reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

nocny kaszel

Dołączył(a)
28 Wrzesień 2013
Postów
8
Synek (8 m-cy) przeziębił się już prawie 2 tyg temu. Lekarz nic nie wysłuchał w oskrzelach ani płucach. Tylko katar i kaszel. Kaszel ma tylko w nocy, czyli w pozycji leżącej. Takie ataki co jakiś czas. Strasznie się męczy. Lekarz dał tylko jakieś ampułki do inhalacji ale nic nie pomagają. Podejrzewam, że ten kaszel jest od wydzieliny, która drapie gardło. Sama czasem tak mam i starsza córka też, tylko że my bierzemy wtedy acodin lub sinecod i jest ok, a co można dać takiemu maluszkowi?
 
reklama
możesz podać kropelki sinecod takiemu maluszkowi można je podawac 10kropli 4 razy na dobę ale jeśli w dzień maluszka kaszel nie męczy to daj tylko na noc te 10 kropelek
 
Polecam sol fizjologiczna do przemywania nosa, masc majerankowa pod nosek ulatwiajaca oddychanie oraz masc pulmex do smarowania plecow i klatki piersiowej. Szybkiego powrotu do zdrowia!!!
 
może spróbuj dać małemu dodatkową poduszkę żeby spał wyżej, do tego zwróć uwagą czy mały nie jest spocony w nocy i czy nie jest mu za gorąco. U nas Wiki miał taki kaszel właśnie jak się spocił
 
Zapomnialam napisac, ze zawsze przy kaszlu wkladalam poduszke pod materac, robiac dosc spory spadek, zeby Maly nie lezal na rownym i zeby wydzielina nie zalegala i mogla swobodnie splywalac.
 
przy katarze to własnie zwykle jest kaszel od tej wydzieliny i najlepiej nic nie podawać, nie polecam podawać syropów dzieciom poniżej 3 roku życia bo może się to naprawdę źle skończyć, tylko jeżeli jest to konieczne i pod nadzorem lekarza (nawet sinecod) ... ale sprawdź też czy synek nie jest uczulony na materac np. tak jak powyżej polecam własnie pulmex baby oraz maść majerankowa oraz sól fizjologiczna do częstego oczyszczania noska, im szybciej pozbędziesz się kataru tym szybciej zniknie kaszel (a trwa to zwykle około tygodnia niestety :-()
 
mi lekarka dla 4 miesiecznego dziecka przy suchym kaszlu zaleciła pół łyżeczki drosetux jest to syrop homeopatyczny
 
dzięki za rady. Ja miałam wrażenie, że jak materac jest podniesiony to jeszcze więcej kaszle bo jeszcze więcej wydzieliny mu spływa :( Soli fizjologicznej mały nie toleruje. Od razu płacze, więc wszystko co mu psiknę od razu wylatuje. Sinecodu mi lekarz zabronił. Może spróbuję z tym pulmexem i maścią.
 
reklama
jeżeli lekarz nie kazał sinecodu to nie podawaj ani innych syropów, po prostu trzeba wyleczyć katar to kaszel też przejdzie ... w sumie chyba wszystkie dzieci płaczą po soli do noska więc to nie kłopot nawet jeśli wszystko od razu wypływa to coś zostaje na ściankach poza tym to o to chodzi aby wypłukać z noska wydzielinę więc psikaj i psikaj a mały się przyzwyczai, ważne abyś odwracała mu główkę na bok i psikała do dziurki która jest wyżej, potem to samo na drugim boczku ... a pulmex baby możesz spokojnie stosować już od 6 m-ca życia ... od soboty mój synek też choruje więc jesteśmy na tym samym wózku :-) życzę szybkiego powrotu do zdrowia dla maluszka ;-)
 
Do góry