reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nocnik

E

efilo

Gość
Niania poprosiła cobyśmy jakiś skombinowali. Trochę wcześnie ale widać kiedy Zosia sie przymierza do zrobienia kupki i niania chce to wykorzystać. Nic na siłę oczywiście.

Macie jakieś przemyślenia w temacie? Zwłaszcza 'drugie' mamy. Bo ja nic kompletnie nie wiem oprócz tego że raczej nie chce z melodyjką bo Zosia różnie reaguje na takie cuda.
 
reklama
Efilo najlepiej taki najprostszy, bez żdnych bajerów. Bajery często przestraszą dziecko, albo dziecko zaczyna traktować jako zabawkę :eek:
Ważne żeby był wygodny, bo nasze maluch będą na nim spędzać trochę czasu ;-)
Jacek wychował się na takich:

mm2s-- NOCNIK Z KACZUSZKĄ - RÓŻNE KOLORY OT0331 (312509862) - Aukcje internetowe Allegro
Mają wygodne oparcie :tak:

Aha i trzeba zwrócić uwagę żeby plastik był dość twardy ;-) bo u nas Jacek to chyba z trzy połamał zanim kupiliśmy dość sztywny :-D
Właśnie chyba te z kaczuszką są miękkie ;-) a my mamy dokładnie taki sam kształt tylko zamiast kaczuszki jest miś :tak: i ten jest dość twardy (znaczy plastik ;-))
 
Dzięki Jolu za szybką odpowiedź

Po pierwszym rozeznaniu najbardziej podoba mi się Relax firmy OKBaby

relax20.jpg
 
efilo w kwestii wyboru to nie pomogę - sugestie jolki brzmią dobrze :tak:
Chciałam tylko napisać, że super że już zaczynacie - moja mama nocniczkowała moją siostrę odkąd ta zaczęła siedzieć i bardzo szybko skończyły się pieluchy :tak: Oczywiście na początku była to głównie frajda + wieeeelka radocha gdy się udało, ale migiem załapała :-)
Pisz na bieżąco jak to wygląda u Zosi :-)
(Piotruś na razie nawet się nie przymierza ;-) jak do wielu innych rzeczy ;-))
 
my chyba też powoli zaczniemy z qpkowaniem do nocniczka
efilo o ile wiem, właśnie najprostrze są najlepsze:tak:
 
No temat bardzo na topie u nas. Ja sie wyklucam z moja mama - bo ona mi mowi, ze mnie sadzala na nocnik od kiedy zaczelam siedziec i non stop mi o tym nocniku smeci...Myslalam, ze to za wczesnie jeszcze dla nas, ale po przeczytaniu was...mm sama nie wiem, moze powolutku sie beziemy przymierzac:tak:
 
anni
wydaje mi się że im wcześniej się zacznie tym z mniejszą presją się do tego podchodzi, można spokojnie się pobawić w siedzenie na nocniczku bez stresu że 'znowu nic z tego nie wyszło'. :tak:

A ja to już w ogóle mam zamiar wykorzystać to że niani się chce :-D
 
Efilo, świetny pomysł- ja chyba zasugeruję niani, że się jej chce :-D:-D;-).

Ada, bardzo szybko nauczyła się korzystać z nocnika - miała 11 m-cy jak przestała nosić pampersa w dzień a rok i miesiąc, kiedy przestała mieć go w nocy. Oczywiście zdarzały się "małe wypadki" ale to chyba nieuniknione.
Chyba juz niedługo zaczniemy próby z Karolinką.

Aaaa, i popieram Jolkę - najprostsze nocniki są najlepsze - znam mnóstwo dzieci, które zablokowały się przez "grające" nocniki :szok:
 
My z nocnika juz korzystamy jakis czas. Mamy ten z kaczuszka ale grajacy. Dawid lubi na nim siedziec i prawie za kazdym razem jest siku a kupe robi z rana wiec tez nie ma problemu. Było juz kilka takich dni ze pampers wystarczył by na cały dzien bo byl suchy ale ze wzgledu na to ze byl troch wymietolony to wymienialam. Sadzam Dawida na nocnik zaraz jak wstanie po spacerze chwile po jedzeniu teraz mi sie tylko marzy zeby zaczpł wołac. hehehe. CZasami bywa ze ledwo usiadzie i sie prezy sam schodzi wiec podejmuje jedna probe jezeli dalej nie chce siedziec wiec go nie zmuszam zeby sie nie zniechecił. Jak juz cos sie znajdzie w nocniku biore go na kolana pokazuje zawartosc nocniczka i chwale głaskam a po za tym jestem dumna jak PAW.
 
reklama
kurczę, ja właśnie zamówiłam sobie nocnik (znaczy się nie sobie, a Antonkowi :laugh2:) i teraz nie wiem czy dobry będzie :szok: znaczy sie czy wygoda i twardość materiału będzie odpowiednia :laugh2:

Elfik zdecydowanie za późno ten temat ;-) Ja zacznę sadzań Antonka jak tylko paczuszka przyjdzie. Nie chce mi się, ale muszę :-D Tyle, że Antonek uwielbia walić qpsko akurat jak sam je, ewentualnie jak jedzą rodzice :-) czeka mnie ładna, gówniana zabawa :tak::-D
 
Do góry