reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

nocnikowanie

Migotka, cierpliwości.... pociesz się, ze teraz wszystko będzie szybciej schło...jeśli oczywiście nie wrócą już deszcze...:-(
Mati tez już woła każde siku i kupę na nocnik, a jak jesteśmy na dworze, to mówi,ze idziemy juz do domu i zaczyna przebierać nóżkami i już wiadomo o co chodzi :) kilka razy podlał więc trawkę - wczoraj nawet w rezerwacie przyrody, ale ciiii..... :)
 
reklama
Nie chcę zapeszać, ale Iga nie sika w majtki już 3 dni :szok: Dziś w żłobku też nic się nie przydarzyło, a jak się jej zachciało, to wzięła panią za rękę i zaprowadziła do łazienki :-) Jestem taka z niej dumna! :sorry2:
 
moja córcia ma2lata Na widok nocnika dostaje spazmów. Pręży się, wrzeszczy, histeryzuje. Podobnie regauje na nakładkę na sedes.
Sika i robi kupę w pampersa.
Nie wiem, czy sadzać ją na siłę, czy dać sobie spokój i czekać aż sama dojrzeje.
Próby nocnikowania były wielokrotne i zawsze to samo. Wstrzymywanie sikania na kilka godzin, po czym zsikanie się w majtki aż pod stopy.
 
Migocia, gratulacje dla Ciebie za cierpliwość, dla Igi za duży postęp

Dagrmara, zgadzam się z Migotką- nic na siłę, bo odniesie to odwrotny skutek :tak:, nie krzyczeć jak się zsika w majtki, a pochwalić jak da radę zrobić na nocnik

Ja przepraszam za porównanie, ale z dzieckiem podobnie jak ze szczeniakiem- nie karać za złe, a zrobić tak, by nagradzać za dobre
 
Gratuluje wszytskim dzieciaczkom nocnikowania i dolaczam do tej grupy.W dzien jeszcze do spania pampers ma ale juz od kilku dni jest suchy:tak:tez wola pipi(kupa) siusiu ()siku):-D:-Dciesze sie bo jaka to wygoda:-)

Dagmara ja dostalam mail wlasnie o nauce nocnikowania i tam pisza zeby dziecka nie zmuszac bo nie kazde jest gotowe.Jedne maja rok drugie 3 lata:tak:Pisza ze zmuszanie ma odwrotny skutek.Zeby wziasc ulubione zabawki,ksiazeczki polozyc kolo nocnika,wytlumaczyc dziecku zeby usiadlo i jesli to zrobi to dac mu te zabawki,zajac a jak cos zrobi to brawo....jesli nie chce to nieU nas to Kondzio widzia kolege jak sika na jego nocnik i nie chcial dac sam siadajac:-)i tak pierwszy raz usiadl,calkiem nie dawno.jeszcze masz czas,powoli nic na sile:tak:
 
U nas to bedzie chyba dlugo trwało .co prawda sa takie dni że wola stale ,moze dwa ,trzy razy pouści a np. dziś wszystko leje i pierwszy taki dzień nie chce na nocnik
Problem też w tym że jak zostanie z kimś innym np.ostatnio w niedziele to wygodni i jej pampersa zalożyli i chyba zgłupiala a w nocy zawsze zlana bo strasznie chce pić na wieczór zreszta jak caly dzień. Tyle że już na drzemce raczej nie sika .Mam nadzieje ze jednak wyrobie sie z tym niedlugo
 
Kwiateczek, gratulacje dla Kondzia!! :-)

Sylwia, nie odpuszczaj. Ja jak moja się zsikała w majtki i spodnie, zostawiałam ją tak, aż po jakimś czasie sama próbowała zdjąć mokre rzeczy i przynosiła nocnik. Musi się tylko przekonać jak nieprzyjemnie się chodzi w mokrym.

My też śpimy w pampersie, a Iga wie, że go ma i leje w nocy. Za to w dzień woła i potrafi pięknie trzymać, nawet jak bardzo się jej chce. Mamy już zaliczone "przygody trawnikowe". Dziś na przykład już byłyśmy w samochodzie, a Iga krzyczy siku. Ja ją wyciągam szybko i nad trawką trzymam, a ona takiego sika puściła pod ciśnieniem, że poleciał zamiast w dół to do przodu i prosto w majtki :-D
 
Amela ma nawrót sikania w majtki- mówi siku, gdy już leci :dry:, zapomina jej się, zwalam to na dzisiejszy dzień, bo udało jej się kilka razy zawołać tak, że zdążyłyśmy usiąść na nocnik, a nawet dziś sama zdjęła majtki, usiadła na nocniku i zrobiła siusiu i kupkę :-)
 
reklama
Migotka u nas to odwrotnie jak sie zlal to lament taki ze jeszcze sikal i juz krzyczal zeby zdjac ubrania,stanal i ani rusz:-D:-D:-D
Dotkass Kondzio tez tak robil kilka dni,sikal i dpiero wolal.bedzie dobrze grunt ze wola:tak:
 
Do góry