reklama
 1. Odliczaj z nami do Dnia Dziecka. Klikasz w okienka kalendarza?/ Wygraj magiczne klocki! Kliknij!/
  Zamknij powiadomienie

nowa praca a urlop wychowawczy

Temat na forum 'Porady prawnika' rozpoczęty przez margolia, 15 Czerwiec 2010.

 1. margolia

  margolia Zaangażowana w BB

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Witam,
  1. właśnie kończy mi się zasiłek macierzyński i jeśli do tego czasu nie znajdę pracy zarejestruje się w UP, na jakiej zasadzie wypłacane są pieniązki i szukana jest praca dla bezrobotnego w przypadku posiadania maleństwa i karmienia go piersią?

  2. jeżeli znajdę nowa pracę czy będę mogła w jakiś sposób wykorzystać urlop wychowawczy (jeśli będę miała taka potrzebę) lub skrócić czas pracy. I żeby nie wyszło przed nowym pracodawcą ze gbur ze mnie, czy mogę go poinformować o należącej się przerwie na karmienie dopiero jak dostane umowę po okresie próbnym? podejrzewam ze jako mamuńka karmiąca nie znajdę pracy ;-(
   
 2. E. Słotwińska-Rosłanowska

  E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  To, ze ma Pani małe dziecko i karmi je piersią nie ma żadnego znaczenia dla Pani możliwości podjecia pracy. Nie można Pani własciwie jedynie delegowac poza stałe miejsce zamieszkania, zatrudniać przy pracach szkodliwych dla zdrowia ani zatrudniać w porze nocnej.
  Co do zasiłku, nie wiem co ma Pani na myśli, że kończy sie Pani zasiłek macierzyński. Na jakiej podstawie został wypłacany?

  To zalezy od Pani stażu pracy. Urlop nalezy się pracownikowi, który ma min., 6 miesięcy stażu pracy (łącznie, a nie u tego pracodawcy). Z punktu widzenia KP, może Pani poinformowac w dowolnym momencie. Może powinnam na tym zakończyć swoją odpowiedź, ale chyba musze dodać, że z mojego punktu widzenia jednak poinformowanie po okresie próbnym nie jest zbyt uczciwe - albo Pani potrzebuje tej przerwy, albo nie. Może to własnie przez takie postawy matki karmiące nie moą znależć pracy.
   
 3. reklama
 4. margolia

  margolia Zaangażowana w BB

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Witam,
  1.zasiłek miałam ponieważ umowa o pracę skończyła się z dniem porodu. Wiem jak postępują pracodawcy, przynajmniej wiekszość...od 2 miesięcy składam aplikacje i jak tylko zadzwonią i się pytają dlaczego od stycznia nie pracowałam i słyszą o "urlopie macierzyńskim" to odrazu słysze "dziekuje" w słuchawce.

  2. jeżeli chodzi o staz pracy...o pracodawcy pracowałam od 2007 do stycznia i z porodem się rozwiązała umowa i dostałam ten zasiłek w wysokości wynagrodzenia czy w tym momencie zalicza mi sie ciągłość. chciałabym wykorzystać kończenie wcześniej pracy(tyle ile przerwy sie nalezy na karmienie) zeby jechać do domku do dzidziula....jak by sie trafiła praca do 15 to sprawa wyglada tak ze o 15 dojade w 2 godziny a o 14 dojade w pół...

  przykro mi słyszeć ze moje postępowanie jest nie uczciwe, chciałabym uczciwie pracować ale nie zawsze jest to możliwe.
  i jak znam zycie z tych przywilejów niepracowania na zmiany i w cięzkich warunkach to nici będą...takie jest życie.
   

Poleć forum