reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nocnik

barbara84

Aktywna w BB
Dołączył(a)
24 Sierpień 2011
Postów
87
Miasto
Bielsko-Biała
Nie wiem, czy poruszałyście już ten temat...

Ale chciałam się Was zapytać, czy Wasze Kochane dzieciaczki z lipca korzystają już z nocnika i nie używają pieluszek?

Przyznam się, że mam sprzeczne informacje: 1- jedni mi mówią, ze powinno się dziecko sadzać od 6 miesiąca, 2- drudzy, że koło 2 lat można uczyć dziecko korzystania z nocnika...
Czytałam gdzieś, że w okolicach 14-18 miesiąca życia można spróbować oduczać Maluszka od pampersa (bo dopiero w tym czasie maluszek powoli zaczyna kojarzyć, że nocnik jest do robienia kupki i siusiu- jeśli jest młodsze to nauka może trwać okropnie długo :-() i właśnie zamierzam Małej kupić nocnik i ją uczyć:-D Zobaczymy czy się uda:-D.
Napiszcie mi, czy macie już jakieś doświadczenia z oduczaniem od pieluszek :-)
 
reklama
Opinii jest dużo to się nie da ukryć :) Każde dziecko jest inne i w innym czasie jest gotowe na odieluchywanie. Ja znam taką teorię że jak dziecko nie moczy się w nocy to znaczy że już czas mój starszak przestał siusiu robić w nocy po roczku ale na nocnik zaczęłam go sadzać około 18 miesiąca a całkowicie pieluchy pozbyliśmy się jak miał 2 lata i 7 miesięcy. Hanię też chcę zacząć sadzać około 18 miesiąca chociaż nocnik już ma ale usiedzi na nim 3 sekundy a potem biega po łazience. Wracając do starszaka to on wolał siusiu do toalety robić niż do nocnika więc nocnika używałam bardzo krótko.
 
Ja tez slyszalam ze od ok 18 mies. Ja poki co Gabrielka nie sadzam na nocnik i na sile nie bede go uczyc. Wiesz moj znajomy chwali sie na prawo i lewo ze jego roczny syn wola siusiu:szok: cos nikt mu nie wierzy ale zapewne kazde dziecko jest inne. Jedne troche wczesniej drugie pozniej. Mojej kolezanki synek zaczal siusiac na nocnik jak mial 3 lata, moja córcia kilka dni po swoich 2 urodzinach. Jej tez tak na sile nie uczylam. Co jakis czas wyciagalam nocnik i ona siadala sobie ot tak ale akurat w wtedy na poczatku maja byly straszne upaly i malej sie odparzyly plecki (taka odparzona kreske miala na pleckach tam gdzie konczy sie pampek) i sama powiedziala ze nie chce juz pampka. Liwcia tez wolala robic siusiu na nakladke i tez krotko uzywalismy nocnika (glownie wieczorem jak chciala siusiu a byla zbyt spiaca zeby isc do lazienki)
 
My nocnik mamy od 12 m-ca, ale Tymek wogóle nie chciał na niego patrzeć.. obecnie chętnie siada, ale nic nie robi w nim, raczej jest to dla niego zabawa.. Zauważyłam, że zdaje sobie już sprawę z tego co się dzieje, bo jak robi siusiu zatrzymuje się i chwilę stoi - ewidentnie czeka, jak kupę, kuca i stęka..Gdy zrobi przylatuje do mnie.. jednak nie przekłada sie to na używanie nocnika. Planuję zacząć małego sadzać od 18 m-ca jak wiekszość z Was, nic na siłę..

wiem, że wisienki Mila już pięknie korzysta z nocniczka i używa pampersów tylko na noc. Jeszcze Maks z tegoo co wiem korzysta z nocnika..
 
My nocnik mamy juz od kilku mies, jakis czas temu posadzilam malego ale piszczy i ucieka wiec odpuscilam, mam zamiar zaczac tak jak dziewczyny gdy skonczy 18 mies. Moj nawet gdy kupe zrobi w pamersa siedzi zadowolony i nie chce sie przebierac. Gdy zobaczy ze biore czystego pampersa zaczyna krzyczec nie i ucieka a gdy juz go zlapie bije.
 
My tez zaopatrzeni w nocnika od 3 tygodni. Poczatkowp Macius siadal na nim w ubraniu a od 2 tygodni zaczelam go z rana wysadzac i musze przyznac ze idzie nam calkiem dobrze. Wiadomo ze czasem wysadzanie bezowocne ale czesto konczy sie sukcesem. Macius czasem marudzi to wtedy go nie przymuszam tylko ubieram pampka i probujr kolejnego dnia.
Nie wiem jaka jest prawidlowa droga - moze ktoras doswiadczona mama doradzi jak one przyuczaly?
 
My juz mamy nocnik od dluzszego czasu. Sa dni ze przez caly dzien zuzyjemy tylko jednego pampersa a sa takie ze mala w ogole nie chce na nocnik usiasc i nie wiem od czego to zalezy.
 
Ja pierwszy raz posadziłam Kingę na nocnik jak skończyła 8 mcy, gdy tylko widziałam, że zbliża się kupka. Ale nocnik u nas obecnie używany jest rzadko, stosunkowo raz na tydzień. Nie chcę jej zmuszać póki co i mam zamiar konsekwentnie uczyć małą nocnikowania za 2-3 mce.
 
Ostatnia edycja:
Czyli nie jest ze mną tak źle :cool2:
Ostatnio sąsiadka była oburzona,że nie sadzam małej na nocnik... Jej syn ponoć jak miał 13 miesięcy wołał siusiu i kupkę! I oczywiście nie używali już pampersów.
Agatka obecnie też nie chce zmiany pampersa i ucieka mi, mówię jej, że jeśli nauczy się mówić siusiu i kupka przed faktem dokonanym, to nie będziemy ubierać pampersa... tylko jej to "lotto" i nie przejmuje się tymi słowami...
Ja jeszcze małej nie próbowałam sadzać na nocnik. Raz, jak widziałam, że robi kupkę, szybko ją dałam na muszlę, ale tak się biedna przejęła, że nic do niej nie narobiła. :-D
Ja również w tym czasie, co więszość z Was, planuje uczyć małą :-)
Powodzenia życzę i dziękuję za informacje :)
 
reklama
Barbara, ja myślę, że naukę nocnikowania zacznę nie wcześniej niż zrobi się naprawdę ciepło. Wtedy będzie mógł biegać bez pieluchy, bez niczego po domu i ogrodzie. Wcześniej nie ma sensu, bo i tak nie będzie jeszcze na tyle "kapujący". A tak, przyjdzie maj, czerwiec, zrobi się ciepło, to i łatwiej będzie o naukę.
 
Do góry