reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

nosidełko MT

Nam też się bardziej sprawdziło MT niż chusta. Ale w chuście można dłużej nosić. Nawet najlepiej zawiązane MT to i tak trochę odczuwam te ramiączka. W chuście nie było tego problemu.
Tyle, że ja sobie chyba za dużą chustę kupiłam (girasol 5,2m - 70cm szerokości) i ona mnie w końcu pokonała, za dużo roboty z motaniem. Jak się przesiadłam na MT to potem już mi się nie chciało wracać do motania chusty.
 
reklama
Mnie zachwyciły i chusty i mei taje i podaegi, polecam je wszystkie, jak również inne miękkie nosidła. Mam spore doświadczenie, noszę i szyję je od paru lat. Jeśli ktoś ma pytania to można tutaj lub na maila hajda@vp.pl
 
specjalistka nie jestem ale to nosidło jak dla mnie mt nie jest - prędzej jak dwie kieszonki noszone na krzyż. I przy małym dziecku stanowczo za szeroko nogi są - jak do szpagatu, żabka fizjologiczna to to nie jest :sorry:

a nie myslałas, żeby uszyc MT albo kogos poprosić z rodziny/znajomych? W necie dużo stron z instrukcjami jak to zrobić... Na pewno wyjdzie taniej niż kupno nowego MT :tak:
 
To nie jest mei tai, MT ma pełny panel otulający plecki dwa pasy biodrowy i naramienny.
Używane przyzwoite MY trafiają się na bazarku forum chustowego i za 60-70 złotych, moim zdaniem lepiej poszukać mei tai. Pamiętaj, że o bezpiecznym noszeniu w tego typu nosidle mówimy w przypadku dzieci zaczynających samodzielnie siadać, czyli zazwyczaj nie wcześniej niż około 7 miesiąca. MT musi być też dobrany do wielkości dziecka, tak by panel podpierał miednicę i nóżki od kolanka do kolanka.

Nie widzę, by zalinkowane nosidełko miało system regulacji. Nosidło, by spełniało swoją rolę musi dobrze otulać dziecko, co można zrobić przez dociągnięcie, w przypadku MT - pasów naramiennych. Popatrz na te zdjęcia, czy przekonuje Cię pozycja malucha? Czy wyobrażasz sobie, że może w nim jednoczenie nosić niska i szczupła mama i postawny tatuś i ciągle będzie ok? Dlaczego nie ma zdjęć na plecach, skoro reklamują, że to nosidło przód-tył. Jak byś chciała na plecy wkładać dziecko do takiego nosidła?

Jak chcesz, to odezwij się na prv pomogę Ci poszukać odpowiedniego nosidła/chusty dla Was.
 
Tuli fajniej się sprawdzi przy siedzącym dziecku, jeśli jednak nie chusta a nosidło, to wkładka jak najbardziej - pozwoli ona nosić dziecko z nóżkami zbliżonymi do siebie. Bo dla 3-miesięczniaka takie odwiedzenie, jakie wymusza szerokość panela pożądane nie jest, wkładką zredukujesz trochę. Pozostaje pytanie o odpowiednie podparcie pleców. Z ergonomikiem poczekałabym jeszcze z 3-4 miesiące, patrząc na Twój suwaczek.
 
reklama
ergonomik dla dziecka 1,5 rocznego dopiero?



oczywiście, że nie;) nie zauważyłam ROK i...:)

ergonomik najlepiej od momentu jak dziecko usiądzie, wtedy już w pełni bezpiecznie, wcześniej na krótkie noszenia, wymiennie z chustą najlepiej. Ew. Marsupi ze zmniejszanym panelem, jak jest potrzeba noszenia w nosidle zanim usiądzie.
 
Do góry