reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Noworodek był 5 dni w szpitalu od porodu i nie chce jeść z cycka POMOCY

Dołączył(a)
14 Kwiecień 2019
Postów
7
Miałam CC i dzieco zostało mi zabrane do innego szpitala ponieważ w moim nie okazało się że nie specjalistów.
Przez 5 dni było karmione z butelki nie miało doczynienia z moją piersią. Od czasu kiedy jest w domu próbuje karmić piersią ale mała nie chce ssać mimo że mleko samo z siebie z cycka leci. Odciągnięte mleko je bez problemu ale tylko z butelki. Jedynie co w tym czasie robi to zasypia ze zmęczenia bo płaczę i szuka butelki. Nie chce małej głodować więc po długich próbach w końcu daje jej odciągnięte mleko.

Więc mam pytanie czy wam się udało? Macie jakieś rady czy sposoby? Nie chce głodować małej a na karmieniu piersią mi bardzo zależy
 
Ostatnia edycja:
reklama
Rozwiązanie
Większość została już powiedziana. Zgadzam się z tym, że maluszek przyzwyczaił się do butelki, z której łatwo leci i nie chce mu się pracować przy piersi, bo tam się trzeba trochę namęczyć.
Popieram pomysł przerzucenia się na Calme jak i konsultacje z CDL.
Odstawiłabym smoczek, bo może maluch tam zaspokaja potrzebę ssania, a powinien przy piersi.
Myślę, że ważny tu też będzie kontakt skóra do skóry.

W książce "Po prostu piersią" autorka wskazuje sposoby do wypróbowania w przypadku, kiedy dziecko nagle odmawia piersi. Wasza sytuacja jest trochę inna, ale może któraś z tych rad zadziała.

IMG_20190501_213824.jpg


IMG_20190501_213833.jpg


uVN6p1.png
Przez te 5 dni nie odciagalas mleka i nie dawalas zeby maz partner zawiozl dziecku? A z butelki corka pije twoje mleko? Sprawdzal ktos wedzidelko?
Odciagalam swoje i je je bez problemu ale było też sztuczne. Odstawiłam sztuczne po nie całej dobie i spokojnie je moje mleko ale niestety tylko z butelki chce jeść. Wedzidełko jest dobrze.
 
Ja z moja mala wlaczylam ale ona miala wedzidelko do podciecia czego nie zrobili zaraz po porodzie. I tak 2 miesiace czekalismy na zabieg pozniej jeszcze miesiac odciagalam a jak sie przyssala tak teraz ma 18miesiecy i dalej jest na cycku
 
Niestety dziecko przyzwyczaiło się, że z butelki leci szybciej i nie musi się wysilać. Próbuj dostawiać tak często jak możesz, poproś o pomoc cdl i walcz. A jak się nie uda to zostaje butla. To nie jest tragedia, ważne, że dostaje Twoje mleko.
 
reklama
Poczytaj bloga Hafija, m.in. Link do: Nakładki silikonowe – szkodzą czy pomagają? (o nakładkach i jak przejść z nakładki do karmienia bez niej). Babka zna się na rzeczy, poszukaj, może opisała coś więcej o Twoim problemie. A najlepiej skontaktuj sie z cdl, jak ktoś wyżej napisał. A może położna środowiskowa pomoże? Skoro masz tyle pokarmu to szkoda zeby sie "zmarnowało" ;) trzymam kciuki, dawaj znac od czasu do czasu jak Wam idzie
 
reklama
Moje dziecko bylo tydzien na oddziale, karmiono je butelka, na piers przestawilo sie w ciągu jednej doby i nigdy nie bylo potrzeby dokarmiania. Probowalabym roznych pozycji karmienia i duzo kangurowania, bliskosci, zeby dziecko lezalo duzo przy piersiach. Moze poczuje zew natury. Plus konsultacja doradczyni,bo moze macie typowe dla noworodkow problemy, czyli za plytko brodawka w buzi (dziecko nalezy wrecz rzucać na brodawke a nie wciskac pierś do buzi) albo konieczność pobudzania odruchu ssania laskotaniem podbrodka.
 
Do góry