reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nocne pobudki niemowlak prawie 9 miesięcy - przyczyny

katie84k

Początkująca w BB
Dołączył(a)
30 Październik 2011
Postów
21
Witam
Bardzo proszę o opinie i porady ponieważ od jakiś 2-3 tygodni mam pewien problem: mój prawie 9 miesięczny synek zaczął uskuteczniać nocne pobudki i nie SA one na pewno z głodu bo po solidnej porcji kaszki Sinlac i na dobitkę cyca po zaśnięciu ok. 20tej pierwsza pobudkę ma już ok. 23 koleją o 1, dopiero kolejna jest na cycka około 2-3 bo już z mężem nie mamy siły go lulać i później budzi się tak co 1-2 godziny. Często te pobudki są regularne z zegarkiem w ręku. Wcześniej spał ładnie bywały okresy kiedy po tej samej porcji jedzonka na noc spał najpierw 7-8 a później po jednym karmieniu piersią jeszcze 2-3 h. Zastanawiamy się co Może być powodem tych wzbudzeń, czasami cos popłakuje czasami pokrzykuje. Właśnie mu wyszedł siódmy ząbek i pewnie w drodze jest kolejny bo zawsze wychodzą parami w odstępie tygodnia tylko nie bardzo mi te pobudki pasują że SA z powodu ząbków bo czasami jak się go tylko weźmie na ręce od razu odpływa a czasami niestety trzeba go lulać nawet i 1,5 h bo jak się go próbuje odłożyć to się wybudza. Często też zdarza się że podczas karmienia nocnego zamiast zasypiać Jak to zwykle było rozbudza się, oczy jak 5 zł jest w dobrym humorze zaczyna gaworzyć siadać wstawać i nie jest mu do spania. Jaka wg Was może być przyczyna tych pobudek i jak temu zaradzić.
Z góry dziękuję za odzew
Pozdrawiam
 
reklama
No może to i ten skok ale poza nocami w ciągu dnia jakis wiekszych zmian nie zauważyłam. A jeśłi chodzi o cmoka to nie używamy;)
 
u nas podobne historie maja miejsce.. najbardziej szkoda mi już przesypianych nocy.. było minęło.. ;)
mała ma prawie 10 miesięcy i też zaczęła budzić się nocą, tylko, że bardzo nieregularnie. zupełnie nie wiem o co cho..
ale czekam.. cóż.. jak nie ząb, to skok..
 
katie84k czytając Twój post czułam się jakby ktoś opowiadał moją historię. tez się zastanawiam co z tym zrobić. myślałam już żeby na uczyć go brać smoczka bo też jest wychowywany bezsmokowo albo zastosowac metode 357, ale boje się że to nie na moje nerwy ;(
a jakw dzień usypiasz maluszka?
ja przeważnie w wózku izasypia od razu.
 
Witam wszystkie mamusie.
Ja również mam problemy ze snem mojego maluszka. Oskarek ma prawie 10 miesięcy i od jakiegoś czasu spanie nocne jest dla nas prawdziwym koszmarem....
Mamy już ustalony porządek dnia,i po wieczornej kąpieli i całej miseczce kaszki pora na spanie.....Zanim jednak mój maluszek zaśnie(a podczas kąpieli i karmienia jest już zmęczony...)przez około pół godziny robi rewolucje w łóżeczku(wstaje,bawi się szczebelkami.....co go położę,zaraz jest to samo.Myślę sobie wtedy zmęczy się-zaśnie.I faktycznie....w końcu przychodzi upragniony sen i spokój mamy....przez ok 2,5 godz.Mój synek zasypia w dziwny dla mnie sposób....na brzuszku z podkulonymi kolankami,tym również się martwię,bo nie wiem czy jest to prawidłowe .Ale skoro jest mu tak dobrze,nie przekręcam go na inną pozycję.W ciągu całej nocy mam kilka pobudek do włożenia smoka do buzi,do obrócenia go na inną pozycję...ciągłe wiercenie się i kręcenie jest u nas na porządku nocnym.....no i oczywiście próba "spokojnego"snu ze mną na łóżku.Nie wiem,czy jest to skok,bo trwa to już u nas ok 2 miesięcy,ząbki też wyszły już na razie wszystkie....Nie narzekam,bo wiem że każde dziecko jest inne,ale nie ukrywam,że jestem już troszkę zmęczona tymi naszymi nockami nieprzespanymi od 10 miesięcy....Czy mój syneczek z tego wyrośnie,czy im starszy te noce będą coraz gorsze.....Drogie mamusie doradźcie coś,może coś robię źle.....Córka była zupełnie inna,czy faktycznie chłopcy są tacy...??
 
Mój syn ma 8 miesięcy i robi podobnie - śpi praktycznie na czworaka i budzi się w nocy, bo nie umie się z tej pozycji przekręcić na bok czy plecy. To chyba taki etap, ale dołączam się do pytania - jak długo to będzie trwało...?
 
reklama
Witajcie jestem tu nowa, ale u mnie jest podobnie. Synek ma 10 miesięcy, ani jednego ząbka, ale zdarza mu się budzić w nocy, najczęściej na cyca, ale co jakiś czas gdy już się go ulula na rękach a potem odkłada do łóżeczka jest krzyk, nie wiem czy robię dobrze ale u nas się to przyjęło wkładam bąbla do bujaczka i bujam aż uśnie i zostawiam go w nim, inaczej się budzi :/
 
Do góry