reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nocne płacze

iwonka2006

Szczesliwa mamusia!
Dołączył(a)
22 Marzec 2006
Postów
13 692
Witam:happy: Mam problem:-( Od kilku nocy moje dziecko budzi sie w nocy z placzem i ciezko ja uspokoic.Zaczynam sie tym martwic:dry: Czy moze ktos tez spotkal sie z takim zachowaniem swojego dziecka:confused: Moze podawac cos na uspokojenie przed snem:confused:
 
reklama
Witaj Iwonko!
Wiele czynników może powodować takie zachowanie. Może coś jej się sni lub ma za dużo wrażeńw ciągu dnia szczególnie przed snem. Mój maluch też czasami przebudzał się w nocy z płaczem i nie mogłam go uspokoić ale ostatnio już się nie zdarza. Zaczęłam ograniczać mu wrażenia wieczorne, staram się wyciszyć i też rozsądnie dawkować emocje w ciągu dnia.
Kolejnym powodem mogą być zęby trzonowe. Tu nie ma doświadczenia bo synkowi jeszcze nie idą ale koleżanki córcia dokładnie tak się zachowuje jak Twoja. Jej idą kolejne trzonowce i od samego początku reagowała tak na ból przy ich wyrzynaniu (czego nie było przy przednim ząbkach i siekaczach).
Jeszcze co mi przychodzi do głowy to uszy. Warto sprawdzić czy jej nie bolą bo dość często jest tak, że w ciągu dnia dziecko jest troszkę bardziej marudne, ale dopiero w nocy, jak dziecko się rozgrzeje dają znać o sobie.
Taka jest prawda że najlepiej poradz się pediatry, jesli wykluczy problem medyczny to przynajniej w tej kwestii będziesz spokojniejsza
 
ania_77 Dzieki za odpowiedz:tak: Jesli chodzi o nadmiar wrazen w ciagu dnia lub wieczorem przed snem to nie wydaje mi sie bo jest tak jak zawsze ani duzo ani malo a szczegolnie przed snem staram sie wyciszyc ja.Zebow mamy 16.Od jedynek do czworek.Do tej pory zabkowanie bylo bez objawowo.Cztery trzonowce jej juz wyszly teraz kolej na "piatki"Ale nie wiem czy jej ida bo nie da sobie sprawdzic:no: Do lekarza teraz nie pojde bo jest mnostwo chorych dzieci a w jednym korytarzu przyjmuja zdrowe i chore dzieci:wściekła/y: :wściekła/y: :wściekła/y: Tak wiec dopiero za trzy tygodnie bede sie widziec z pediatra przy okazji szczepienia:tak:
 
Witaj

Moja 17-miesieczna Pola zaczęla tak sie zachowywac ok 2 tyg temu. W dzien byla bardziej poddenerwowana, a w nocy budzila sie z takim krzykiem, ze nieraz myslalam ze cos sie stalo. Bardzo ciezko przychodzilo nam uspokojenie jej. Odpychala nas, na widok smoczka, bądz butelki wpadala w furie. Przez 3 dni doprowadzila mnie do totalnego psychicznego wyczerpania (musialam jeszcze pracowac w domu). Postanowilam wybrac sie do pediatry, bo dluzej nie bylam w stanie tak funkcjonowac. Padlo stwierdzenie: zeby trzonowe.
Ale na poczatku nastepnego tygodnia wszystko sie wyjasnilo. Mała dostala wysokiej gorączki, wizyta na pogotowiu nie zdiagnozowala niczego, nie bylo zadnych objawów choroby badz przeziebienia. Dostala syropek i leki na zbicie temperatury. Po 3 dniach wysokiej goraczki, gdzie leki nie skutkowaly poszlam do lekarza, znowu zeby, osluchowo czysta, moze cos sie rozwija, ale dla zasady dostala biseptol, nastepnego dnia gdzie Pola juz tylko lezala w lozeczku z temperatura 39.9 nie wytrzymalam i zaczelam szukac lekarza prywatnie. Po dlugim osluchaniu, obejrzeniu, wymacaniu okazalo sie ze malutka przeszla zapalenie ucha, polaczone z bolesnym zabkowaniem, przyczyna nocnych wrzasków, i wlasnie zaczyna sie zapalenie oskrzeli. Dzis drugi dzien nowego antybiotyku i mam nadzieje ze powoli bedzie lepiej.
W kazdym badz razie pani doktor poinformowala mnie, ze od zabkowania do zapalenia ucha bliska droga.
Teraz juz wiem, ze do kazdego nietypowego zachowania dziecka nalezy podchodzic indywidualnie i wziac pod uwage wszystkie mozliwosci.
 
imaqtru Troche sie z szokowalam czytajac twojego posta.Kilka dni temu moje dziecko mialo tez goraczke ale tylko jeden dzien a zadnego kaszlu czy kataru nie ma.Juz na drugi dzien jej przeszlo.Zauwazylam ze za ucho tez sie czasem lapie a bardziej wklada tam palec.Dzis znow w nocy mi sie zerwala z placzem.Zeby trzonowe 4 juz ma i nie bylo zadnych problemow do tej pory z zabkowaniem.Teraz kolej na "5"ki moze te trzonowce sa bardziej bolesne od innych????Juz sama nie wiem...
 
Moja tez nie miala kataru ani kaszlu. Zaczela goraczkowac, i tyle dni to wylazilo. Zaden lekarz do ucha jej nie zajrzal. Dopiero wczoraj prywatnie znaleziona lekarka, zbadala ja od stop po uszy. I wyszlo zapalenie oskrzeli, oslabiony organizm nie dal rady, i teraz bidulka sie męczy
 
No to mnei nastraszyłyście.:szok: Olek też od czwartku starsznei dziwny.Płacze w nocy, wczoraj zwymiotował i wogóle maruda.
Ma podrapane uszka ale elkarka mówi ze nie ma zapalenia ucha:confused: Nie iwem już co o tym myslec:baffled:
 
Moja tez ma czasem takie napady..... ale przychodza i odchodza. Wydaje mi sie, ze wchodzi w kolejny etap rozwoju.
 
No właśnie, ja mam ten sam problem. I z ciekawości zajrzałam... Umnie też jest histeria. Ale - Hubi od miesiąca śpi sam w łóżku (nad ranem zawsze ląduje u nas). Dzisiaj moja wspólniczka podpowiedziała mi, że może to również być kwestia zbyt dużeg ociepła w pokoju. I nad tym się dzisiaj zastanowiłam :confused:Zobaczymy jak będzie.

I pozdrawiam ewa26, dawno sie nie widziałyśmy :) No i znowu wracają wspólne problemy, a naszych chłopaków urodziny nadchodzą!
Ucałowania dla Olka.
 
reklama
U mnie w nocy raczej jest chlodno bo ponizej 20 stopni.Przez dwie noce bylo teraz spokojnie.Mam nadzieje ze to przejdzie .
 
Do góry