reklama

nowa praca na urlopie wychowawczym

Temat na forum 'Porady prawnika' rozpoczęty przez makara, 18 Marzec 2011.

 1. makara

  makara

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Chciałam poruszyć kwestię zatrudnienia na urlopie wychowawczym. Jestem na urlopie wychowawczym i mam możliwość podjęcia nowej pracy u innego pracodawcy na pełny etat. Czytałam coś na ten temat, ale nie rozumiem czegoś. Teoretycznie jest taka możliwość, ale jest dodatkowo warunek, że nie może to kolidować ze sprawowaniem osobistej opieki nad dzieckiem. Muszę powiadomić firmę, że podjęłam dodatkową pracę? Ale czy podawać wszystkie dane , co, gdzie i na jaki wymiar? Jeżeli firma uzna że nie sprawuje osobistej opieki nad dzieckiem i wezwie mnie do pracy to czego mogę się spodziewać, czy dostanę wypowiedzenie i na jakich warunkach? Czy kwalifikuje się to do zwolnienia dyscyplinarnego? Jest to zagmatwane troszeczkę.... czy firma będzie chciała rozwiązać ze mną umowę o pracę i będzie to wypowiedzenie umowy z winy pracodawcy? Czy firma może mnie zmusić do powrotu do pracy będąc na urlopie wychowawczym? Nie chce rozwiązać z nimi umowy, a domyślam się, że rezygnując w wychowawczego firma może mnie zwolnić.
   
 2. E. Słotwińska-Rosłanowska

  E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Tak dokładnie jest.

  Tak, bo zmienia się Pani tytuł ubezpieczenia.

  Takiego obowiązku nie ma.

  Może Pani zostać odwołana z urlopu dając Pani 3 dni na stawienie się w pracy.

  Nie. Chyba, że nie stawi się Pani w pracy na wezwanie.

  Tego pytania nie rozumiem.

  Chyba chodziło Pani o sytuację, kiedy to Pani jest na urlopie a nie firma?
  Jesli tak, pracodawca nie może żądać od pracownika przerwania urlopu.
   
 3. reklama
 4. makara

  makara

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Jeżeli stawię się w ciągu 3 dni do pracy na wezwanie, to czego mogę się spodziewać? Wiem, że firma jest w nie najlepszej sytuacji, zwalniają ludzi, redukują koszty....i chyba będzie im to nie na rękę, że będą koszty ponosić związane z moim zatrudnieniem, a tak będąc na wychowawczym nic ich to nie kosztuje i jest to dla nich wygodne. Czy firma ma obowiązek wystawić takie wezwanie stawienia się do pracy???
  W pytaniu „czy firma będzie chciała rozwiązać ze mną umowę o pracę i będzie to wypowiedzenie umowy z winy pracodawcy?” chodzi mi o to, że wiedząc, że i tak chcą mnie zwolnić to dla firmy raczej nie jest to dobrym rozwiązaniem takie wezwanie, ale mogą tak zrobić? Tzn. rozwiązać umowę z winy pracodawcy??
  A w pytaniu „Czy firma może mnie zmusić do powrotu do pracy będąc na urlopie wychowawczym? „ chodzi mi o to, jaki sens ma wezwanie do pracy będąc na wychowawczym, skoro i tak nie ma dla mnie miejsca w pracy i raczej zwolnią a urlopu przerwać przecież nie mogą...?
  Nie wiem czego można po prostu spodziewać się po wezwaniu do pracy?
   
 5. E. Słotwińska-Rosłanowska

  E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Rozwiązania stosunku pracy z Pani winy (porzucenie pracy). A ponieważ porzucenie pracy jest ciężkim naruszeniem obowiązków pracowniczych, rozwiązanie stosunku pracy jest natychmiastowe (bez wypowiedzenia). Czyli potocznie mówią dyscyplinarne zwolnienie z pracy.

  Nie ma takiego obowiązku. Niemniej moze to być łatwy pretekst do pozbycia się pracownika.

  Przykro mi, ale dalej nie wiem o co Pani pyta.

  To już zalezy od sytuacji pracodawcy, Być moze pracodawca liczy, że jak Panią wezwie to Pani przecież nie rozdwoi się i nie utrzyma obu etatów i sama odejdzie?

  Tego samego czego mogłaby się Pani spodziewać nie będąc na urlopie.
   
 6. makara

  makara

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Zadałam wcześniej pytanie ” jeżeli stawię się do pracy w ciągu 3 dni na wezwanie” to jak może postąpić firma? Może rozwiązać wtedy ze mną umowę bez wypowiedzenia z mojej winy?
  Chodzi mi o to, że wiedząc że i tak chcą mnie zwolnić jaki sens ma wezwanie skoro nie chcą ponosić kosztów zatrudnienia związanych ze mną? Czy mogą mnie zmusić wtedy żebym to ja rozwiązała z nimi umowę o pracę??
   
 7. makara

  makara

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Jeśli chodzi o powiadomienie firmy, w której jestem na wychowawczym, o tym, że podjęłam nową pracę to jaki jest termin zawiadomienia?
   
 8. E. Słotwińska-Rosłanowska

  E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
   
 9. E. Słotwińska-Rosłanowska

  E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Nalezy to zrobić bezzwłocznie, czyli jak najszybciej.
   
 10. reklama

Poleć forum