reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nocnikowanie

Halo, jest tu kto? :)
Moja Magda załatwia się do nocnika od 3 maja :), ok. 2 tygodni później przestałam jej zakładać pieluchę również na noc. Początkowo zdarzyły się 2-3 wpadki ale później było już pięknie. A od 3 nocy - znowu mokro :/
Pęcherz chyba w porządku bo w dzień nie sygnalizuje kłopotów, nic strasznego się nie dzieje, więc nie wiem co jest grane. A moja sześciolatka odpieluchowana już dawno i nie pamiętam czy i z nią były takie przygody.
 
reklama
hejka
My juz tez mamy pieluszki z glowy...I faktycznie dziecko musi samo zrozumiec i nie ma co zmuszac do nocnika . My zaczelysmy nauke w wieku 2 lat 3 miesiecy jakos na poczatku marca.Przez dwa tyg chodzila w samych majtkach i rajstopkach a ja co chwilke wycieralam dywan i ja przebieralam bo nic sobie z tego nie robila ze ma mokro. pozniej zrobilam kilka dni przerwy i kolejna próba. Tym razem zaczelam od wysadzania odrazu po spaniu i to zadzialalo za kazdym razem rano robila siusiu na nocniczek,drzemek popoludniowych juz nie mamy.I za kazde sisiu nagradzalam ja naklejká na nocniczek.I znowu przez tydzien biegala w majtkach i rajstopkach i ja non stop ze szmatká,,, i znowu kleska i kilka dni przerwy. i za trzecim podejsciem udalo sie.... pierwszy dzien bylo kilka razy siku na nocnik ale sama ja wysadzalam, a na drugi dzien zaczela juz sama wolac MAMUSIU SIUSIU, nawet na noc nie chciala zakladac juz pampersika.Zdarzylo sie moze ze 3 razy w nocy ze popusila ale obudzila sie i reszte zrobila na kibelek. A zeby dziecko wytrzymalo przez cala noc trzeba pilnowac zeby na wieczór zbyt duzo juz nie pilo i oczywiscie przed spaniem trzeba zrobic siusiu . Z kupka bylo troszke gorzej bo gdy widzialam ze chce i sadzalam ja na nocniczek to wstrzymywala i tak mogla wstzrmywac przez 3 dni, w koncu raz zrobila w same majty biedaczka sie rozplakala, za drugim razem udalo sie zrobic na nocniczek i tak sie jej spodobalo ze kupke tez zaczela wolac.
 
Do góry