reklama

Nocne pobudki. Do kiedy?

Temat na forum 'Niemowlaki' rozpoczęty przez MamaSylwia, 28 Listopad 2012.

1. MamaSylwia

MamaSylwia Początkująca w BB

Jestem nowa na forum, zapewne był kiedyś poruszany taki temat. jednak potrzebuje waszych opinii. Kiedy wasze dzieci zaczeły przesypiać noce? Bo mój mały ostatnio często sie budzi płacze, dziś byłam z nim u lekarza i kazła nam zrobić badania na lambie i podstawowe badanie moczu. Także za kilka dni okaże sie czy Mały jest zdrowy.

Proszę napiszcie jak radziłyście sobie z nieprzespanymi nockami i gdzie szukałyście pomocy, czy czekałyście aż samo przejdzie maluszkowi?:-)

2. JustYs21

JustYs21 Fanka BB :)

Ile miesięcy ma twoje dziecko?
    Moje szczęście ma 10 m. i jeszcze nie przesypia nocy. Doszły do tego chyba sny, budzi się z płaczem, śpi przytulony we mnie. Często płacze przez sen i nie można go uspokoić. Czasami jak ktoś wejdzie do pokoju, to jest czujny i wybudza się. I o 1-2 budzi się na mleczko. Czasami zaśnie od razu po wypiciu, czasami walczymy ze sobą przez godzinę. Tylko u nas problem narasta, bo syn ma atopowe zapalenie skóry, w nocy świąd się nasila i budzi się drapać.
    W ciągu 10m. może ze 2 noce przespał całe.
    Póki co nie znalazłam sposobu na poradzenie sobie z nieprzespaną nocą. Kiedy wstaje o 6 i zasypia o 8 to śpię z nim do 10. tylko w ten sposób mogę się zregenerować.

3. reklama
  4. styna26

styna26 Fanka BB :)

Moja ma 18 miesięcy i dalej nie przesypia nocy chociaż juz jest lepiej jeszcze kilka miesięcy temu budziła się co 45 minut. Teraz 2-3 razy więc luz. Trzeba czekać aż przejdzie samo.

5. saffi

saffi Mamusia Weroniki

Moja ma prawie 18 miesięcy i budzi sie przeważnie tylko raz no góra 2. Wystarczy przytulić i odłożyć do łóżeczka, i od razu zasypia. Kiedyś to miałam hardcore, bo budziła się co godzinę. Chodziłam wtedy na rzęsach i nie mogłam się doczekać kiedy to się skończy. Ja też jestem zdania, że trzeba przeczekać. I nie przespała do tej pory ani jednej całej nocy :-(

6. Basia_one

Basia_one Multimama ;)

Moja zaczela przesypiac nocki jak skonczyla 4 miesiace. Okolo 8 zaczela wybudzac sie w nocy przez zabki i chyba z glodu, trwalo to do teraz. Od 3ch dni przed kapaniem tak 18-19 podaje jej na kolacje gesta kaszke lyzeczka, a po ok 2ch h po kapieli wypija jeszcze ok 120 ml mleka i spi do rana. Budzi sie roznie przedwczoraj o 8, wczoraj pospala do 8:30 :szok: dzis do 7, ale nie wybudza sie na jedzenie tak jak wczesniej o 24 i czasem o 2:30 nad ranem.

7. Bąblik

Bąblik Fanka BB :)

Kochana, musisz się przyzwyczaić. moja 2,5- letnia córka ostatnio też się na mleczko znów zaczęła budzić bo widzi, ze młodszą (5 miechów) karmie...tak więc, organizm do tego dojrzeje (Twój) i kiedyś doczekasz się przespanych6-7 godzin. ja na razie na o nie liczę...

8. agrafka80

agrafka80 Fanka BB :)

potwierdzam, musisz się przyzwyczaić bo to jest bardzo indywidualne.
    Moja córka zaczęła spać przeważnie bez pobudek jak miała około 2,5 roku. Dopóki karmiłam (prawie 2 lata) pobudki były częstsze, ale potem też były ze dwie co noc.

Pocieszę cię tylko że przy drugim dziecku organizm jest już zaprawiony w boju i pobudki nie robią na mnie wrażenia ;)

9. Basia_one

Basia_one Multimama ;)

A jak to jest z pruchnica u waszych dzieci? Bo mnie moja lekarka zaczela straszyc, ze jak corka bedzie jadla w nocy to bedzie miala pruchnice. Maja ma prawie 13 mcy ma 8 zebow i wychodza jej 2 kolejne. Myjemy jej zeby Elmeksem dla dzieci raz dziennie, tak zalecaja na op i mam tez ziajke bez fluoru, to rano jej troszke szczotkuje. Maja jeszcze dobrze nie umie wypluwac pasty z buzi...

10. reklama
  11. rossa

rossa Fanka BB :)

moje dziecko ma prawie 3 lata i też nie należy do śpiochów.
    Jak była malutka budziła się bardzo często, po roku zaczeła przesypiać noce, trwało to ok. 3 m-ce. Potem znowu zaczeły się problemy z zasypianiem, wybudzaniem, jedzeniem w nocy. Potem znowu nadszedł etap w miarę spokojnego snu w nocy, bo przestała spać w dzień. Potem znowu przyszedł czas nocnego wstawania.
    Do tej pory prawie co noc się budzi 1-2 razy. Pojedyncze noce są przespane.

Próbowałam wszystkiego, melisy przed snem, obfitych kolacji, masaży, wyciszenia, zmęczenia. I poddałam się, pogodziłam się z tym, że moje dziecko takie po prostu jest inie mam już siły z nią walczyć.
    Co do jedzenia w nocy, moja córka też jadła w nocy kaszę przez butelkę, nieraz jeszcze teraz budzi się na jedzenie, początkowo próbowałam dawać jej tylko wodę, ograniczyć to jedzenie teraz też już z tym nie walczę. Ja wybudzałam się, córce było trudniej zasnąć i problem się nasilał zamiast maleć. Moja Ania nie ma problemów z próchnicą, ale sporadycznie je słodycze i pilnujemy mycia ząbków. Nawet jak nie wypluwa pasty to myj chociaż wodą.

12. vivienne3

vivienne3 Fanka BB :)

Moja starsza córeczka przesypiała całe noce od urodzenia, młodsza budziła się do około roczku od kiedy zamieniliśmy łóżeczko na łóżko mala zaczeła przesypiać całe noce.

Poleć forum