reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nocne pobudki. Do kiedy?

Mojej zdarzają się całe noce, zdarza się pobudka raz góra dwa razy. Jadła do miesiąc temu, ale przewalczyłam dwie noce z wodą i po pierwsze rzadziej się budzi, a po drugie da się nie jeść ;) Z próchnicą nie wiem, bo moja ma dopiero dwa zęby i jakoś jej nie myję. Wychodzę z założenia, że dawniej nie myto, a dzieciaki miały zdrowe zęby
 
reklama
Odpukac narazie nie budzi sie w nocy na jedzenie, jedynie po smoczek lub sie kreci. No ale jak pisalam wczesniej daje jej na kolacje kaszke juz teraz wczesniej tak o 18 apotem po 20 jeszcze wypija troche mleka, bo jak robie krotsza przerwe miedzy kasza a mlekiem to strasznie sie meczy przed zasnieciem z przejedzenia chyba.
 
Moj Macius skonczyl 3 mies i udalo mu sie juz wiele nocy przespac (ostatni raz je ok. 20 po kapieli) a jesli juz to budzi sie tylko raz pomiedzy 2,a 3..ale to indywidualna sprawa dziecka:)
 
Wychodzę z założenia, że dawniej nie myto, a dzieciaki miały zdrowe zęby

Ciekawa jestem skąd ten pomysł, że nie było próchnicy :) Że się często nie leczyło mlecznych zębów to na pewno, bo dentyści leczą mleczaki relatywnie od niedawna, ale, że nie było próchnicy??? Bardzo ciekawy pomysł... Po za tym próchnica spowodowana jest przede wszystkim dietą, nie mycie zębów może jej tylko pomóc :)
 
Musisz odpoczywać w dzień, spać z dzieckiem w dzień jak ono śpi. Inaczej będziesz wykończona z dnia na dzień bardziej. Nie wiem na ile to możliwe ale wypoczywaj i czasami niech ktoś Cię w ciągu dnia odciąży, byś mogła odsapnąć. Wiesz to sprawa indywidualna, jedne dzieci budzą się często inne wcale i zależnie, niektóre przesypiają całe noce w wieku 4ch miesięcy-jak moja-inne budzą się w nocy jak mają i 2 latka. Temat rzeka. U mnie karmiłam po kąpieli po 18 i później przez sen po 21-zanim się położyłam spać. Później wstawała w nocy 2 razy... po jakimś czasie już tylko raz...a po kilku tygodniach ja się budziłam na karmienie a ona spała...więc przestałam ją karmić i tyle;)
 
Moj synek ma 2 latka i ani jednej nocy przespanej. Malo tego stwierdzam ze jest chyba gorzej niz byl niemowlaczkiem....budzi sie z placzem,czesto narzeka ze go cos boli i zawsze upomnia sie o cos do picia. Czasami to juz mam naprawde dosc.
 
Dawniej nie było tyle cukru we wszystkim ;) Po kolacji myjemy, a cycusiem w nocy się nie przejmuję. Więcej z niego pożytku niż szkody.

Do kiedy nocne pobudki? Zależy od dziecka. Jak będzie gotowe to zacznie przesypiać całe noce. Trzeba też pamiętać o skokach rozwojowych, ząbkowaniu, chorobach - wtedy dzieciom się "przestawia" spanie i mogą być bardziej marudne, częściej się budzić.

Alus, a nie ma za ciepło w pokoju może?
 
Ciekawy wątek i w końcu mogłam przeczytać opinie, które do mnie przemawiają :)
Mój 6cio miesięczny bobas też budzi się w nocy. Bywa, że tylko ze 2 razy ale bywa, że i częściej. Mam wrażenie, że temperatura powietrza ma duży wpływ na to ile śpi- jak jest chłodniej, to dłużej przesypia bez wybudzenia. Niestety- mieszkam w starym mieszkaniu w bloku i ciężko bywa z regulacją temperatury ;)
 
Moja na początku była bardzo niespokojna- teraz już przesypia całe noce. Mam nadzieję, że z następnym będzie lżej :)
 
reklama
Mój 9-miesięczny syn karmiony piersią od urodzenia funduje mi pobudki co 2h czasem nawet co 1h jeśli nie dostanie cyca to płacze i płacze. Też się zastanawiam kiedy mu to przejdzie albo czy są na to jakieś czary mmary :) Właśnie przechodzimy na mm może to coś pomoże jeśli nie to przynajmniej od czasu do czasu tata wstanie do syna a ja w końcu prześpię więcej niż 2,5 - 3h bo zdarzyło się mojemu synowi chyba ze 2 razy przespac 3h w nocy hehe
 
Do góry