznie. POza tym mnie sie zdarza wstać w nocy i coś schrupać więc dlaczego dziecku miałabym odmawiać?
 
Do góry