reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nowe smaki dla maluszka

Wprowadzanie nowych pokarmow zalezy tez czy dziecko jest na piersi czy mieszance. Miesznkowe dzieciaki moga probowac wczesniej... Ja tak jak Icedal nie bede sie spieszyc chyba ze pediatra powie ze maly jest gotowy. Oliwie karmilam piersia i wprowadzanie nowych produktow zaczelam jak skonczyla 5 miesiecy i byl to kleik ryzowy. Potem owoce i warzywka. A o tych kaszkach glutenowych ze powinny byc wczesniej wprowadzane tez czytalam, zobaczymy co powie pediatra... tylko ze my nastepna wizyte mamy dopiero w polowie marca...
 
reklama
ja też tak jak Dorinka i Idecal nie będę się spieszyła z rozszezeniem diety, mały jest tylko na piersi sporadycznie podaję małemu koperek lub mieszankę na trawienie;-) ale małemy mleczko zdecydowanie najbardziej smakuje:-D
 
Dzisiaj pediatra mi powiedziała, że jedzonko w tym kaszki z glutenem mogę podawac malemu po 5,5 miesiącu. :baffled:
 
Ja następną wizytę mam też w połowie marca i dopiero wtedy spytam pediatry. Karmię tylko piersią.
 
A mnie wczoraj pani chirurg powiedziała, że spokojnie mogę zacząć podawać Piotrusiowi soczek z jabłek. Może dzięki temu ruszą te kupki wreszcie...
 
Ja też już coś nowego wprowadziłam za zgodą pediatry mojemu synkowi dostaje codziennie na wieczór kleik ryżowy do mleczka ale tylko miarkę wsypuję aby się najadł się bo mu zawsze mało było i nic mu nie jest po nim ;-)
 
Piotruś dzisiaj wypił swoją pierwszą łyżeczkę soczku jabłkowego. Ciekawe czy będzie jakaś reakcja organizmu. Jeśli przyjmie to dobrze, to jutro dostanie dwie łyżeczki.
 
No to ja mam nowinke z UK. Mi polozna powiedziala ze wg nowych badan uczonych, nie zaleca sie podawania niczego oprocz mleka do 6miesiaca, nawet jak dziecko jest na butli. Nowe badania wykazaly ze dlatego maja ludzie tyle alergi bo za wczesnie byly podawane produkty stale :szok: Hmmmyyy od babci pra babci marchewka i jablko szla w 3miesiacu a teraz od 6 :szok: PS ja nie zamierzam sie stosowac ;-)
 
Adaś, a mnie lekarz w poniedziałek powiedział, że jak się podaje wcześniej, to potem bardziej się lubi niektóre potrawy. A poza tym jeszcze powiedziała, że kiedyś już od 6 tygodnia wprowadzano inne potrawy i dzieci rosły na drożdżach... No my już próbujemy - zobaczymy jaka będzie reakcja. No i jeszcze mi powiedziała, że dzięki jabłkom powinny zacząć lepiej pracować Piotrusiowi jelitka. Kupa co 5 dzień to stanowczo za rzadko... :(
 
reklama
dokladnie kiedys to marchew, ziemniak i jablko bylo w standardzie w 3miesiacu i jakos ludzie nie mieli tyle alergi, no ale kiedys nie bylo tyle tych pestycydow itp swinstwa. Na wiosne poprosze dziadkow aby na dzialeczce odnowili ogrodek warzywny i Adas bedzie jeadl wlasne zdrowe owocki i warzywka :-)
My poczekamy jeszcze 2 tyg i zaczniemy od marcheweczki.
 
Do góry