reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

nocny sen

paulina2400

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
24 Czerwiec 2015
Postów
39
Czesc Dziewczyny, nie wiem, czy uzyskam jakas porade ale moze choc kilka slow pocieszenia. Chodzi o spanie w nocy mojego 13mies synka. Raczej powinnam napisac wiercenie sie. Ale moze od poczatku. Mamy rytm dnia jesli chodzi o jedzenie i spanie. Po h 17tej staram sie z malym juz niegdzie nie chodzic. W dzien ma jedna drzemka ok12.30 do max 15tej, ktora przesypia przewaznie w calosci, czasem mu sie zdarza, ze sie przebudzi i trzeba go potulic. Wieczorem czytamy bajeczki, dostaje butle i przewaznie zasypia sam ok 20.50 w swoim lozeczku, ale musze przy nim stac bo czesto sie obraca czy jestem. No i zaczyna sie spi na boku, przewraca sie na brzuch/lubi soac na brzuchu z podkulonymi nozkami/ pozniej na bok, bardzo sie wierci i gdy trwa to juz dlugo biore go do nas i zasypia w kilka sekund. Ale niestety nie trwa to dlugo bo u nas tez sie kreci, siada i nie wie co z soba zrobic. ostatnio nawet zaczol klasc sie to na mojej, to na meza poduszce. Nie musze dodawac, ze o wyspaniu sie przy nim nie ma mowy, musze sienczasem pilnowac, zeby z lozka nie spasc bo tak sie rozpycha. O4.30 budzi sie na butle. Tu tez mam watpliwosc, czy powinien ja dostac poniewaz na wieczor dostaje ok300ml grysiku. Budzi sie ok 6-7. Czy ktorejs dzieciaczek tez sie tak wiercil immu to przeszlo? Czy mozna temu jakos zaradzic, czy to taka uroda dziecka? Czy raczej zostawiac malego u siebie w lozeczku? I co myslicie o tej butli? Za miesiac wracam do pracy i juz czuje, ze bedzie ciezko
 
reklama
Wydaje mi się że to minie. U nas było podobnie, syn - mniej więcej w podobnym wieku - też miewał takie okresy wiercenia w czasie snu. Bywało nerwowo bo wiadomo że niespokojny sen nie daje takiego odpoczynku ale z czasem minęło. Szukałam jakiegoś powodu tej sytuacji, czegoś zewnętrznego ale nic nie znalazłam.
Pewnego dnia po prostu wrócił do normalnego spania i tyle.
 
Lepiej jakbys go do waszego lozka nie brala.. bo sie przyzwyczai i bedzie z wami caly czas spal.
jesli chodzi o wiercenie..to wydaje mi sie, ze to normalne, moja siostrzenica tez sie tak wiercila, ale z wiekiem jej przeszlo
 
Do góry