reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nocne pocenie u 6-latka

Dołączył(a)
30 Grudzień 2014
Postów
7
Problem polega głównie na tym,że Syn gdy zasnie przez około 30min jest spocony,potem jest już wszystko dobrze.Zaczeło sie to ponad rok temu,gdy wróciliśmy do miejsca zamieszkania z którego wyprowadzilsimy sie po 3 latach,wtedy Syn dośc szybko przybrał na wadze,tak jakby puścił Go stres(Syn bardzo tęskinił za rodzina)i zaczął sie pocic,jest dość niski jak na swój wiek,mierzy 113cm,a jego waga to 22kg,na pierwszy rzut nie widac,żeby był specialnie gruby,ale jest dosc ''ubity'',będąc u lekarza dostalismy skierownie na badanie,ale nie udało nam sie pobrac krwi,gdyż nie dał sobie pobrac,ani przy pierwszym ani drugim podejsciu,a na siłe powiedzieli ze nie bedą pobierac.Dodam,że Syn nie jada warzyw,ani owoców,jedynie kotlety i podstawowe zupy,co moze byc przyczyną tego pocenia?Czy moze byc to brak witaminy D?Podaja ją mu od miesiaca,gdyz lekarz zasugerował,że moze to byc jej brak,ale nadal nic się nie zmieniło,jak długo trwa taka kuracja witaminą?Proszę o jakąś rade bo bardzo sie martwie.Dziękuje
 
reklama
Koniecznie powinnaś wykonać badania. Może zmień laboratorium, możesz trafić do jakiegoś, gdzie mają dobre podejście do dzieci. Warto zrobić też badanie moczu. I ja ponownie poszłabym do lekarza, bo to on powinien ocenić, jakie badania należy zrobić. Pocenie moze mieć różne przyczyny. Może być na tle nerwicowym, mogą być niedobory witaminy D3, może źle działać tarczyca, może to być objaw cukrzycy. Powodów tysiące od błahych do poważnych. Nikt na forum nie udzieli ci porady, bo nie ma takiej możliwości. Zamiast się martwić działaj, bo chodzi o zdrowie twojego dziecka. Nie wiem, może razem pobierzcie sobie krew żeby zobaczył, na czym to polega? Sprawdź, czego się obawia? Ja się umawiałam, ze stoję obok i dziecko mam mnie z całej siły ściskać drugą rączką. Może jakaś nagroda poskutkuje? Natomiast w takim przypadku to ty musisz podjąć decyzje, a nie dziecko. Pozdrawiam i trzymam kciuki.
 
mogłabym rzec , że mam podobny problem , badanie przed nami , prosiłam Panią dr , dała na samą morfologię , chodzi mi po głowie pobrac tez na tarczycę i wit. D chociaż wiem , ze z pobieraniem to będzie nie zła jazda pobieraliśmy już kilka razy i niestety za każdym razem na siłę inaczej nie ma mowy bo mój maluch boi się igły bardziej niż ognia , gdzieś na forum wyczytałam ,że kiedy dzieciaki pocą się po zaśnięciu to w ten sposób odreagowują napięcie z całego dnia u nas troszkę by to pasowało bo synek jest wrażłiwym zamkniętym w sobie dzieckiem więc wszystko przeżywa w "środku " nawet najmniejszą dla nas by się wydawało błachostkę

a i nasuwa mi się pytanie dlaczego syn nie jada warzyw ani owoców mój 5,5 latek też nie przepada wręcz stroni od warzyw a z owoców ma dosłownie kilka ulubionych i na tym koniec , ale wszystko inne czego nie lubi przemycam jak tylko mogę owoce do soków robionych w domu na sokowirówce albo gotuję w małej ilości wody przecieram przez sitko żeby się żadna skórka ani najmniejsza pesteczka nie przecisnęła i mieszam w tym galaretkę potem do lodówki i powstaje smakowity deser , a warzywa w zupach - kremach , różne mięsa za którymi do obiadu nie przepada np. cielęcina królik przemycam w pierogach .
no cóż życzę Wam podobnie jak i sobie oby ostatecznie nie wyszło nic czego by nie można zaleczyc
dużo zdrówka życzę :)
 
Mój syn 15 letni już dziś ,będąć małym chłopcem bardzo pocił się w nocy poduszki zawsze mokre i czasem go musiałam przebierać bo koszulka tez mokra robiłam badania i nic nam nie wyszło a że wtedy nie miałam internetu to nie wiedziałam co to może oznaczać o tyle byłam zdrowsza .Nie szukajcie w necie diagnozy bo można nieźle się zdenerwować badanie krwi najważniejsze .często słysze o poceniu się małych dzieci ,
 
no tak co do grzebania w necie można sobie nie złą diagnozę postawic, i to nie jedną do jednych i tych samych objawów ;) ale czasem warto pogrzebac nie wkręcac się na choroby tylko po to , żeby wiedziec o co dopytac i samemu coś lekarzowi podsunąc bo niestety , ale ta nasza służba zdrowia to schodzi na laury jak się człowiek sam o coś nie upomni to mógłby się nie doczekac mam na myśli chocby badanie morfologii , sama prosiłam panią dr o te badania , jak powiedziałam , że syn poci się również w dzień mocniej od swoich rówieśników to mnie dr zbyła na tarczycę i wit D nie dostałam będę musiała zrobic z własnej kieszeni
ulala rozumiem , że synek z tego wyrósł możesz napisac mniej więcej w jakim wieku się to unormowało?
 
Ewa ok 1.5 2 lata to sie pojawiło a ile trwało hmmm tego juz nie pamiętam ale w wieku szkolnym chyba juz nie bylo pocenia
 
W noc sylwestrową Syn pierwszy raz sie nie spocił podczas spania i dodam,że cały czas wariował,tanczył itp,czy to mozliwe,ze ma za mało ruchu?
 
Moja mała tez mocno sie poci i tak w dzien jak i w nocy.w wiekszej grupie w czasie zabawy to ona zawsze jest zgrzana a nawet mokra(głowa,włosy) a w nocy zasypia odkryta bo jej za ciepło i tez czesto głowa mokra po pierwszych kilkudziesieciu minutach od zasniecia,mimo ze kapie sie w (jak dla mnie)zimnej wodzie;)Badania tj morfologia i tarczyca sa ok,wit d suplementowana na okragło bo ma straszne bole nog.Dodam ze ma tak z tym poceniem od urodzenia.Ponoc to taka uroda.
 
reklama
Z badan wyszło ze bole wzrostowe,troche wczesnie sie zaczeły bo ok 2 roku zycia ale u nas wszystko co złe przychodzi wczesniej;-),teraz wiem ze bardziej boli po intensywnym dniu wiec idzie w ruch masc albo ibum ale to ostatecznosc ale młoda jest bardzo ruchliwa i tego nie da sie zmienic.Oczywiscie najpierw było ''taka uroda'' albo ''za duzo chodzi'',długo namawiałam na skierowanie na badania.
 
Do góry