reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nocnik

natala95

Fanka BB :)
Dołączył(a)
4 Luty 2017
Postów
1 785
Kochane jak myślicie czy mogę już uczyć 16 miesieczne dziecko na nocnik powiem ze ma starszego brata i we wszystkim go naśladuje , myślicie że zalapie o co chodzi czy to za szybko ??
 
reklama
Pytanie na czasie:)
pewnie, że tak :) niech się uczy jak najszybciej. Ja mam problem z 3 latkiem już.
Żałuję, że wcześniej się poddałam.
Bratowej męża córka mając niespełna roczek już chodziła bez pieluch.
Hmmm powiem ze ja miałam problem z synem pielucha do 3,5 lat aż zrobiłam inaczej ppchowalam pampersy i latał jak było ciepło gołą pupa albo w majtkach często patrzył na tatusia i w końcu zalapal ale musiał na stojąco bo tata Toc nie siedzi :) na noc była pielucha ale potem już sam z siebie przestał i w nocy siusiac wstawal i wolał :)
I myślę wlasnie czy córkę moge już uczyć
 
Ja bym na razie na spokojnie próbowała, żeby ją oswajac z nośnikiem, nie koniecznie uczyć. U nas się sprawdziło wysadzanie po drzemkach i rano po wstaniu z łóżka- prawie zawsze siusiu było. A tak na poważnie zabraliśmy się za to jak córka miała 2 lata i 2 miesiące. Sciagnelismy papmpersa i latała w samych majteczkach. Po 2 dniach załapała o co chodzi, ale czasem jeszcze zdarzały się jej wpadki mniej więcej przez 2 tygodnie. Później już z górki;)
 
Kochane jak myślicie czy mogę już uczyć 16 miesieczne dziecko na nocnik powiem ze ma starszego brata i we wszystkim go naśladuje , myślicie że zalapie o co chodzi czy to za szybko ??
Moja cora nauczyła się od nas zabieralismy ja do toalety że sobą tzn ja tłumaczyłam że idę siusiu słuchała jak siusiam i śmiała się od ucha do ucha wtedy pytałam chcesz spróbować i kupiłam nakładkę i stopień żeby mogła sama siadać na wc i była zachwycona chwaliłam jaka już duża itd że pieluch już nie potrzebuje że pupcia sucha i takie tam na nocnik bardzo rzadko siadala wolała toaletę i też jakoś zaczęłam najpierw nocnik ok 14 miesiąca a później szybko poszło z WC i nawet nie wiem kiedy odeszlismy od pampow
 
Moje bliźniaki robią na nocnik odkąd skończyły 6 m-cy i zaczely same siedzieć. Teraz mają 9,kupki w pieluchę już nie zrobią. Stękają i czekają żeby je posadzić. Oczywiście jest to zasługa babci.Starszy syn miał roczek jak chodził już bez pieluszki,zdarzyło się oczywiście,że się czasami posikał ale rzadko.Także dziewczyny im szybciej tym lepiej;)
 
Moje bliźniaki robią na nocnik odkąd skończyły 6 m-cy i zaczely same siedzieć. Teraz mają 9,kupki w pieluchę już nie zrobią. Stękają i czekają żeby je posadzić. Oczywiście jest to zasługa babci.Starszy syn miał roczek jak chodził już bez pieluszki,zdarzyło się oczywiście,że się czasami posikał ale rzadko.Także dziewczyny im szybciej tym lepiej;)
No to ja spotkałam się z takim samym przypadkiem jak Twój. Chłopczyka sadzala babcią od 6 miesiąca życia na nocnik. Kupkę szybko załapał. Ale jak miał rok to przestał chcieć siadać na nocnik i nagle kupki z powrotem robił do majtek. Babcia z mamą dalej próbowały sadzać małego na nocnik co doprowadziło do tego że przez kolejny rok maluch wpadał w histerię na widok nocnik i dopiero w wieku 2,5 lat zrezygnował z pieluch.
Ja bym jednak się wstrzymała z tak wczesnym sadzaniem dziecka na nocnik i poczytała o pracy zwieraczy u tak małych dzieci.
 
No to ja spotkałam się z takim samym przypadkiem jak Twój. Chłopczyka sadzala babcią od 6 miesiąca życia na nocnik. Kupkę szybko załapał. Ale jak miał rok to przestał chcieć siadać na nocnik i nagle kupki z powrotem robił do majtek. Babcia z mamą dalej próbowały sadzać małego na nocnik co doprowadziło do tego że przez kolejny rok maluch wpadał w histerię na widok nocnik i dopiero w wieku 2,5 lat zrezygnował z pieluch.
Ja bym jednak się wstrzymała z tak wczesnym sadzaniem dziecka na nocnik i poczytała o pracy zwieraczy u tak małych dzieci.
Starszy syn tez byl w tym wieku sadzany i nie było żadnych problemów ze "zwieraczami";-)Nic na siłę,gdyby któreś z moich dzieci miało opory na pewno nie robiłabym nic na siłę. Ale one są chętne więc nie widzę powodu,dla którego powinny robić w pieluchę.
 
Ja moja próbowałam na nocnik dac jak miała 2 latka robiła przez tydzień Ladnie a potem coś jej się odwidzialo był ryk wiec dałam spokój i w sumie miała 2.5 roku jak zaczęła robić siku na nocnik wiec nie ma co na sile bo dziecko jeszcze bardziej się zniechęci....
 
Wiadomo ze na siłę nie ale nocnik moze stać i moze latać bez pieluszki :) i jak zalapie to myślę że będzie dobrze bo nie chce się męczyć tak z synem
 
reklama
Próbować zawsze warto, chociaż ja jestem chyba zbyt leniwa, przy dwójce dzieci czekałam aż same dojrzeją i odpieluchowanie trwało dzień w wieku 2,5.
 
Do góry