reklama

Nowa na forum. 26 tc. Nerwica lękowa, ataki paniki, stany lękowe.

Temat na forum 'Ciąża, poród, połóg' rozpoczęty przez Altra01, 8 Grudzień 2015.

1. Altra01

Altra01 Początkująca w BB

Czesc Dziewczyny!trafilam na forum po wpisaniu w wujku google "nerwica lękowa w ciąży" i stało się!Jest nas więcej. Uff. Zadna z Was jednak nie pisala o objawach innych niz somatycznych. O odrealnieniu, dziwnosci, depersonalizacji, irracjonalnym leku, niczym nie podpartym, itp. Lecze sie na to swinstwo od 12 roku zycia (mam 28lat), z przerwami oczywiscie, ale niestety powraca po 1-2 latach, czasem szybciej i tak w kolko. W ciazy sie nasililo. od 4mca jestem na lekach-inaczej sie nie dalo, ale i to nie pomaga. Szukam tu bratniej duszy, ktora powie mi, ze ma podobnie i ze daje rade-takiego wsparcia-anoz ktoras z Was tez ma taki problem. Caluje wszystkie mamy i przyszle mamy. Altra:*

2. Bestyja :P

Bestyja :P Administrator Członek załogi

Miło nam ,że trafiłas na forum babyboom.pl
    Przerzucę Twój wątek do działu "ciąża". Tam zagląda znacznie więcej osób i może trafi się tez mama z nerwicą, która ją opanowała i Ci pomoże wsparciem.

Zapraszam Cię tez do działu http://www.babyboom.pl/forum/przyszle-mamy-f64/
    Tam znajdziesz dziewczyny , które są w tym samym miesiącu ciaży co ty.

3. reklama
  4. switezianka30

switezianka30 Początkująca w BB

Witaj, jestem psychologiem i psychoterapeuta. Również zdarza mi się odczuwać silny lęk. Miewam też ataki paniki. Długo zajęło mi zrozumienie źródła moich leków.oraz opracowanie strategii radzenia sobie z nimi. Najlepsza metodą okazało się stosowanie technik mindfulness, czyli treningu uwanosci. Uprzedzam jednak, że aby osiągnąć efekt należy wykonywac ćwiczenia codziennie. Polecam Ci genialną książkę 'Mindfulness. Trening ważności' autorstwa Wiliams i Penman. Można dostać Empiku lub kupić online. Książka zawiera też płytę cd z medytacja.
    Sama przeżywam teraz trudne chwile związane z prawdopodobna utratą dziecka. Mindfulness i akceptacja rzeczywistości bardzo mi pomaga.
    Altra, pomocne byloby tez zapisywanie swoich emocji i myśli w formie dziennika. Być może odkryjesz przyczyny Twoich lękow.

Pozdrawiam Cię serdecznie

Poleć forum