reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Nocne siusiu

Drogie mamy,
Moja córka ma 6 lat, jest kochanym, uprzejmym i dopieszczonym dzieckiem. Istny aniołek a może i wyolbrzymiam jak to mama ;) Niestety od pewnego czasu (około miesiąca) borykamy się z posikiwaniem w nocy. Nie dzieje się to codziennie ale na pewno kilka razy w tygodniu, jest to uciążliwe a sama dziewczynka bardzo to przeżywa tym bardziej, że ma młodszego braciszka co nosi pampersy. Czy któraś z was miała taki problem? Jak można zaradzić nocnemu moczeniu się bo my czujemy się bezsilni :(

reklama

Passtelova

Fanka BB :)
Drogie mamy,
Moja córka ma 6 lat, jest kochanym, uprzejmym i dopieszczonym dzieckiem. Istny aniołek a może i wyolbrzymiam jak to mama ;) Niestety od pewnego czasu (około miesiąca) borykamy się z posikiwaniem w nocy. Nie dzieje się to codziennie ale na pewno kilka razy w tygodniu, jest to uciążliwe a sama dziewczynka bardzo to przeżywa tym bardziej, że ma młodszego braciszka co nosi pampersy. Czy któraś z was miała taki problem? Jak można zaradzić nocnemu moczeniu się bo my czujemy się bezsilni :(
Córka może mieć problem, z którym sobie nie radzi - udaj się do psychologa, ale wcześniej zrób badania moczu i skonsultuj sytuację z pediatrą.

Elencza

Nam psycholog doradziła (2latek, który zaczął miczyc się na drzemkach w zlobku), żeby zbadać, czy fizjologicznie wszystko ok (mocz na posiew), a następnie pogadać w zlobku- bo jeśli wszystko ok pod względem zdrowia fizycznego, to coś mocno dało się we znaki w emocjach.. Może to młodszy brat? Często dzieci przezywają regres..

Hmmmm

Tak jak dziewczyny wspomniały:
1. Posiew moczu (ewentualnie dodatkowo badania krwi)
2. Zbadać czy dziecko czegoś nie przeżywa - nawet pokłócenie się z "przyjaciółką" może być dla takiego dziecka straszne, lub inne sytuacje stresowe czy w domu z bratem czy w szkole/zerówce/przedszkolu...
3. Ew. Skonsultować się z psychologiem
4. Nie robić dziecku uwag, że coś się stało (do 7-8rz w nocy ponoc ma prawo się dziać i bez przyczyny, wystarczy że padnie jak kamień po bardzo aktywnym dniu i nie załatwi się przed snem)

Magnat

Zaciekawiona BB
Jak byłam mała moczyłam się w nocy, pamietam to dokładnie ponieważ nawet w podstawówce mi się zdarzało. Było to dla mnie stresujące. Mama zabrała mnie do psychologa ( rozmowy nie pamietam zbytnio) ale dostałam zalecenia aby narysować kalendarz i w dni ,,suche,, rysować słoneczko a w dni ,,mokre,, chmurkę( gdy w miesiącu nie będzie chmurki to dostanę nagrodę ) przed snem miałam powtarzać, że gdy zechce mi się siku to się obudzę. Mamie kazała przestawić łóżko i kupić nową kołdrę i pościel. Może to dziwne ale nigdy więcej nie moczyłam się w nocy.
Natomiast mój syn gdy zaczął się moczyć zrobiłam mu badanie moczu i wyszło zapalenie pęcherza.
Więc warto zrobić badanie aby mieć pewność, że to nie czynnik chorobowy

Do góry