reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Noszenie dziecka- urazy

Mamaona

Fanka BB :)
Dołączył(a)
17 Maj 2018
Postów
1 299
Hej. Czy mialyscie jakieś urazy/dolegliwości po noszeniu dziecka? Może któraś z Was mi doradzi. Od 2tyg boli mnie łokieć, od 2 dni nie mogę zrobić praktycznie żadnego ruchu, nic się nie stało nigdzie się nie uderzyłam, obstawiam ze to przez noszenie małej na tej właśnie ręce. Przy 1dziecku miałam problem z łopatka, chodziłam na masaże. Czy któraś miała takie problemy? Czy iść do lekarza do jakieś maści lub leki przeciwzapalne czy raczej szybko minie? Za miesiąc mam ślub i chciałabym być w 100%sprawna.
 
reklama
Rozwiązanie
Albo zmień stronę na której je nosisz. Ja odruchowo biorę dziecko na prawa stronę ale po tym jak mi kręgosłup siadł zaczęłam myśleć co robię i zaczęłam przerzucać je na lewa. Pomogło. Plecy się wyprostowały.
Mnie siadły plecy w pewnym momencie do tego stopnia ze nie byłam w stanie nic zrobić. Tez od noszenia i schylanie się przy dziecku. Musiałam iść na masaże i scedować większość obowiązków przy dziecku na męża. Poprawiło mi się po pewnym czasie ale nadal muszę uważać. Lekarz da ci przeciwbole i może przepisać fizjoterapie. Idź jeśli chcesz.
 
Poszłabym do fizjoterapeuty. Po pierwsze niech zbada i wg potrzeb wymasuje. Po drugie może pokaże jak nosić.
Polecam też częściej chustowac niż nosić na rękach, to też odciazy.
 
Ostatnia edycja:
Albo zmień stronę na której je nosisz. Ja odruchowo biorę dziecko na prawa stronę ale po tym jak mi kręgosłup siadł zaczęłam myśleć co robię i zaczęłam przerzucać je na lewa. Pomogło. Plecy się wyprostowały.
 
Rozwiązanie
Do góry