reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Noworodek był 5 dni w szpitalu od porodu i nie chce jeść z cycka POMOCY

Dołączył(a)
14 Kwiecień 2019
Postów
7
Miałam CC i dzieco zostało mi zabrane do innego szpitala ponieważ w moim nie okazało się że nie specjalistów.
Przez 5 dni było karmione z butelki nie miało doczynienia z moją piersią. Od czasu kiedy jest w domu próbuje karmić piersią ale mała nie chce ssać mimo że mleko samo z siebie z cycka leci. Odciągnięte mleko je bez problemu ale tylko z butelki. Jedynie co w tym czasie robi to zasypia ze zmęczenia bo płaczę i szuka butelki. Nie chce małej głodować więc po długich próbach w końcu daje jej odciągnięte mleko.

Więc mam pytanie czy wam się udało? Macie jakieś rady czy sposoby? Nie chce głodować małej a na karmieniu piersią mi bardzo zależy
 
Ostatnia edycja:
reklama
Rozwiązanie
Większość została już powiedziana. Zgadzam się z tym, że maluszek przyzwyczaił się do butelki, z której łatwo leci i nie chce mu się pracować przy piersi, bo tam się trzeba trochę namęczyć.
Popieram pomysł przerzucenia się na Calme jak i konsultacje z CDL.
Odstawiłabym smoczek, bo może maluch tam zaspokaja potrzebę ssania, a powinien przy piersi.
Myślę, że ważny tu też będzie kontakt skóra do skóry.

W książce "Po prostu piersią" autorka wskazuje sposoby do wypróbowania w przypadku, kiedy dziecko nagle odmawia piersi. Wasza sytuacja jest trochę inna, ale może któraś z tych rad zadziała.

IMG_20190501_213824.jpg


IMG_20190501_213833.jpg


uVN6p1.png
Polecam szybki kontakt z certyfikowanym doradca laktacyjnym, zazwyczaj dojezdzaja do domu. Sprobuj tez skontskyowac sie z Magda Karpienia (kontakt w necie, doradza online).
Szansę są duże na kp Ale trzeba szybko działać. Pewnie trzeba będzie przejść na alternatywne Metody dokarmiania bez butelki żeby stopniowo dojść do wyłącznego kp. Powodzenia.
 
reklama
A jaki masz smoczek? Jeśli zwykły, to dziecku jest za łatwo. Spróbuj zmienić np. Na calme medeli i stopniowo podawać pierś. I nie dawaj smoczka. Nam calma uratowała kp, synek przez prawie 3 tygodnie był na butli z moim pokarmem, a potem załapał o co chodzi :)
 
Niestety dziecko przyzwyczaiło się, że z butelki leci szybciej i nie musi się wysilać. Próbuj dostawiać tak często jak możesz, poproś o pomoc cdl i walcz. A jak się nie uda to zostaje butla. To nie jest tragedia, ważne, że dostaje Twoje mleko.
Właśnie o to też chodzi że mleko samo z sobie szybko mi leci z piersi i straczy że mała by się przyssała ale tego odruchu nie ma
 
Właśnie o to też chodzi że mleko samo z sobie szybko mi leci z piersi i straczy że mała by się przyssała ale tego odruchu nie ma
Tego nie wiesz na 100 %. Laktator Ci tego nie powie. Dziecko musi się wysilać, żeby pociągnąć z piersi. A z butelki leci prawie samo. Tak jak pisałam, skontaktuj się z doradcą laktacyjnym. Może inna pozycja by pomogła. Może jednak źle ja dostawiasz i nie potrafi złapać sutka.
 
@Vuvus dziecko urodzone po 35tc ma odruch ssania. Moze nie ciagnac piersi, bo to wymaga od niego znacznie wiekszego wysilku niz jedzenie z butelki. Korzystaj z butelki lovi z dynamicznym smoczkiem. Tej pierwszej. Z niego szybko nie leci. Moj synek byl 7dni w inkubatorze po porodzie, potem na butli, a szybko przeszedl na piers. Urodzil sie w terminie. Corka jest skrajnym wczesniakiem, ona nie miala odruchu ssania i nigdy normalnego miec nie bedzie. Jest skrajnym wczesniakiem. 3mce inkubatora. Sonda, uczenie jedzenia z butelki. I tylko na piersi jest. Jest to trudne, bo piers raczej zuje niz ssie, ma za krotkie gorne wedzidelko, a od 2 miesiecy jestesmy wylacznie na piersi. Wymaga to ode mnie nielada wysilku i cierpliwosci, ale to dla niej dobre i to moj wybor. Mi hafija nie pomogla, ale poczytaj, moze znajdziesz cos dla siebie. Polecam wizyte i doradcy laktacyjnego i neurologopedy. Oni wam pomoga dostawic sie, znalezc dobra pozycje, odstresowac sie. To przy kp bardzo wazne. Czasem dziecko nie chce jesc, bawi sie piersia, nie zasysa celowo, a jak glodne tylko krzyczy. Na poczatku daj pociumkac cyca tak poprostu, polez z dzieckiem, ono zna zapach mamy, odprezcie sie obydwoje. Stres wam nie sprzyja
 
U nas trochę inna historia bo mała zaczęła jeść z piersi a po 2 dniach przy ostrej żółtaczce musiala przejść na butelkę i odciągane mleko i dopiero po kolejnych 3 dniach próbowaliśmy z piersią. U nas udało się z kapturkami. Ewentualnie jeszcze jakbym mogła coś zasugerować to może spróbuj dawać swoją pierś ale nie na początku karmienia jak dziecko jest bardzo głodne i zestresowane tylko podkarm trochę butelką a potem próbuj podłożyć pierś. No i tak czy siak spróbowałabym się skontaktować z dobrym doraddzą laktacyjny m bo z odpowiednim wsparciem będzie Ci dużo łatwiej ;) życzę powodzenia! I pamiętaj że butelka to też nie tragedia gdyby jednak nie wyszlo :)
 
reklama
Większość została już powiedziana. Zgadzam się z tym, że maluszek przyzwyczaił się do butelki, z której łatwo leci i nie chce mu się pracować przy piersi, bo tam się trzeba trochę namęczyć.
Popieram pomysł przerzucenia się na Calme jak i konsultacje z CDL.
Odstawiłabym smoczek, bo może maluch tam zaspokaja potrzebę ssania, a powinien przy piersi.
Myślę, że ważny tu też będzie kontakt skóra do skóry.

W książce "Po prostu piersią" autorka wskazuje sposoby do wypróbowania w przypadku, kiedy dziecko nagle odmawia piersi. Wasza sytuacja jest trochę inna, ale może któraś z tych rad zadziała.

IMG_20190501_213824.jpg


IMG_20190501_213833.jpg


uVN6p1.png
 
Rozwiązanie
Do góry