reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nowa ciąża a starsze jeszcze pije co robić aby szybko starszą odstawić?

Dołączył(a)
25 Marzec 2011
Postów
5
Kobietki co mam robić ?
okazało się że jestem w ciąży ale moja 18-sto miesięczna dziewuszka jeszcze pije pierś zwłaszcza w nocy a w ciągu dnia tez sie lubi podpiąć, zasypianie obowiązkowo przy cycu.
Może ktoś był w podobnej sytuacji i ma jakiś złoty środek aby szybko odstawić starsze bez większej traumy dla małej.
Z góry dziękuję za każdą podpowiedź!:blink:
 
reklama
pzykro mi ale z tego co wiem to musisz powoli odstawiac mala ,bo karmic podczas ciazy nie mozna jest to w pewnym sensie zagrozenie dla ciazy.
 
pzykro mi ale z tego co wiem to musisz powoli odstawiac mala ,bo karmic podczas ciazy nie mozna jest to w pewnym sensie zagrozenie dla ciazy.
zagrozenie dla ciazy?? Boze co za glupoty pleciesz

mumix towja coreczka juz sporo rozumie, moze wytlumacz jej ze cycusie sa troche chore i w dzien sprobuj nie podawac piersi, niektore mamy naklejaja plasterki na brodawki, albo smaruja roztworem z gencjany zeby troche "odstraszyc" dziecko. Powodzenia!
 
Niestety jest to zagrozenie dla ciąży, poniewaz ssanie piersi powoduje skurcze macicy, nie jest to opinia moja ale mojego lekarza! pamietaj aby nie mowic starszemu dziecku ze nie mozesz go karmic bo to zle dla nowej Dzidzi, wtedy wzbudzisz zazdrosc dziecka i niezdrowa rywalizację. Mozesz tłumaczyc ze cycuszki sa chore, ze boli Cię gdy karmiasz.Mozesz rowniez sprobowac kupic jakas wypasiona butelke ktora zacheci dziecko do picia z niej mleczka.
 
Niestety jest to zagrozenie dla ciąży, poniewaz ssanie piersi powoduje skurcze macicy, nie jest to opinia moja ale mojego lekarza! pamietaj aby nie mowic starszemu dziecku ze nie mozesz go karmic bo to zle dla nowej Dzidzi, wtedy wzbudzisz zazdrosc dziecka i niezdrowa rywalizację. Mozesz tłumaczyc ze cycuszki sa chore, ze boli Cię gdy karmiasz.Mozesz rowniez sprobowac kupic jakas wypasiona butelke ktora zacheci dziecko do picia z niej mleczka.
w wieku 18 miesiecy uczyc dziecko picia z butelki????

Ja bym szybko zmienila lekarza bo twoj sprawia wrazenie malo kompetentnego.
 
Podczas ciąży spokojnie można karmić piersia, oczywiście jesli ciąża nie jest zagrożona.
Najlepiej nie rob nic, tylko czekaj. Twoje dziecko teraz bardzo potrzebuje piesi. Poltora roku to bardzo zły moment na odstawienie dziecka od piersi. W okolicach drugiego roku bedzie o wiele łatwiej. Jest duze prawdopodobieństwo, ze starsze dziecko odstawi się samo, bo w trakcie ciąży smak mleka zmienia się ze względu na zmiany hormonalne. Na razie karm i ciesz się dzecmi. Życze spokojnej ciąży :-)
 
Po pierwsze nie plate głupot bo tak mi powiedział lekarz medycyny i to nie jeden!! po drugie nie mozna wierzyć we wszystko co piszą w necie.
Karmiąc dziecko w ciąży osłabiasz oraganizm jeszcze bardziej, bo jak by nie było podczas ciąży róznie bywa. A po tem co jak urodzisz bedziesz karmiła 2 dzieci naraz no nie chce mi sie wierzyc ze dasz rade.

Moja mama urodzila 6 dzieci i za kazdym razem musiala przerwac karmienie, moze nie tak drastycznie ale do konca ciazy nie karmila.

Najlepiej słuchaj lekarza w takich kwestiach a nie innych bo zrobisz sobie krzywde i dziec ku, lekarz prowadzacy zna historie twoich ciaz i bedzie wiedzial najlepiej, zreszta jak widac co lekarz to inna opinia i co kobieta tez inna

a tak na marginesie w necie czasem takie glupie artykuly pisza ze az szkoda oczu do czytania
 
reklama
A ja bym na Twoim miejscu starszą córcie powoli,delikatnie odstawiła od piersi z czysto praktycznego powodu- bo tez uważam,że jak ciąża nie jest zagrożona,to nie ma przeszkód,żeby jeszcze kilka miesięcy karmić.Ale...przecież starszego berbecia ze sobą na porodówkę nie weźmiesz;-).Możesz liczyc na to,że faktycznie malutka sama zrezygnuje ,bo smak jej przestanie odpowiadać.Ale pomysł z plasterkami i "chorym cycuszkiem" dobry- u bratowej sie sprawdził.
 
Do góry