reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Norma TSH

Paulinax

Fanka BB :)
Dołączył(a)
16 Listopad 2017
Postów
337
Hej,

Dzisiaj pierwszy raz w życiu swoją tarczycę - wynik : 2,47 wg laboratorium jest ok, ale czytałam, że lepiej mieć w graniach 1-1,5 , czy powinnam się zgłosić do lekarza ?
 
reklama
Norma dla kobiet w ciąży i starających się o dziecko jest do dwóch. Więc jeżeli planujesz dziecko lub jesteś w ciąży to czym prędzej trzeba to skonsultować z lekarzem. A jeżeli nie to wynik jest chyba ok, ale i tak możesz się spytać lekarza.
 
Nie jest zle..
Norma w ciazy to 1 po przecinku..ginekolog pewnie sam zobaczy.
Ja mialam w ciazy 3.5 lekarz mówił ze poza ciaza ok w ciąży to zle i przepisal Euthyrox najpierw 25 potem 75 i pieknie zbilo do 1.3;)
I musiałam brac do miesiac/dwa po ciazy.
Ogólnie do swojego lekarza ktory prowadził mi ciążę trafilam w 12 tyg bo poprzedni nie zauważył wyniku :/..
Pytalam sie czy moze cos dziecku zaszkodzić to uspokoil i powiedzial ze u nas w Pl lekarze dmuchaja na zimne bo np w USA do tsh 10 nic nie robia...w szoku byłam ..Takze jak to początku i taki wynik to nic sie nie martw lekarz zobaczy i bedzie dzialal.;)
Ja u endo nie bylam bo jak mialam wizytę to akurat trafilam do szpitala wiec moj gin mi wyleczyl;)
W 2 trym chyba norma jest do 2.3 o ile sie nie myle
 
jestem ponad miesiąc od poronienia i postanowiłam porobić różne badania i juz teraz nie wiem czy się martwić, czy nie ...
Zresztą boje się, że ta tarczyca miała wpływ na poronienie :(
 
Hej,

Dzisiaj pierwszy raz w życiu swoją tarczycę - wynik : 2,47 wg laboratorium jest ok, ale czytałam, że lepiej mieć w graniach 1-1,5 , czy powinnam się zgłosić do lekarza ?
moja gin, która ma też specjalizację z endokrynologii ginekologicznej uznaje za prawidłowy wynik TSH w ciąży do 2,5. wynik TSH powinien być interpretowany z ft4.

najlepiej jak pójdziesz z wynikami do endokrynologa, bo tu na forum nikt Ci wyniku nie zinterpretuje prawidłowo (o ile to nie jest lekarz danej specjalizacji ;)).
 
Ostatnia edycja:
Na pewno nie poronilas przed taki wynik kochana....to nie jest taki zly wynik.
Musisz szukac innej przyczyny albo poprostu poronienie bylo bo bylo..
 
Powiem Ci że ja też zbadałam po poronieniu i też wyszło mi ok 2,5. Od razu dostałam leki i skierowanie do endo. Generalnie żaden lekarz nie potwierdził że to było przyczyną poronienia ale endo stwierdził że nie można tego wykluczyć.
 
reklama
eh..
co człowiek to inna opinia ...
Jeżeli jakkolwiek może Cię to pocieszyć to po lekach mi tsh spadło do mniej więcej 1,1. Zaszłam w kolejną ciążę i wszystko jest w porządku. Leki biorę cały czas, ale nic się nie dzieje i dopiero po porodzie będziemy sprawdzać czy można odstawić.
 
Do góry