reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nocnikowanie

Dziewczyny, mój Maciuś nie chce robić do nocnika:-(, jak mówię ze może robić wszystko do kibelka to mówi że na kibelek to mama i tata a dla niego jest nocniczek.A jak go puszczam bez pampersa to jest tragedia-non stop ścieranie sików i kupy.I nie mówi o tym że zrobił:no:. Już nie wiem co zrobić, ma grający nocnik, były słodycze w nagrodę a także pieczatki.Już kilka razy podejmowałam próbę chodzenia bez pampersa i nic.Nie wiem jak go zmotywować, jest mądry i wygadany, wie o co mi chodzi , nie mogę powiedzieć ze nie rozumie.Jak pytam dlaczego nie powiedział ze chce siku odpowiada "bo nie".
Macie jakies rady?Troszkę się już załamuję:sorry:

Lapisku u mnie identyko rece zalamuje bo maly ma od stycznia do przedszkola wyruszyc no ale jak bedzie robil w pampersa to go nie wezma:-(

BabaAga dala linka do takiej fajnej ksiazeczki zamowilam ja na allegro moze tak sprobujemy:sorry:

Zaraz Ci go wkleje;-)

Prosze bardzo ja jeszcze nie probowalam czekam na nia ale jedna majowka byla bardzo zadowolona:)

http://www.allegro.pl/item759644476_nocnik_nad_nocnikami_chlopiec_frankel_nowosc.html
 
reklama
Lapis - nie przejmuj sie - w koncu nie zdarzaja sie kilkulatk irobiace w pieluche - ja sie tak pocieszam, bo u nas tez rewelacji nei ma. Mowi w dzien - ostatnio nawet zawsze w pore i nie podsikuje sie, n oale podczas drzemki dziennej pielucha (czasem sie budzi z kupa...) no i na noc tez...
A Two jsynek na pewno niedlugo zacznie wolac - wiaodmo ze jedne dzieci szybcie jzalapuja, inne pozniej ale wszystkei KIEDYS :tak:
 
nie jestescie w tym same Miłosz tez nie potrafi caly czas jeszcze lata z pampersem...
były proby zakladania samych majtek ... o zgrozo... darł sie w nieboglosy...
kupilam nawet pieluchy tetrowe bo moze ta wilgoc go zmobilizuje... nic ja mialam tylko wiecej prania...
najlepiej na golasa biegac to i na nocniku usiądzie sam.
teraz robie tak zakladam mi pampersa i jak pije to zajkies 20min podstawiam nocnik i mowie robimy siusiu... grzecznie siada tylko jest czesto tak ze nocnik traktuje jak fotel. i krzyczy jak chce by zszedl...

moja znajoma mi doradzila go wsadzic w zimną wode ... ponoc to pomaga...:dry:
 
bez sensu:no:, przeciez nie chodzi o wymuszenie sikania, tylko o zrozumienie dlaczego lepiej zalatwiac potrzeby na nocniku niz w pieluszke :tak:
 
co za drastyczna metoda :szok::szok::szok:
Ze niby dziecko potem w obawie przed ta zimna woda bedzie wiedzialo, ze trzeba zalatwic sie na nocnik a nie do pieluchy/ majtek??? :szok: Bo jak sie zesika w pieluche/ majtki to znowu trafi do wanienki z woda??? :szok::confused:
Pierwsze slysze :no::no: no i tak jak piszesz - predzej sie nabawi choroby niz zrozumie o co w tym chodzi :no:
 
reklama
Co za drastyczne metody!!!
Ja mysle, ze przyjdzie na niego czas, ze sam dojdzie do tego, daj mu jeszcze czas, a jesli koniecznie chcesz go odzwyczajać to są takie pieluszki Huggies, w których dziecko czuje sie niekomfortowo, jak sie zesika.
 
Do góry