reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

nocnikowanie

Martynkę probowałam nauczyć na nocnik jak miała 1,5 roku, niestety kończyło sie to wrzaskiem. Więc dalam spokoj i schowalam nocnik. Jak skończyła dwa latka postanowiłam zrobić kolejną próbe i udalo sie w dwa dni :-) Siusia i robi kupke do nocnika sama bez mojej pomocy, potrafi rozebrać majty, załatwic sie sama, ubrać i wylać swoje siuśki do muszli:-) Największa frajde sprawia jej spłukiwanie i tak kilkadziesiąt razy na dzień:eek: ale niech ma... :-)
 
reklama
Aniusia to super że tak szybko załapała,ja swoją tez odpieluchowalam teraz jak skonczyła 2 latka,tyle że prawie 2 tygodnie to trwało z przerwami.Ale na noc jeszcze pieluche jej zakładam i jest zmoczony czasami..
 
Ostatnia edycja:
U nas te upały mają jeden wielki plus... córcia przez kilka dni latała prawie cały czas na golaska, nocnik miała wystawiony na podwórku i zaczeła sama na niego lsiadać... teraz mineło raptem kilka dni ale są widoczne postępy, alebo sama leci albo woła... do niedwna wołała ale jak już była w trakcie robienie a teraz przed i na ogół zdąży się ją wysadzić.
 
ja miałam w planach nauczyć młodego po Nowym Roku, ale w grudniu sam zaczął robić. Od niedawna śpi już bez pieluchy i na razie tylko 1 zlana noc ;-)
 
Brawa dla dzieciaczkow.My tez juz od wyjazdu do Polski nauczylismy sie siku i kupe do nocniczka:tak:na noc pampers jest jeszcze,zawsze zesikany:sorry:ale dopiero to 1.5 mies wiec ma czas:tak:musze kupic nakladke na toalete wiec moze bedzie do kibelka robil:tak:
 
Gratki dla naszych dzielnych majowych dzieciaczków...
u nas też chyba koniec z pampersami - już trzecia noc bez pampersa i trzecia sucha - obym tylko nie zapeszyła....
 
U nas w nocy jeszcze pampek zasikany ,ale to sie dzieje w ciagu kilku godzin od zasniecia.I budzi sie w nocy że chce siusiu i co noc wedrujemy na kibelek. Pewnie przez sen sika ,wtedy sie wybudza bo czuje cielo i mokro i reszte dokancza sama na kibelku.ale potem jej już nie zakładam i do rana ma sucho.
 
reklama
Czy wszystkie majowe dzieciaczki sikaja wam już bez problemu, z żadnym popuszczaniem na nocnik? Ja moja ucze od czerwca ,efekty byly ok koniec sierpnia,prawie caly wrzesień sikala bez nawet malego popuszczania .Jakies dwa tygodnie przed urodzeniem cypriana po weekendzie u mojej mamy coś ja trafilo i sikala totalnie Teraz glownie problem taki ,że wola ale popuszcza prawie zawsze ,obserwuje tez że próbuje zatrzymać od tego tygodnia(co mnie strasznie martwi) nie chce wtedy siadać a za chwile popuści sobie znacznie i wtedy dopiero chce sama sikać .Problemu nie ma jak np. ma szlafrok i nic poza ym nie ma co na tyłku to sie niezsika .W tym tygodniu znów zaczela gorzej .W poniedzialek zaniose jej mocz do analizy. zobaczymy czy psychika czy nie daj Boze coś z tym moczem.Moze to troche z cyprianem zwiazane.ale naprawde ja nigdy na nia nie krzycze za to nie zmuszam, choć sie czasem we mnie gotuje bo tylko piore piore Iwonka pamietam ze ty miałaś problemy z Vanesską jak to sie skończylo?
 
Do góry