reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nocnikowe sprawy

Co do nocy...to nam się nie spieszy bo śpi calą noc - autorka pisze że do ukończenia 3-ciego roku życia odradza spanie bez pieluchy, nie bardzo mi się też widzi żeby mi po nocach wędrówki robił do nocnika a potem nie mógł zasnąć :sorry2:
A można wiedzieć, czym autorka tej książeczki argumentuje to, by dziecko do ukończenia 3 roku spało w pampersie?

poza tym każde dziecko jest inne, jedno szybciej zrezygnuje z nocnej pieluchy inne trochę później, znam dzieci, które kończą 4 lata i śpią w pampersie, dla mnie to jest nie do przyjęcia :szok:!!! a znam i takie dzieci, które mają 2 latka i sypiają bez pampersa,:tak:
dla przykładu moja najstarsza córka podobnie jak syn, po skończeniu 2 lat (dokładnie 2 lata i 2 miesiące) przestała sypiać w pampersie, były może 3 "wpadki", ale ONA NIE SIKA W NOCY, po prostu nie budzi się w nocy na sikanie, podobnie syn, chociaż jemu się zdarza obudzić w nocy, wysikać się i położyć spać, gdyby nie to , że świeci światło w łazience, to w ogóle bym nie wiedziała, że w nocy wstawał na siku!
 
reklama
No tak, moj Kuba spi w pampersie, ale za kazdaym razem zdejmuje sucha pieluszke rano. Chyba tez nie bede czekac do trzech lat i wkrotce zrezygnuje z pieluszki w nocy. Nam sie nawet w dzien wpadki nie zdazaja.
 
Sporo dzieci przed ukończeniem 3 roku życia nie potrafi kontrolować pracy pęcherza i stąd nocne wizyty na nocniku, są takie dzieci które po pobudce w środku nocy mają problemy z ponownym zaśnięciem bo np po drodze do nocnika znajdą jakąś zabawkę. Wg autorki tej książki takie nocne wizyty mogą być przyczyną problemów ze spaniem...mogą ale nie muszą, każde dziecko jest inne.
 
U nas nastąpił przełom, chociaż nie chce przechwalic, wkurzyłam sie jakies 2 tyg. temu i odmówiłam zakładania pampka pomimo ryku że ona chce, powiedziałam ze ona juz jest duza i musi robic na toalete a pampersy zabrał dzidziuś bo nie miał a potrzebuje. Bywało różnie przez te 2 tygodnie raz wołała raz nie raz zrobiła na kibelek raz w portki były dni że tylko w portki i siusiu i k...:baffled:
ale chyba sie opłacało przetrzymać bo dziś od rana pięknie wołała a raz nawet biegła z dworu do domu trzymając sie w kroku i krzycząc siiiiii no i zrobione na nocnik:-):tak::-):tak: ciesze sie przestrasznie i mam nadzieje że to juz tak na stałe zostanie
 
Bara superki dla Twojego Zucha :)

ps...apropo wcześniejszych postów.właśnie moja Lili nie sika w nocy...więc ja mam problem z głowy w nocy.szczerze mowiąc sama się zastanawiam jak trzeba być silnym żeby oduczyć dziecka sikania w nocy.na szczęście ja nie miałam takiego problemu;-)
 
No i u nas w końcu się coś ruszyło :tak: Dzisiaj Oliwka chodzi bez pampka, miała tylko jedną wpadkę ;-) ale tak to jak chce siku albo kupkę to leci do ubikacji i krzyczy "boję się" :-D Podejrzewam, że boi się, że się posika :laugh2: Wprawdzie co jakiś czas robi fałszywy alarm i nic nie robi, ale już sam fakt, że wie o co chodzi - jest super :tak:
 
gratuluje zdolniachom nocnikowym:tak:
u nas sebus w domu nie uzywa juz papersow pieknie robi siku juz na ubikacji jednak na wyjscia i na noc jeszcze uzywamy pampersow:baffled:nocnego sciagam raczej z zawartoscia
za to kupy jeszcze ani razu nie zrobil na nocnik czeka zawsze na pampersa i wtedy robi wczoraj zdazylo mu sie w majtki i juz nie wiem jak go zmusic do nocnika:-p
 
U nas już tydzień bez pampersa :tak: Noce suchutkie :tak: Oliwka o pampersie nie chce słyszeć ;-) Nie wiem jeszcze, jak to będzie z wyjściami, np. na spacer... Ale zobaczymy :tak:
W każdym bądź razie po 2 pierwszych dniach kiedy było kilka wpadek - jest super :tak: Raz tylko w przedszkolu Oliwka zapomniała ściągnąć rajstopki :-D i raz jak skakała na trampolinie to się zapomniała... A poza tym jest ok :tak: i sama jestem w szoku że jakoś tak... szybko poszło ;-)
 
reklama
Do góry