reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nocne siusiu

Dołączył(a)
27 Listopad 2021
Postów
12
Drogie mamy,
Moja córka ma 6 lat, jest kochanym, uprzejmym i dopieszczonym dzieckiem. Istny aniołek a może i wyolbrzymiam jak to mama ;) Niestety od pewnego czasu (około miesiąca) borykamy się z posikiwaniem w nocy. Nie dzieje się to codziennie ale na pewno kilka razy w tygodniu, jest to uciążliwe a sama dziewczynka bardzo to przeżywa tym bardziej, że ma młodszego braciszka co nosi pampersy. Czy któraś z was miała taki problem? Jak można zaradzić nocnemu moczeniu się bo my czujemy się bezsilni :(
 
reklama
Drogie mamy,
Moja córka ma 6 lat, jest kochanym, uprzejmym i dopieszczonym dzieckiem. Istny aniołek a może i wyolbrzymiam jak to mama ;) Niestety od pewnego czasu (około miesiąca) borykamy się z posikiwaniem w nocy. Nie dzieje się to codziennie ale na pewno kilka razy w tygodniu, jest to uciążliwe a sama dziewczynka bardzo to przeżywa tym bardziej, że ma młodszego braciszka co nosi pampersy. Czy któraś z was miała taki problem? Jak można zaradzić nocnemu moczeniu się bo my czujemy się bezsilni :(
Córka może mieć problem, z którym sobie nie radzi - udaj się do psychologa, ale wcześniej zrób badania moczu i skonsultuj sytuację z pediatrą.
 
Nam psycholog doradziła (2latek, który zaczął miczyc się na drzemkach w zlobku), żeby zbadać, czy fizjologicznie wszystko ok (mocz na posiew), a następnie pogadać w zlobku- bo jeśli wszystko ok pod względem zdrowia fizycznego, to coś mocno dało się we znaki w emocjach.. Może to młodszy brat? Często dzieci przezywają regres..
 
Tak jak dziewczyny wspomniały:
1. Posiew moczu (ewentualnie dodatkowo badania krwi)
2. Zbadać czy dziecko czegoś nie przeżywa - nawet pokłócenie się z "przyjaciółką" może być dla takiego dziecka straszne, lub inne sytuacje stresowe czy w domu z bratem czy w szkole/zerówce/przedszkolu...
3. Ew. Skonsultować się z psychologiem
4. Nie robić dziecku uwag, że coś się stało (do 7-8rz w nocy ponoc ma prawo się dziać i bez przyczyny, wystarczy że padnie jak kamień po bardzo aktywnym dniu i nie załatwi się przed snem)
 
Jak byłam mała moczyłam się w nocy, pamietam to dokładnie ponieważ nawet w podstawówce mi się zdarzało. Było to dla mnie stresujące. Mama zabrała mnie do psychologa ( rozmowy nie pamietam zbytnio) ale dostałam zalecenia aby narysować kalendarz i w dni ,,suche,, rysować słoneczko a w dni ,,mokre,, chmurkę( gdy w miesiącu nie będzie chmurki to dostanę nagrodę ) przed snem miałam powtarzać, że gdy zechce mi się siku to się obudzę. Mamie kazała przestawić łóżko i kupić nową kołdrę i pościel. Może to dziwne ale nigdy więcej nie moczyłam się w nocy.
Natomiast mój syn gdy zaczął się moczyć zrobiłam mu badanie moczu i wyszło zapalenie pęcherza.
Więc warto zrobić badanie aby mieć pewność, że to nie czynnik chorobowy
 
Do góry