reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Notch, badanie prenatalne, słabe przepływy krwi

Lliinnkaa

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
22 Czerwiec 2020
Postów
57
Witajcie !
Jestem po badaniu prenatalnym+ test pappa itd i dziś otrzymałam wyniki. Już na USG doktor powiedział mi, że widzi słabe przepływy w tętnicach macicznych i żebym porozmawiała z lekarzem prowadzącym o wprowadzeniu acardu. Od 6 tygodnia ciąży robię zastrzyki z heparyny, brałam na początku acard ze względu na wcześniejsze poronienie, ale krwawilam i dostałam neoparin. Czy któraś z Was miała może wykryty notch w obu tętnicach macicznych, słabe przepływy krwi i wszystko zakończyło się dobrze ? Czy może unormowało się to w późniejszym terminie ciąży. ? Jestem w 13 tygodniu..
 
reklama
A badasz w ogóle czynniki krzepnięcia krwi przy braniu heparyny? Może wystarczy zwiększyć dawkę? Acard i neoparin to z tego co kojarzę maja jakieś przeciwstawne działanie. Sama robiłam zastrzyki + acard. Acard odstawilam tylko na czas krwawienia bo niestety tez miałam, później do niego wróciłam i łykałam do 34 tyg. Heparynę najpierw miałam 0,4, po 34 tyg zwiekszona na 0,6.
 
Nie badałam nigdy czynnika krzepnięcia krwi, mam wizytę za tydzień zapytam o to lekarza prowadzącego. Nie wiem czy mają przeciwstawne działanie czy nie, nie znam się na tym, wiem tylko że lekarz kazał mi odstawić acard a zlecił robienie zastrzyków z neoparin czyli heparyny. A można wiedzieć z jakiego powodu robiłaś zastrzyki i brałaś accard ? Czy też miałaś problemu z przepływami czy coś innego ? 🙂
 
Nie, ja miałam profilaktycznie ze względu na 2 poronienia. Ja bym na Twoim miejscu przyspieszyła wizytę, skoro przepływy są złe. Broń Boze nie chce Cię straszyć, ale lepiej być o 1 raz więcej na wizycie niż później...
 
Moja historia zaczęła się podobnie. Od 5 tygodnia ciąży bralam clexane, ze względu na wcześniejsze poronienia. W 11 tygodniu miałam masywny krwotok, wylądowałam w szpitalu, po czym utworzył mi się ogromny krwiak 3x większy niż dziecko. Po zakończonym krwotoku oprócz clexanu bralam Tromalyt w dużej dawce (mieszkam w Hiszpanii, tutaj jest to odpowiednik acardu, ale u mnie w potrójnej dawce). Przepływy miałam słabe, więc nawet na czas krwawienia, kiedy opróżniał się krwiak nie odstawiali mi Tromalytu. Jakby tego było mało, ryzyko ZD z pappy wyszło mi 1:4. Nie zdecydowałam się na amnio ze względu na mocno zagrożoną ciążę. W 20 tygodniu krwiak się wchlonal, ale niestety przez te wszystkie komplikacje uszkodziło się łożysko i w 1/3 w ogóle nie funkcjonowało. Słyszałam ciągle, oby tylko dotrwać do 28 tygodnia. Dotrwałam do 38 tygodnia! I urodziłam zdrową córeczkę, ktora ma prawie półtora roku. Piszę to wszystko żebyś wiedziała, że nawet tak beznadziejne sytuacje jak moja mogą skończyć się dobrze. Najważniejsze to mieć dobrego, zaufanego lekarza i stosować się do zaleceń. Głowa do góry i dużo zdrówka dla Was!
 
Nie, ja miałam profilaktycznie ze względu na 2 poronienia. Ja bym na Twoim miejscu przyspieszyła wizytę, skoro przepływy są złe. Broń Boze nie chce Cię straszyć, ale lepiej być o 1 raz więcej na wizycie niż później...
Po tych badaniach prenatalnych bylam na drugi dzień u lekarza prowadzącego i rozmawiałam z nim o tym, bo lekarz na badaniu prenatalnym od razu po USG powiedział mi o słabych przepływach i żeby to skonsultować z lekarzem prowadzącym i wprowadzić właśnie acard, ale gdy mu powiedziałam że biorę heparynę powiedział że a to dobrze to pani nie musi, ale k tak poszłam do lekarza prowadzącego, powiedział mi że po to przyjmuje heparynę i że dlatego też monitoruje się ciśnienie moje bo gdy ciśnienie wzrasta to znaczy że coś się złego dzieje
 
Moja historia zaczęła się podobnie. Od 5 tygodnia ciąży bralam clexane, ze względu na wcześniejsze poronienia. W 11 tygodniu miałam masywny krwotok, wylądowałam w szpitalu, po czym utworzył mi się ogromny krwiak 3x większy niż dziecko. Po zakończonym krwotoku oprócz clexanu bralam Tromalyt w dużej dawce (mieszkam w Hiszpanii, tutaj jest to odpowiednik acardu, ale u mnie w potrójnej dawce). Przepływy miałam słabe, więc nawet na czas krwawienia, kiedy opróżniał się krwiak nie odstawiali mi Tromalytu. Jakby tego było mało, ryzyko ZD z pappy wyszło mi 1:4. Nie zdecydowałam się na amnio ze względu na mocno zagrożoną ciążę. W 20 tygodniu krwiak się wchlonal, ale niestety przez te wszystkie komplikacje uszkodziło się łożysko i w 1/3 w ogóle nie funkcjonowało. Słyszałam ciągle, oby tylko dotrwać do 28 tygodnia. Dotrwałam do 38 tygodnia! I urodziłam zdrową córeczkę, ktora ma prawie półtora roku. Piszę to wszystko żebyś wiedziała, że nawet tak beznadziejne sytuacje jak moja mogą skończyć się dobrze. Najważniejsze to mieć dobrego, zaufanego lekarza i stosować się do zaleceń. Głowa do góry i dużo zdrówka dla Was!
Wow ! Gratulacje ! Aż się wzruszyłam to cudowne 😘 ja też mam krwiaka .. w 12 tygodniu po badaniach prenatalnych pojawił się, lekarz za bardzo uciskał przy badaniu krwiak ma ponad 5 cm nie jest większy od dziecka ale jest ogromny.. miałam bardzo obfity krwotok.. biorę duphaston od początku ciąży, magnez, neoparin i witaminy wiadomo. Dziękuję Ci za słowa wsparcia, to piękne że Wam się udało mam nadzieję, że u nas też będzie wszystko dobrze 🙂
 
Wow ! Gratulacje ! Aż się wzruszyłam to cudowne 😘 ja też mam krwiaka .. w 12 tygodniu po badaniach prenatalnych pojawił się, lekarz za bardzo uciskał przy badaniu krwiak ma ponad 5 cm nie jest większy od dziecka ale jest ogromny.. miałam bardzo obfity krwotok.. biorę duphaston od początku ciąży, magnez, neoparin i witaminy wiadomo. Dziękuję Ci za słowa wsparcia, to piękne że Wam się udało mam nadzieję, że u nas też będzie wszystko dobrze 🙂
Dziękuję! Wam również tego życzę! Na Twoim miejscu skonsultowałabym jeszcze z kimś branie tego acardu. To bardzo ważna sprawa. Mój poród był wywołany w 38 tygodniu i 2 tyg wcześniej miałam odstawiony acard (tromalyt). W czasie tych 2 ostatnich tygodni kiedy bralam tylko heparynę miałam co 2 dni badane przepływy. Trzymaj się dzielnie i staraj się nie stresować, choć wiem że to bardzo trudne.
 
Dziękuję! Wam również tego życzę! Na Twoim miejscu skonsultowałabym jeszcze z kimś branie tego acardu. To bardzo ważna sprawa. Mój poród był wywołany w 38 tygodniu i 2 tyg wcześniej miałam odstawiony acard (tromalyt). W czasie tych 2 ostatnich tygodni kiedy bralam tylko heparynę miałam co 2 dni badane przepływy. Trzymaj się dzielnie i staraj się nie stresować, choć wiem że to bardzo trudne.
Kiedy zaczęły Ci wychodzić złe przepływy ? Nadciśnienie?
 
reklama
Kiedy zaczęły Ci wychodzić złe przepływy ? Nadciśnienie?
Nie miałam nadciśnienia, przepływy też do porodu były w normie. Miałam w 1/3 uszkodzone łożysko. Uszkodzenie zauważono około 13 tygodnia ciąży, wcześniej były krwotoki i bardzo duży krwiak. Około 28 tygodnia ciąży Julia zaczęła bardzo wolno przybierać na wadze, a w 34 tygodniu jej waga stanęła w miejscu. Dojechaliśmy jakoś na oparach ledwo funkcjonującego łożyska do 38 tygodni. Urodziła się jako dziecko donoszone z wagą 2,5 kg
 
Do góry