reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

nosidełko MT

kakakarolina

Fanka BB :)
Dołączył(a)
4 Listopad 2009
Postów
9 369
Miasto
Katowice
Witam
Mam nadzieję że może mi pani pomoc . Gdy urodził się Maks próbowałam go nosić w chuście kółkowej bebelulu i nic z tego nie wyszło. Szybko się poddałam bo była zima i na dwór nie chciałam z nim wychodzić a w domu i tak spal i mogłam wszystko robić. Teraz jednak zapragnęłam swobody i juz nie chcę wózka:)) Obawiam się jednak że półroczniaka nie uda mi się wcisnąć do chusty. Myślałam o nosidełku MT ale zastanawiam się czy nie jest za mały.
 
reklama
na tradycyjne MT jest jeszcze za mały.. w MT nosi się dzieci dopiero od momentu, kiedy zaczynają siedzieć samodzielnie. Dobrym za to rozwiązaniem będzie nosidło ergonomiczne - ONO, Bondolino czy Manduca - te nosidła mają duzy zakres regulacji i dopasowują się do dziecka lepiej - dzięki czemu zachowają prawidłowe ułożenie ciała maluszka.

Jednak polecam również chustę długą wiązaną :) naprawde nie jest trudna w obsłudze.
 
Dziekuje
też mi się wydaję że jest troszkę za mały. Tylko że On już siedzi :) jak długo posłuży mi nosidło ergonomiczne? może poczekać aż dorośnie do MT. Jutro dam jeszcze jedną szansę chuście wiązanej i pożyczę od koleżanki:)
 
dobre nosidło ergonomiczne wystarczy do ponad 2 roku życia przynajmniej :) mi sie zdarzyło jeszcze prawie 3 letniego synka mieścić do manducy czy do Ono.
 
nie oznacza że są gorsze - MT to nosidła "innego rodzaju" - są wzorowane na tradycyjnych azjatyckich nosidłach - pasy mają wiązane, mniej wypełniane.
Nosidła Ergonomiczne są bardziej unowocześnioną wersją MT - dlatego można nosić w nich dzieci, które jeszcze nie siedzą - nowe nosidła ergonomiczne mają szeroki zakres regulacji min szerokości i wysokości panela, czego MT często nie mają. . W MT dzieci muszą samodzielnie siadać.
 
ja nie siedzące dzecko i tak bym do nosidła nie włoyła moja sama siadała n=bardzo szybko i wrzuciłam ja na plecy w chuscie -teraz sama wstaje i przysło do nas MT-z wypeółnianymi pasami i dzis testowa jazda-znaczy spacer
 
hej hej, a ja mam i chustę wiązaną pięciometrówkę i mei tai,wcześniej "motałam" córkę w chustę ale teraz łatwiej mi w mei tai,jest super wygodne i szybkie w obsłudze:)moja Gabrysia je uwielbia i mam wrażenie że lepiej się czuję w mei tai niż w chuscie:)
 
wszystko to jest bardzo subiektywne :) dlatego mamy taki wybór - dla jednych chusty, dla innych mei tai, dla innych nosidełka ergonomiczne :) warto przed zakupem jednak przymierzyć. Nie każdy rodzaj nosidełka czy MT będzie dobry dla każdego - dużo zależy od budowy rodzica.
 
reklama
Ja natomiast mam chuste i niedawno uszylam MT. Musze powiedziec, ze to byl strzal w dziesiatke. Mala bardzo lubi w nim siedziec. Pierwszego dnia kiedy testowalysmy sie wlasnie;-)usnela w nim po15 min. Super sprawa:tak:
taraz zabieram sie za uszycie nastepnego MT z naszej chusty, poniewaz juz w niej nie nosze a chce ja wykorzystac ze wzgledu na sliczny kolor:-)
 
Do góry