reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nostalgia, powrót do dzieciństwa, a może pozytywna kotwica?

aniaslu

red. nacz. babyboom.pl, psycholog, admin
Członek załogi
Dołączył(a)
14 Czerwiec 2004
Postów
3 644
Miasto
Warszawa
Kiedy na świat przychodziły moje dzieci, każde z nich dostało swojego pluszowego przyjaciela. Mój syn do tej pory ma swojego misia i co więcej zabrał go ze sobą na studia do Danii - jako symbol domu, dzieciństwa, poczucia bezpieczeństwa. Ciekawa jestem, czy coś podarowałyście waszym maluszkom? A może macie jakieś sentymentalne symbole z waszego dzieciństwa. Napiszcie poproszę :)
 
reklama
Swojej córeczce, która wlasbie skończyła miesiąc ❤👶 w sumie nie podarowała misia. 🤔 t to pierwsza wnuczka po dwóch stronach (rodziców i tesciow), że powariowali i mamy mnóstwo podarowanych misiakow. Ale koniecznie muszę dac coś swojej Malutkiej od siebie. Trzeba to nadrobić.
Ja natomiast wraz z siostrą w latach 90 jak byłyśmy maluchami, to na dzień dziecka dostalysmy od rodziców pluszaki- kłapouchego z Kubusia Puchatka. To chyba jedyny pluszak, którego lubię i pozostał w domu 😁🙂
 
Ja z dzieciństwa mam lalkę babyborn którą teraz przejęła moja córeczka:) mam nadzieję że zostanie z nią na długo tak jak zemną. Misiów mamy multum, jeszcze moje jak byłam malutka i jeden prawie trzydziestoletni od męża:) póki co tylko syn się do jakiegoś przyzwyczaja szczególnie na pewien czas, może któryś też zostanie z nim na dluzej. Mam również złote kolczyki po mojej babci które dała mamie a ona przekazała mi, jest to dla mnie taka szczególną pamiątka bo babci nie znałam zabardzo, zmarła jak miałam dwa latka, mam nadzieję że w przyszłości powędrują dalej razem z moją córką bądź np wnuczką:)
 
Ja nie miałam okazji niczego podarować mojemu dziecku.
Mam za to z dziecinstwa szmacianke, została w domu rodzinnym, ale czeka na potomka.
Natomiast mam poszewke z wózka, ma już 33lata i może już nie jest pierwszej świeżości, to zawsze jest ze mną 😍
 
Ja mam podusie, a mój syn dostał maskotke z datą i godzina urodzenia oraz wagą i długością 😉
 

Załączniki

  • IMG_20200615_172845.jpg
    IMG_20200615_172845.jpg
    825,4 KB · Wyświetleń: 161
Starsza córka Gabrysia w dniu porodu dostała misia różowego króliczka, towarzyszył jej przez całe życie. Chodził z nią do przedszkola, jeździł na wakacje. Był to miś, w którego wylała swoje żale, łzy, ale też miś, który poznał z nią świat.
6lat pozniej została starsza siostrą. W dniu narodzin siostry przyszła z króliczkiem i włożyła go siostrze do łóżeczka szpitalnego. Mówiąc; "teraz kolej, abyś jej pilnował". Od tamtego dnia króliczek jest z Julią.

A ja z rodzinnego domu mam przytulankę żółwia, dostała to pierwsza córka. Leży na półeczce. To takie wspomnienie dzieciństwa... Życia z rodzicami.
 
Ostatnia edycja:
Kurczę ja swojej 3 miesięcznej córce nic jeszcze takiego pamiątkowego nie podarowalam. Natomiast jak ja miałam 3 miesiące dostałam od taty różowego misia, mam go do dzisiaj. Mam też lalkę dziewczynkę dzidziusia, pourywalam jej palce, ale nigdy tych dwóch zabawek nie wyrzuce. Mówiłam mężowi, żeby właśnie kupić małej jakąś ładną lalkę polskiej produkcji o ile takie są ;)
 
reklama
Właśnie wczoraj przywieźliśmy od rodziców wór pomoich pluszaków. Czy mam do nich sentyment,? Raczej nie, jest ich tak wiele, że żaden nie skradł mi serca.
Za to moją dziecięca miłością były lalki Barbie, ale nie wiem, czy syn to zrozumie. [emoji12]
 
reklama
Ja na roczek córeczki uszyłam jej pluszaka króliczka. Jest koślawy, widać wszystkie szwy ale i tak jestem z siebie dumna bo do szycia mam dwie lewe ręce.😆 Zrobiony z serduszka dla mojego największego szczęścia 🥰 Było dużo radości!
 

Załączniki

  • IMG_20200428_130314.jpg
    IMG_20200428_130314.jpg
    1,6 MB · Wyświetleń: 67
  • IMG_20200428_131728.jpg
    IMG_20200428_131728.jpg
    1,3 MB · Wyświetleń: 75
Do góry