reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nowe becikowe 2016

Sernik_

Początkująca w BB
Dołączył(a)
17 Lipiec 2015
Postów
16
Witam, nigdzie nie moge znaleźć odpowiedzi na to pytanie a może któraś mama orientuję się w tym temacie?
Co z tym nowym becikowym które miało byc planowane na rok 2016? W sensie 12tys dla bezrobotnych matek lub studentek? Czy ta ustawa weszła w życie? Czy jest to pewna informacja czy moze juz cos sie zmieniło? Artykuły które czytałam i fragmenty wiadomości sa z początku roku 2015 a teraz nagle o tym ucichło.. Pozdrawiam
 
reklama
sernik ja tez szukalam info na ten temat ,ale cisza:zawstydzona/y:mysle ze do konca roku bedziey wiedziec na czym stoimy . w grudniu wybieram sie do urzedu mista dowiedziec sie wlsnie w tym temacie
 
Mylicie pojęcia: becikowe - jednorazowe swiadczenie 1000zł na kazde dziecko. Kryteria, dziecko nie moze miec powyzej roku, dochod na czlonka rodziny nie moze przekroczyc 1922 zł na osobe, kobieta musiala byc pod stala opieka lekarza od 10 tygodnia ciazy.
1000 zł / miesiac przez rok to świadczenie rodzicielskie a nie Becikowe ;)
 
Stokrotko a wiesz moze czy te swiadczenie rodzicielskie bedzie sie kademu nalezex czy jak?i jakie kryteria trzeba spelniac? ahh ciekawe czy owe swiadczenie wejdzie w zycie
 
NowaNatka będzie się należało każdemu kto nie jest zatrudniony na podstawie umowy o prace, czyli wszystkim którzy nie mogą skorzystać ze standardowego macierzynskiego. Studentka, bezrobotna.
 
NowaNatka będzie się należało każdemu kto nie jest zatrudniony na podstawie umowy o prace, czyli wszystkim którzy nie mogą skorzystać ze standardowego macierzynskiego. Studentka, bezrobotna.
Dokladnie ale ja i tak bym sie wstrzymala do nowego roku pewnie za niedlugo bedzie wiecej wiadomosci na ten temat :)
 
ciekawa jestem jak to bedzie w moim przypadku dlatego,ze pracowalam na umowe o prace do maja umowa wygasla a ze zaszlam w ciaze ZUS wyplaca mi zasilek do dnia porodu , pozniej staje sie bezrobotnna i musze zarejestrowac sie w urzedzie pracy.zastanawiam sie czy bedzie mi sie nalezec wtedy
gdzie sie zalatwia takie swiadczenie wieceie moze? i rozumiem ze robi sie to tak jak z becikowym czyli po narodzinach malucha (chodzi mi o formalnosci)
 
reklama
a dlaczego zus nie bedzie Ci placil zasilku macierzynskiego?wydaje mi sie ze tez powinni. Orientowalas sie w zusie czy czytalas gdzie w sieci?
 
Do góry