reklama

Noworodek a spanie w dzień.

Temat na forum 'Potrzebuję porady' rozpoczęty przez doluka, 10 Styczeń 2015.

1. doluka

doluka Zaciekawiona BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Wyczytałam, że noworodek śpi niemalże ścisłe określoną ilośc godzi- ok 16 na dobę.
    Mój problem z 2 tygodniowym maluchem polega na tym, że w ogóle nie przesypia nocy. Potrafi zacząć wisieć na piersi od 11 -12 w nocy do 6 nad ranem. Do tego wiecznie płacze, jest rozdrażniona i tylko pierś ją uspokaja i tak najchętniej przysypia- przytulona do mamy.
    Natomiast w dzień mała śpi dużo.

2. doluka

doluka Zaciekawiona BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Moje pytanie: jak takiego maluszka zacząć przestawiać na spanie nocne? Czy może czekać, aż sama załapie pory dnia?

3. reklama
  4. anoula82

anoula82 Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Ja akurat nie jestem specjalistą od spania bo mój syn wciąż się budzi w nocy ale nie rozumiem. .czy córeczka wcale nie śpi tzn ma otwarte oczy? Bo jeśli przyslowiowo ciamka pierś co jakiś czas np co godzinę przez dłuższy czas potem wypuszcza i znowu ciamka i tak cala noc to ja bym nie panikowala jeszcze. Mój synek o ile pamiętam budził się co 2 godziny jeść i dalej spał ale ja nigdy nie spałam z nim w łóżku non stop. To jest jeszcze maluszek ona szuka bliskości nie jedzenia. Wiem ze to może być męczące ale może daj jej jeszcze chwile..

5. doluka

doluka Zaciekawiona BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Problem nam sie sam rozwiązał. W nocy po prostu karmie na leżąco i córka zostaje ze mną w łożku jak długo chce. Dopiero nad ranem wraca do kołyski. I tym sposobem ona sobie ciumka pierś kiedy chce i jest zadowolona z bliskości, a ja wreszcie nie muszę chodzić jak zombie po całych niepzespanych nocach.
    Do tej pory po karmieniu odkładałam ją do kołyski, bo zewsząd słyszałam, żeby nie spać z dzieckiem. Nawet mąż to w kółko powtarzał.
    Martwiłam sie tez, że to sie nie sprawdzi skoro córka przesypia całe dnie, wiec w nocy pewnie nie będzie już chciała za bardzo spać. Tak było do tej pory- płacz i wrzaski całaą noc plus widzenie na piersi. Ale jest ok. Prawie zero płaczu całą noc.
    Czyli po prostu potrzebowała więcej bliskości.

Poleć forum