reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nocne Karmienie

Dziewuszki, kiedy malucha odzwyczajać od nocnych posiłków??? Doskonale wiem, że mój synuś jest jeszcze za malutki ale muszę powoli nastawiać się psychicznie do "ciężkich nocek" ;D ;D ;D
Jedna koleżanka powiedziała mi, że mam próbować już jak maluch skończy 1,5 miesiąca. Ale czy to nie za wcześnie????? Mam mieszana uczucia, mało, ja się z tym poglądem nie zgadzam.
 
reklama
Witaj Marcia ;)

Ja osobiście uważam, że jeszcze za wcześnie na odzwyczajanie od nocnych posiłków. Dzieciątko jest jeszcze za małe i musi troche nadrobić...kilogramów, taki noworodek potrzebuje dużo energii żeby się dobrze rozwijać !!!

Jak bardzo chcesz odstawić mleczko to najwcześniej jak skończy 3 m-ce to jest moje zdanie, ale oczywiście zrobisz jak uważasz!!!

Moja Sandra skończy za niedługo 6 m-cy i dopiero teraz postanowiłam ją oduczać karmienia w nocy.
Pozdrawiam.
 
Marcia witaj, zgadzam się z Rusałka co do tak wczesnego oduczania dziecka karmień nocnych, mój Arek za trzy dni skończy 10 miesięcy ale uważam iż jeśli budzi się w nocy i chce jeść to czemu mam mu to odbierac widocznie jeszcze potrzebuje ;) A ty zrobisz jak Ci intuicja podpowiada. Pozdrawiam
 
Dziękuję Wam za odpowiedzi. Też uważam, że taki maluszek musi jeszcze jeść w nocy. Zresztą nawet tudno jest stwierdzić jak będzie przybierał na wadze. teraz jest ok ale co można powiedzieć o miesięcznym dzieciaku. Serce matki chyba jest najlepszym doradcą a moje mówi mi, że jeszcze długo nie. ::)
 
Marcia...pamiętaj INSTYNKT jest najlepszym doradcą, nie słuchaj co mówią koleżanki!!!!

Dziewczyny przyznam się Wam szczerze, że z zawodu jestem położną i jak przebywałam w pracy z takimi dzieciaczkami to myślałam sobie, że jak będe mieć swoje dziecko to bez problemu podołam wszystkiemu, w końcu mam jakieś doświadczenie co do kąpieli, opieki i pielęgnacji noworodka.

A tu rzeczywistość jest inna!!!!
Sandi jak się urodzila to ważyła 2300g (wcześniak) i mimo tego, że miałam do czynienia nawet z kilogramowymi wcześniakami, to bałam się jej wziąść na ręce, a już nie mówie o kąpieli. ::)

A Wasze pociechy jaką miały masę urodzeniową? I jak wspominacie poród?
Mój poród trwał ponad godzine...expresowy!!!!
 
Arek się urodził 16 maja 2005 r o godz. 18.15
miał 62 cm, 4330g i dostał 10 pkt.
mój poród trwał 15 godzin i wtedy mi nie było do śmiechu, dziś jak sobie to przypominam to tylko z uśmiechem :laugh:
 
Koteczku!!!

I ty urodziłaś Areczka siłami natury?
U nas byś się już kwalifikowała do cięcia cesarskiego z taką wagą dziecka, chyba że byłby to twój drugi poród!!

Ja bym chyba tego nie przezyła, dla mnie mój poród wydawał mi się wiecznością.
A myślisz o drugim takim bobasku? Ja bym bardzo chciała ale dopiero tak za 4-5 lat ;D
 
rusałko

tak Arka urodziłam siłami natury i to był mój pierwszy poród, a drugie dzidzi pewnie że bym chciała ale podobnie jak ty dopiero za pare kat :)
 
reklama

hmmmm ma 6 miesiecy i je tylko 120 ml???? moze jest poprostu glodna?? moj synek ostatnio mial tak ze obudzil mi sie 2 razy w nocy , dla mnie szok, bo od kiedy skonczyl 1,5 miesiaca nie budzil sie nigdy w nocy......ja cala w stresie bo nie wiedzialam co to.....jest kariony mlekiem modyfikowanym i powinien w jego wieku (niecale 5 miesiecy) zjadac 210 ml 4x na dobe........a on zjadal 150 to max.....i okazalo sie ze jest poprostu g;lodny, a poza tym jadal jeszcze Nan1 , wprowadzalam powoli nan2 w koncu odkrylam ze jest glodny i przestalam dawac nan1 i daje nan2 a poniewaz on nie zje wiecej niz 190 ml na raz daje mu nie 4 razy dziennie tylko 5 razy plus zupka i deserek :)
i nie budzi sie.....:)
sprobuj dawac wiecej jedzenia, bo 120 ml w wieku 6 miesiacy to bardzo malo
 
Do góry