reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nosidełko

Maema28

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
6 Marzec 2018
Postów
34
Hej mamuśki
Ja już nie mogę się doczekać mojego malenstwa
Mam pytanko : polecicie gdzie, jakie nosidełko do samochodu można kupić ? Też nie za drogo gdyż już chyba milion złotych wydalam na tą całą wyprawkę itp. A może któraś ma 2 i chciałaby odsprzedać?
 
reklama
Nosidełko czy nosidelko-fotelik taka lupinke?
Polecam kupić nowe, bo skąd wiesz czy odkupione od kogoś nie brali udziału w wypadku i nie jest naruszona konstrukcja?

Dziecko to najcenniejszy skarb, więc akurat to najlepiej kupić nowe, bo pokolizyjny fotelik nie ochroni Twojego maleństwa tylko się rozleci.
Maxi Cosi ma lupinki w przystępnej cenie np.Citi ok 300-350 zl
 
Tu moje notatki z artykułów na temat używanego fotelika:

"Jeśli używany fotelik, to tylko od osoby, którą znamy i której ufamy – od dobrych znajomych czy rodziny. Trzeba koniecznie wiedzieć, że fotelik nie został zużyty w trakcie kolizji, nie jest w żaden sposób uszkodzony, a wszystkie mechanizmy działają poprawnie.
Pomijając zupełnie fakt, że mógł brać udział w kolizji lub wypadku, o którym nie wiemy, fotelik się zużywa. Plastik, z którego jest zrobiony, degraduje się pod wpływem zmian temperatur i promieniowania a. Mechanizm pasów nowego fotelika działa zupełnie inaczej, niż fotelika 5-letniego, który był używany już kilka tysięcy razy, bombardowany piachem i okruchami. Również styropiany mogą być uszkodzone czy zwyczajnie wygniecione. Dlatego bardzo ważne jest trzymanie się zaleceń producenta co do maksymalnego czasu używania fotelika.
Jeśli okaże się, że fotelik brał już udział w kolizji lub ma np. popękane tzw. styropiany, to może w sytuacji, w której powinien nasze dziecko ochronić, nie zrobić tego tak, jak wymyślił to sobie producent".

Źródła
Link do: Używany fotelik samochodowy ZMNIEJSZA ochronę Twojego dziecka!

Link do: Czy używane foteliki samochodowe są bezpieczne? Rozmowa z Jakubem Paluchem

uVN6p1.png
 
Hej mamuśki
Ja już nie mogę się doczekać mojego malenstwa
Mam pytanko : polecicie gdzie, jakie nosidełko do samochodu można kupić ? Też nie za drogo gdyż już chyba milion złotych wydalam na tą całą wyprawkę itp. A może któraś ma 2 i chciałaby odsprzedać?
Jezeli masz ograniczony budżet to myślę, że rozpytanie wśród znajomych /rodziny może być pomocne. Może ktoś ma i jeszcze nie sprzedał i za jakąś symboliczną opłata odstapi. Zgadzam się co do tego, że fotelik powinien być bezwypadkowy, jeżeli inwestujemy w fotelik z atestami. Co do 'bombardowania piachem i okruchami i narażenia na promieniowanie' to chyba kogoś kto to pisał fantazja poniosła:) pamiętajmy, że większość takich artykułów jest pisana w jednym celu: zwiększenia sprzedaży. Bezpieczeństwo jest ważne, nie ma co tu dyskutować, ale nie popadajmy w paranoje. Myślę że każdy samodzielnie musi sobie odpowiedzieć na pytanie czego potrzebuje.
Ja kupiłam fotelik maxi cosi cabriofix. Tylko my sporo podróżujemy. W zestawie z wózkiem jego cena to 340 zł, nie wiem jakby to wyglądało osobno.
 
Do góry