reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nocnikowe zmagania

Ja już nawet nie mam pampersów w domu! Resztkę, która została wyniosłam 3 miesiące temu do piwnicy. Ostatni raz ubrałam Ani pampersa na początku sierpnia - na noc. I od tej pory nie było ani jednej wpadki.
 
reklama
Angie - zapewniam Cię że nie tylko wy macie takie problemy - zapraszam na analogiczny wątek u nas na czerwcu, może sie będziesz mniej stresować bo u nas maluchy tez jeszcze różniste problemy mają a w sumie wiek można przyjać ten sam, tylko te majowe wszystkie takie zdolne :) pozdrowionka
 
Angie, każde dziecko jest inne i każde robi coś szybciej, a coś wolniej. Kubeł do dzisiaj śpi w pampersie, bo nie pomaga nawet nocne wysadzanie. Musiałby spać w wannie :szok::szok::szok: Pije hektolitry wody i narazie nic nie mogę z tym zrobić.
Liczy "jeden, dwa, ci" lub "siedem, dziewięć, osiem" - zależy od humoru. Wie, że "d" jak "dupa" i chyba nic więcej. Za to jest mistrzem pilota - wie, że dobranocka jest na 1, a mój film na 5. Piotrek w Jego wieku znał wszystkie literki, a jak miał 4 lata to czytał. Wiedział, co to jest antidotum i epitafium. Jakuba bardziej interesują samochody i maszyny.
Nie martw się - Alek w swoim czasie załapie i jeszcze Cię zadziwi :-)
 
Dzieki za słowa pocieszenia. Ale wiecie co ja wczoraj poszłam po skierowanie do pediatry na badania alat i aspat bo mielismy do powtórki i jeszcze raz zapytałam o to sikanie i ona powiedziała, że da skierowanie do poradni hepatologicznej. Troche sie martwie tym jednak, ze jesli sa jakies nieprawidłowości w układzie moczowym to co operacje jakąs czy coś...:confused: Ehh nie chce narazie o tym myslec. Niech badają moze to i lepiej wiedziec wczesniej niz póżniej ze cos jest na rzeczy a jesli nic nie wykryją to sie uspokoje przynajmniej.
 
Angie, a dlaczego Aluś ma robione próby wątrobowe?
Masz rację, lepiej sprawdzić wcześniej, niż potem leczyć w jakiś tam drastyczny sposób. Może to niedojrzałość i Aluś w końcu dorośnie. Może potrzebne będą leki (pamiętam, że dzieciaki w domu dziecka dostawały Imipramin). Ale mam nadzieję, że szybko i bezboleśnie się wszystko wyjaśni :-)
 
Ma robione co jakis czas te próby od wakacji. Jak był w szpitalu to wykazało ze ma podniesione i to niby wynik taki był po infekcji i antybiotykach a potem mu spadało tak pomalutku i ostatnio miał robione 3 miechy temu to miał jeszcze jeden enzym delikatnie ponad norme chyba aspat...No ale pediatra twierdzi ze niby to nie jest nic waznego i ze jest prawie w normie. A USG wątroby i nerek miał i wyniki prawidłowe. Nie wiem dlaczego ten Aspat tak pomalutku spada i gdzies wyczytałam ze moze byc nawet podwyższony w wyniku wyciskania krwi z żyły podczas pobierania a on tak miał własnie:confused:
 
No to pewnie niedługo wszystko wróci do normy. Piotrek po mononukleozie chyba przez dwa lata miał powiększoną śledzionę. Na wszystko jest czas :tak:
 
kasiak brawo dla Julci:tak:;-):-)

angie ja rowniez mam nadzieje,ze sparawa sie wyjasni a twoje obaby odejda w cien.Tak jak pisze abryz moze Alus jeszcze nie jest gotowy.Dla pocieszenia powiem ci,ze widzialm tutaj mase dzieci ,ktore majac 3,5-4 lata nosily pieluchy.
 
reklama
angie nie przejmuj sie tak bardzo kazde dziecko zaczyna w innym wieku moze poprostu nie jest jeszcze gotowy jak sie rozbawi to zapomina:tak:
ja mialam tez problem ze lał mi w gacie ale sie nie przejmowalalm:-), tylko mysmu zrobili tak puszczalam go z gola dupa w domu i postawilam w jednym miejscu nocki i mu pokazalam gdzie jest, sam latal i sie zalatwial az mu weszlo w nawyk, potem zakladalam cos lekkiego zeby latwo i szybko mogl zdjac jak mu sie zachce i tak sie nauczyl trwalo moze max 2 tyg o oczywiscie nie caly dzien tylko ten czas jak bylismy w domu.
wiesz moze on za pozno sie orientuje ze mu sie chce i nie ma czasu juz na powiedzenie, rozebranie sie i dostanie do kibelka a wstydzi sie ciebie jak popusci

moj np bardzo wstydzil sie kupy jak wczesniej jeszcze sie uczyl i mial czasem pieluche i walnal to nie dal sie przebrac i uciekal bo sie wstydzil ....

wogole w Polsce jest duza presja jesli chodzi o pieluchy niewiem dlaczego jak dziecko ma 2 lata i ma pieluche to sie baby lapia za glowe nie rozumiem
u nas to toilet trening zaczynaja od 2go roku zycia :) i tak Ci radza ze to najlepszy wiek bo dziecko juz rozumie i szybko wtedy idze co kraj to obyczaj hehehe
 
Do góry