reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nocne Karmienie

Witam, ja też karmie moją małą w nocy teraz już tylko raz, a ostatnio się zdarzyło że całą noc przespała:-D:szok:. teraz budzi się ok 3 nad ranem, ale widze że zjada już coraz mniej. Ok 19 zjada kaszkę ze 210 ml mleka i ok 3 zjada ok 100 ml mleka. wieć może niedługo sama przestanie się domagać:-D
 
reklama
A mój synuś nadal się domaga cyca i to różnie czasami raz czasami dwa razy a nawet i trzy.Mam nadzieję że się nie długo tego od uczy. Pozdrowionka
 
Witam!
Moja mała ma 3.5miesiąca. Kiedy należy oduczyć dziecko jedzenia w nocy??Sąsiadka mi powiedziała ze od 3miesiąca już dawała wodę w nocy przez kilka dni żeby oduczyć dziecko wstawania na jedzenie. Nie za bardzo w to wierzę chociaż może i tak robiła. Czy już mam działać czy jeszcze ją podkarmiać???
 
To chyba tez roznie... Moja jak miala 2 miesiace chyba to zaczela przesypiac cale noce... Trwalo to chyba miesiac, po czym zeby zaczely wychodzic i znowu zaczela sie budzic... Niedawno budzila sie dwa razy w nocy do karmienia, teraz tylko raz... Ja nie bede oduczac... Za jakis miesiac sprobuje z woda (chociaz mala wody nie cierpi), a jesli to nie podziala, to nic na sile... Przestanie sie budzic jak bedzie na to gotowa-taka jest moja filozofia :-):-):-) Pozdrawiam
 
Ja córkę oduczyłam jedzenia w nocy około 9 miesiąca. Zrobiłam to tylko dlatego, że zaczęła mi w nocy wołać o jedzenie, ja leciałam zrobić jej butle 180 ml a ona mi zjadała ledwo 110 ml i to na raty. Zaczynała jeść a jak się napiła ile chciała to przestawała i zasypiała twardo. Przy czym w takiej racie to zjadała ledwo 50 - 80 ml a resztę jej wciskałam w kilku próbach. Doszłam więc do wniosku po jakimś 1,5 tygodnia takich nocy, że ona nie jest głodna tylko woła o jedzenie z przyzwyczajenia. Zaczęłam podawać jej wodę i po dwóch nocach było po karmieniu nocnym. Teraz rzadko woła w nocy o picie, zdarzy się jej jak mało wypije w dzień lub przed spaniem ale to jest bardzo rzadko. ;-)
 
Ale ta sąsiadka ma pomysły... ;-)
Julka do tej pory budziła się w nocy na jedzenie... Czasem dwa razy czasem wcale...:cool2:
Wszystko zależy od tego ile zje w dzień....
Jak jest głodna to jej wodą nie oszukam bo zaraz się budzi i 3h potrafi nie spać... :baffled:
Ostatnio sama jakby przestaje się budzić i woda z sokiem albo sama woda pomaga. Ale jeżeli to faktycznie głód to będzie jęczała aż dostanie mleko ;-)
 
ostatnie dwie noce mała piła wode bo pomyślałam że może spróbuje. wypiła mi o 3 w nocy 60ml wody i o 5 znowu pobudka ale nie na pićku a se smoczka zażyczyła i tak potem spała do 9.30.zjada mi o 21 150ml kaszki.myślałam że jak dam jej kaszkę to se pośpię.no ale niestety. i tak sie budzi. jak nie dostawała wody to robiłam 90 mleka to czasem zjadła całe a czasem 70.no ale o 5 i tak sie budzi i chce smoczek!może to jeszcze za wcześnie jak na nią. podtuczę ja jeszcze:))).dziękujemy i pozdrawiamy
 
To ile dziecko zje w dzień nie ma żadnego związku z tym czy będzie chciało jeść w nocy czy nie. Takie podejście do sprawy to kompletna bzdura. Bardzo dobrze znam dzieciaki co jedzą w ciagu dnia regularne posiłki, każdy po ok 220 ml i w nocy też chcą jeść. Znam też takie, które na kolecje zjedzą dwie małe kanapeki z bułki (dziecko roczne) i to mu śmiało wystarcza do samego rana a w ciagu dnia zjada tylko dwa inne posiłki, czyli śniadanie (butla 180ml) i obiadek (ok250ml). Od 13.00 do 20.00 je tylko paluszki, chrupki i ciasteczka i pije.

Osobiście uważam, że 3,5 miesiąca to za wcześnie na oduczanie nocnego karmienia, bo jakby dziecko tego nie potrzebowało by przesypiało noce. Jednak nadchodzi taki moment, że dziecko je już tylko z przyzwczajenia i wtedy warto je oduczyć.

Paula masz jużdużą dziewczynę i sądzą że już nie powinna jeść w nocy, bo to szkodzi nie tylko jej zębom, ale też żołądkowi, który w nocy powinien odpoczywać a nie pracować.
 
Twoja mala ma dopiero3,5 miesiaca i to jest normalne ze jeszcze moze sie domagac nocnego karmienia, jest wiele takich dzieci. Wydaje mi sie ze nie powinno sie oduczac dziecka jedzenia w nocy dla wlasnej wygody jesli ono nadal tego potrzebuje. Co innego gdy dziecko bedzie starsze i mialo np. roczek i nadal bedzie chcialo jesc w nocy to wtedy mozna zaczac cos z tym robic. Takie jest moje zdanie;-)
 
reklama
Ja tez tak robilam, podawałam wodę i po kilku dniach mala przesypiala całe noc, z tym, że miała 6 miesięcy. Tym razem poczekam do konca 5.miesiąca i tez tak robię.
 
Do góry