reklama
Forum BabyBoom.pl

Dzień dobry

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

• O tym, czym jest kangurowanie? Dlaczego jest ważne zarówno dla wcześniaków, jak i noworodków oraz niemowląt - rozmawiam z dr nauk o zdrowiu, położną i doradczynią laktacyjną Moniką Jodłowską. Czy wiesz, że masz prawo kangurować po porodzie? Dowiedz się więcej Obejrzyj film i włącz się do rozmowy:)

Opowiedz, jakie ty miałaś doświadczenia. Czy w szpitalu dostałaś maluszka do kangurowania? Dziękuję Ania Ślusarczyk (aniaslu)

Ostatnia okazja, żeby wziąć udział i wygrać Eco zestaw- butelkę na sok i ekologiczne woreczki na zakupy! Weź udział

I kończy się konkurs, gdzie można zdobyć Pampersy Nie przegap!

reklama

Noworodek był 5 dni w szpitalu od porodu i nie chce jeść z cycka POMOCY

Rozwiązania
0
Miałam CC i dzieco zostało mi zabrane do innego szpitala ponieważ w moim nie okazało się że nie specjalistów.
Przez 5 dni było karmione z butelki nie miało doczynienia z moją piersią. Od czasu kiedy jest w domu próbuje karmić piersią ale mała nie chce ssać mimo że mleko samo z siebie z cycka leci. Odciągnięte mleko je bez problemu ale tylko z butelki. Jedynie co w tym czasie robi to zasypia ze zmęczenia bo płaczę i szuka butelki. Nie chce małej głodować więc po długich próbach w końcu daje jej odciągnięte mleko.

Więc mam pytanie czy wam się udało? Macie jakieś rady czy sposoby? Nie chce głodować małej a na karmieniu piersią mi bardzo zależy

Ostatnia edycja:
reklama

Anusiak1990

Fanka BB :)
Rozwiązania
0
Przez te 5 dni nie odciagalas mleka i nie dawalas zeby maz partner zawiozl dziecku? A z butelki corka pije twoje mleko? Sprawdzal ktos wedzidelko?

Rozwiązania
0
Przez te 5 dni nie odciagalas mleka i nie dawalas zeby maz partner zawiozl dziecku? A z butelki corka pije twoje mleko? Sprawdzal ktos wedzidelko?
Odciagalam swoje i je je bez problemu ale było też sztuczne. Odstawiłam sztuczne po nie całej dobie i spokojnie je moje mleko ale niestety tylko z butelki chce jeść. Wedzidełko jest dobrze.

Anusiak1990

Rozwiązania
0
Ja z moja mala wlaczylam ale ona miala wedzidelko do podciecia czego nie zrobili zaraz po porodzie. I tak 2 miesiace czekalismy na zabieg pozniej jeszcze miesiac odciagalam a jak sie przyssala tak teraz ma 18miesiecy i dalej jest na cycku

jasani

Miasto
Wrocław
Rozwiązania
24
Niestety dziecko przyzwyczaiło się, że z butelki leci szybciej i nie musi się wysilać. Próbuj dostawiać tak często jak możesz, poproś o pomoc cdl i walcz. A jak się nie uda to zostaje butla. To nie jest tragedia, ważne, że dostaje Twoje mleko.

natalia__

Zaciekawiona BB
Rozwiązania
0
Poczytaj bloga Hafija, m.in. Link do: Nakładki silikonowe – szkodzą czy pomagają? (o nakładkach i jak przejść z nakładki do karmienia bez niej). Babka zna się na rzeczy, poszukaj, może opisała coś więcej o Twoim problemie. A najlepiej skontaktuj sie z cdl, jak ktoś wyżej napisał. A może położna środowiskowa pomoże? Skoro masz tyle pokarmu to szkoda zeby sie "zmarnowało" ;) trzymam kciuki, dawaj znac od czasu do czasu jak Wam idzie

reklama

aspekt

Rozwiązania
10
Moje dziecko bylo tydzien na oddziale, karmiono je butelka, na piers przestawilo sie w ciągu jednej doby i nigdy nie bylo potrzeby dokarmiania. Probowalabym roznych pozycji karmienia i duzo kangurowania, bliskosci, zeby dziecko lezalo duzo przy piersiach. Moze poczuje zew natury. Plus konsultacja doradczyni,bo moze macie typowe dla noworodkow problemy, czyli za plytko brodawka w buzi (dziecko nalezy wrecz rzucać na brodawke a nie wciskac pierś do buzi) albo konieczność pobudzania odruchu ssania laskotaniem podbrodka.

Aguu

Rozwiązania
5
Polecam szybki kontakt z certyfikowanym doradca laktacyjnym, zazwyczaj dojezdzaja do domu. Sprobuj tez skontskyowac sie z Magda Karpienia (kontakt w necie, doradza online).
Szansę są duże na kp Ale trzeba szybko działać. Pewnie trzeba będzie przejść na alternatywne Metody dokarmiania bez butelki żeby stopniowo dojść do wyłącznego kp. Powodzenia.

reklama

Nowe wątki

reklama

Konkursy i testy

Konkurs

Instakonkurs! Świętuj z Befado urodzinowy koniec wakacji!

Zgłoszenia przyjmujemy do 15/09/2019

Konkurs

Wygraj zestawy od Pampers! Konkurs fotograficzny - To już umiem!

Zgłoszenia przyjmujemy do 24/09/2019

Konkurs

Konkurs: Mój czas na sok, moja chwila na sok

Zgłoszenia przyjmujemy do 24/09/2019

Nowe pytania

Do góry