reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

nosidełko jakie polecacie??

powiem szczerze w ogóle nie polecam nosidełek, zbędny wydatek, przed zakupem wydawało mi się potrzebne (sądziłam że da radę mając dziecko w nosidełku np. posprzątać nieco czy ugotować obiad) więc kupiłam firmy Bruin, co do samego nosidełko nie mam żadnych zastrzeżeń, dobrze wykonane, główka dziecka trzyma się sztywno itp. ale jednak na rękach ciężar dziecka inaczej się rozkłada i nie jest tak uciążliwy, w nosidełku po 10min mój kręgosłup odmawia posłuszeństwa a po za tym jak dziecko jest marudne i płacze nie ma czasu na wkładanie je do nosidełka a nawet jak już je się tam w sadzi to np. gdy uspokoi się i uśnie jest problem - jak nie budząc go, wyjąć go z nosidełka i położyć do łóżeczka? nie da rady, więc dwa razy spał w łóżku w nosidełku, po czym przestałam go używać
poza tym mając dziecko w nosidełku, to i tak czy siak nie wiele da radę zrobić, o schylaniu bynajmniej nie ma mowy
a więc do domowego użytku nosidełkom mówię nie
te turystyczne, które zareklamowała moja poprzedniczka to powiem szczerze może być fajna sprawa ale nie wiem, nie próbowałam

Kupiłaś badziew niestety więc nie wymagaj cudów, gdybys kupiła porządne nosidło ergonomiczne (manducę, bondolino, ergo baby, beko, tuli itp) zmieniłabys na pewno zdanie bo nie ma opcji zeby z takiego nosidełka dziecko wypadło, a ty bys miała swobodę ruchów a i dziecko w nim jest we własciwej pozycji fizjologicznej zabki tj nie wisi na kroczu, kolanka ma ugięte,przy chodzeniu nie obijają się o nogi noszącego, kręgosłup dziecka zachowuję naturalna krzywiznę no i dla osoby noszacej to komfort, uwierz placy w ogóle nie bolą bo ciężar jest tak rołożony ze nie maja prawa baleć. Moja córka ma 18mcy waży 11,5 kg juz rzadko ja noszę ale jeszcze się zdarza i plecy mnie nie bolą, mogę nosic ja godzinami, a sama jestem chudzinka, to właśnie zasługa nosidła ergonomicznego.
Nie wiem dlaczego ludzie kupuja takie wisiadła (womary, infanty czy baby bjorny itp.), wystarczy użyc wyobraźni, czy same byście chciały tak wisieć na kroczu jak te dzieciaki, wystarczy spojrzeć nawet na zdjęcia jak dziecko wygląda w nosidle ergonomicznym a jak w zwykłym wisiadle, jest tyle inforamcji w necie o bezpiecznym i wygodnym noszeniu dzieci, wystarczy poczytać, w większych miastach istnieja kluby kangura, warto tam tez skorzystac z wiedzy fachowej nt temat.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
ale ivaz niepotrzebnie sie tak goraczkujesz. Zauwaz, ze mloda mamuska zupelnie nie pisala o tym, ze dziecku jest w nim niewygodnie, nie ma mowy o wypadaniu, miazdzeniu krocza, braku swobody. Moze sie po prostu nie wczytalas i poniosly Cie emocje. Sama korzystam z "wisiadelka" jak to nazwalas womaru, spedzilismy cale wakacje noszac w nim dzidzie, i zanim sie zdecydowalismy konsultowalismy to z naszym ortopeda. Nie wiem po co ta cala kampania nienawisci, ja nie krytykuje Twojego sposobu na noszenie dziecka. Poza tym nosidelka klasyczne to nie jest pomysl z wczoraj tylko doswiadczenie milionow rodzicow na calym swiecie i to od kilkudziesieciu lat.. ;)
 
Ja polecam to nosidełko ergonomiczne;

Nosidło ergonomiczne BABYBJORN Comfort Carrier

jak do tej pory sprawdziło się super. Na zimę zamierzam dokupić ocieplacz polarowy tej samej firmy, bo w grubym śpiworku dziecko mogłoby się spocić .;-)

Samo nosidełko bardzo wygodne dla noszącego i chyba dla dziecka również. Nasza Helenka bardzo szybko w nim zasypia ;-)
 
Zgadzam się całkowicie z Przedmówczynią!!!! W nosidełkach, nawet tych drogich dziecko wisi i musi siedzieć na swoim kroczu! I fatalny ma to wpływ takze na kręgosłup!!! Nosidełka ergonomiczne - fajna sprawa!!
 
Wracając do pytania postawionego na początku tego tematu polecam nosidełko turystyczne firmy Lafuma model Walkid. Mam, używałam i mogę powiedzieć, że nosi się dobrze, jest lekkie, praktyczne i nie tak kosmicznie drogie jak produkty konkurencji z tego samego przedziału jakościowego. Co do nosideł turystycznych odradzam zakup tzw "wypasionych" jeśli nie będą używane w ekstremalnych warunkach i często. Lafuma ma daszek chroniący trochę przed słońcem, deszczem, czy śniegiem, sporo kieszeni rozmieszczonych bardzo praktycznie, doskonałą regulację zapięć dziecka. Siedzisko także ma regulację, przez co nosidło można dostosować do wzrostu dziecka. Ma też regulację pasów naramiennych, dzięki czemu można je szybko dostosować do różnego wzrostu osób noszących.
Nosidło wyposażone jest także w nóżkę, która stabilizuje nosidło podczas wkładania i wyciągania dziecka.

Poza tym gorąco i z własnej praktyki polecam wszystkie dobre nosidła miękkie typu mei tai, podaegi, no i oczywiście chusty długie wiązane, chusty kółkowe, chusty typu pouch. Wśród moich znajomych są także zwolennicy nosideł ergonomicznych firm takich jak np. manduca.
Ja sądzę, że najważniejsze jest, żeby dziecko nosić bezpiecznie. Jeśli jest taka możliwość to najlepiej przetestować jak najwięcej nosideł pod okiem kogoś doświadczonego. W necie jest teraz wiele informacji, temat noszenia dzieci jest coraz bardziej popularny i dość dobrze opisany. Dobrze jeśli zna się swoje oczekiwania co do nosidła, koniecznie trzeba popytać przed zakupem, żeby się upewnić, czy to właśnie tego produktu potrzebujemy.
 
Ostatnia edycja:
Ja miałam x-carrier z x-landera. Nosidełko od 0 do 9 kilo, ja uzywałam od jakiegoś drugie miesiaca. Generalnie łatwo się zapina, dziecku jest dość wygodnie, nie widziałam specjalnych protestów ;-) Nie za miękkie, nie za twarde, dobre szelki dla mamy, także nie wpijają sie w ciało. Tak wygląda
1top.jpg
 
reklama
Osobiście preferuje nosidełka ergonomiczne. Podobnie jak pisała już jedna osoba boję się wiązać chust mam wrażenie że zrobię to źle i dziecko mi wypadnie. Zakupiłam jednak ergonomiczne Love&Carry. Miałam doczynienia z Tulą którą uwielbiam. Jednak to było sporo tańsze a jakość i wykonanie takie samo. Nie odbiega od droższych. Można kupić na allegro jednak taniej mieli w sklepie internetowym www.lovecarry.pl sklep z nosidełkami . Zakupiłam takie w liski - cudne;)))
 
Do góry