reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Noworodek, a covid.

reklama
@Gosik880 i jak u Was? Życzę zdrowia!
U nas bez zmian. Mały marudny, coś mu furkocze w nosku ale poza tym nie ma gorączki ani innych objawów. Niestety nie chce ssać piersi (chyba boli go gardło albo jest zbyt zmęczony). Musiałam zacząć odciągać pokarm ale jest tego tyle co kot napłakał. Chyba kończy się nasza przygoda z karmieniem piersią i już mam wyrzuty sumienia 😔
 
U nas bez zmian. Mały marudny, coś mu furkocze w nosku ale poza tym nie ma gorączki ani innych objawów. Niestety nie chce ssać piersi (chyba boli go gardło albo jest zbyt zmęczony). Musiałam zacząć odciągać pokarm ale jest tego tyle co kot napłakał. Chyba kończy się nasza przygoda z karmieniem piersią i już mam wyrzuty sumienia 😔
Moja dwumiesięczna córka przechodziła COVID. Ona wtedy cały dzień i noc nie chciała ssać piersi. Butelki też nie (dawałam z wodą i moim pokarmem). Ale po tym przegłodzeniu się wróciła do mojego mleka. Miała lekki katarek i stan podgorączkowy.
 
Moja dwumiesięczna córka przechodziła COVID. Ona wtedy cały dzień i noc nie chciała ssać piersi. Butelki też nie (dawałam z wodą i moim pokarmem). Ale po tym przegłodzeniu się wróciła do mojego mleka. Miała lekki katarek i stan podgorączkowy.
Ooo...czyli u nas może być tak samo. Mam nadzieję, że jak mały dojdzie do siebie to wrócimy do piersi. Nie wyobrażam sobie ściągania pokarmu bo nie mam na to czasu. Poza tym jestem w stanie wydusić z piersi bardzo niewiele mleka i muszę dolewać modyfikowane żeby wyszła pełna porcja. Synek z butli zjada całkiem chętnie ale ewidentnie nie miał siły ssać piersi, a teraz się wkurza, że mu nie leci bo już ilość mleka się zmniejszyła. Mam jakąś psychiczną barierę, żeby przejść na mm. Czuję, że zawiodłam. Dodatkowo stres i maksymalne zmęczenie nie pomagają w polepszeniu laktacji.
Ile trwała infekcja u Twojej córeczki? Obyło się bez powikłań ?
Dawidek dopiero wyszedł ze szpitala po zapaleniu płuc, a teraz to 😔
 
@DropKick
Dziękuję za słowa otuchy. Bardzo mi przykro, że tyle złego Was spotkało. Mam nadzieję, że sytuacja się ustabilizowała i możesz w pełni cieszyć się macierzyństwem.
Też chciałam od razu jechać do szpitala ale dwóch pediatrów odradziło ze względu na brak poważnych objawów. Pobyt z tak malutkim dzieckiem na oddziale zakaźnym kończy się zwykle przywleczeniem do domu czegoś jeszcze gorszego. Na ten moment widzę, że synkowi się nie pogarsza. Nie chce ssać z piersi ale z butelki zjada ładnie więc odwodnienie mu nie grozi. Wnikliwie go obserwuje i jak tylko coś się zmieni na gorsze to jedziemy do szpitala.
 
@Luizka__ Dziękuję za słowa wsparcia. Też mam nadzieję, że mały przejdzie łagodnie to paskudztwo, a wszystko na to wskazuje. Dwóch pediatrów powiedziało, że dzieci najczęściej przechodzą infekcje prawie bez objawów. Zdarzyło się im wysłać do szpitala tylko jedno dziecko, a mieli sporo małych pacjentów z covid.
 
Ooo...czyli u nas może być tak samo. Mam nadzieję, że jak mały dojdzie do siebie to wrócimy do piersi. Nie wyobrażam sobie ściągania pokarmu bo nie mam na to czasu. Poza tym jestem w stanie wydusić z piersi bardzo niewiele mleka i muszę dolewać modyfikowane żeby wyszła pełna porcja. Synek z butli zjada całkiem chętnie ale ewidentnie nie miał siły ssać piersi, a teraz się wkurza, że mu nie leci bo już ilość mleka się zmniejszyła. Mam jakąś psychiczną barierę, żeby przejść na mm. Czuję, że zawiodłam. Dodatkowo stres i maksymalne zmęczenie nie pomagają w polepszeniu laktacji.
Ile trwała infekcja u Twojej córeczki? Obyło się bez powikłań ?
Dawidek dopiero wyszedł ze szpitala po zapaleniu płuc, a teraz to 😔
Poza tym, że nie chciała jeść i stanem podgorączkowym przez 2 dni nie miała nic więcej. Myśmy tylko test zrobili, wyszedł pozytywny. Nawet do lekarza nie dotarliśmy z takimi objawami.

Nieważne, czy karmisz piersią, czy butelką. Oby dziecko głodne nie było 🙂
 
@Luizka__ Dziękuję za słowa wsparcia. Też mam nadzieję, że mały przejdzie łagodnie to paskudztwo, a wszystko na to wskazuje. Dwóch pediatrów powiedziało, że dzieci najczęściej przechodzą infekcje prawie bez objawów. Zdarzyło się im wysłać do szpitala tylko jedno dziecko, a mieli sporo małych pacjentów z covid.
coś w tym jest , córka miała w wieku 6 msc i przeszła bardzo łagodnie (37,4 i lekki katar). pediatra mówiła nam podczas wizyty (- obowiązkowej wówczas w domu pacjenta do lat 2 ) ze większość niemowląt które ona diagnozowala miały dość wysokie gorączki ale żadne do szpitala nie musiało być kierowane
 
reklama
Moja dwumiesięczna córka przechodziła COVID. Ona wtedy cały dzień i noc nie chciała ssać piersi. Butelki też nie (dawałam z wodą i moim pokarmem). Ale po tym przegłodzeniu się wróciła do mojego mleka. Miała lekki katarek i stan podgorączkowy.
U nas bylo to samo, syn nie chciał jeść przez parę dni. Ale wcale sie nie dziwię, bo ja nie moglam jesc 2 tyg.
Najważniejsze zeby dziecko dużo piło.
 
Do góry