reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Noworodek - - - > dużo pytań

89karola80

Fanka BB :)
Dołączył(a)
8 Październik 2019
Postów
541
Witajcie dziewczyny ;)
Zawsze mogłam na Was liczyć i teraz proszę Was o sugestie dot.opieki nad maluszkiem ❤️ Niestety na położna nie mogę liczyć 🙄
Urodzilam dzidziusia w 37 Tc, waga wyjściowa ze szpitala 2520,dlatego bardzo martwię się o jego wagę. Mam pytania:
1. Czy mogę podgrzewać w podgrzewaczu mleko modyfikowane? Jeśli tak, ile godz? Czy lepiej sama wodę trzymać na 40 stopni i dodać mleko, czy od razu gotowa mieszanke?
2. Mam trochę swojego pokarmu, ale mam obawy, czy on ssie pokarm czy traktuje pierś jako smoczek. Całe nasze karmienie trwa ok 3-5 minut poczym zasypia na piersi. Na początku czuje mocny posuw a potem lekkie ciumkanie. W związku z tym, dokarmiam małego butelka. Co robić, by go wybudzic? Mizianie po nosku, stopkach, uszku nie pomaga 🤷‍♀️
3. Czy odciagniete moje mleko, które stoi w lodówce mogę podgrzać w podgrzewaczu? W ilu stopniach? Jak wcześnie? Czy może stać np 3 godz? Ile wcześniej wyciągnąć z lodówki? Czy od razu z lodówki do podgrzwcza można dać?
4. Co najpierw robicie po przebudzeniu? Zmieniacie pieluche?czy karmicie? Co zrobić, gdy maluszek zasypia przy karmieniu a w trakcie niego robi kupke? Zmieniać jeszcze raz pieluche? Czy zostawiać do przebudzenia?
5. Czy budzic do karmienia jak śpi np.3 godz? Czy czekać, aż się wybudzi?
Dziękuję za odpowiedzi 🌷 Na pewno nasunie mi się jeszcze wiele pytan ;)
 
reklama
Rozwiązanie
1.nie dokarmiaj mm, bo stracisz pokarm zupełnie, rozkręć laktację przykładając dziecko jak najczęściej, moja tez mała się urodziła 2690 i często zasypiała przy piersi, ale od tego jest Polozna środowiskowa,żeby przyrost kontrolowała, u nas był bardzo dobry.
2. Wybudzalismy na karmienie zmiana pieluszki i przemywaniem wodą, ewentualnie smyraniem po twarzy.
3. W podgrzewaczach nasz tryby automatyczne, u nas jest tryb hot (szybkie podgrzanie), tryb butelka i obiadek gdzie podtrzymuja temp(wszystko masz napisane w instrukcji)
4. Zawsze zmieniam pieluszkę po przebudzeniu, nie chciałabyś chyba tez z pełnymi gaciami jesc 😂jak zrobi coś to od razu zmieniam ponownie
5. Na początku dostaliśmy zalecenie wybudzania co 3h ze względu na mała mase...
Ja mam wodę w termosie, ale ja bym nie trzymała mleka w podgrzewaczu, lepiej sama wodę, skoro mamy ssie, nie dawaj mm,bo odrzuci pierś, noworodki tak mają, że ssie parę minut i śpi, tak będzie ale z czasem zacznie się normowac przerwy dłuższe, naprawdę spróbuj narazie z sama piersią, ja bym najpierw karmiła potem przebierala, bo jak będzie bardzo głodny ,to się będzie zdenerwował przy piersi ,ja kupke od razu przebieralam
 
Witajcie dziewczyny ;)
Zawsze mogłam na Was liczyć i teraz proszę Was o sugestie dot.opieki nad maluszkiem ❤️ Niestety na położna nie mogę liczyć 🙄
Urodzilam dzidziusia w 37 Tc, waga wyjściowa ze szpitala 2520,dlatego bardzo martwię się o jego wagę. Mam pytania:
1. Czy mogę podgrzewać w podgrzewaczu mleko modyfikowane? Jeśli tak, ile godz? Czy lepiej sama wodę trzymać na 40 stopni i dodać mleko, czy od razu gotowa mieszanke?
2. Mam trochę swojego pokarmu, ale mam obawy, czy on ssie pokarm czy traktuje pierś jako smoczek. Całe nasze karmienie trwa ok 3-5 minut poczym zasypia na piersi. Na początku czuje mocny posuw a potem lekkie ciumkanie. W związku z tym, dokarmiam małego butelka. Co robić, by go wybudzic? Mizianie po nosku, stopkach, uszku nie pomaga 🤷‍♀️
3. Czy odciagniete moje mleko, które stoi w lodówce mogę podgrzać w podgrzewaczu? W ilu stopniach? Jak wcześnie? Czy może stać np 3 godz? Ile wcześniej wyciągnąć z lodówki? Czy od razu z lodówki do podgrzwcza można dać?
4. Co najpierw robicie po przebudzeniu? Zmieniacie pieluche?czy karmicie? Co zrobić, gdy maluszek zasypia przy karmieniu a w trakcie niego robi kupke? Zmieniać jeszcze raz pieluche? Czy zostawiać do przebudzenia?
5. Czy budzic do karmienia jak śpi np.3 godz? Czy czekać, aż się wybudzi?
Dziękuję za odpowiedzi 🌷 Na pewno nasunie mi się jeszcze wiele pytan ;)
Ja bym mleka nie trzymała tylko wodę.
Próbuj jak najczęściej przystawiać. Żebyś miła pewność że się najada.
Jak mi Jula zasypiała przy jedzeniu glaskalam palcem po policzku. Pomagało. Wiadomo po dłuższym czasie i tak zaśnie :)
Z kupa nigdy dziecka nie zostawiam na spanie. Ale słyszałam różnie teorie.
To moje zdanie. Szkoda skóry na podrażnienia.
Co do wybudzeń porozmawiaj z położna, jeśli waga jest w normie, nie traci na wadze, przybiera prawidłowo to wtedy Ci powie czy powinnaś wybudzać.

Pozdrawiam
 
Witajcie dziewczyny ;)
Zawsze mogłam na Was liczyć i teraz proszę Was o sugestie dot.opieki nad maluszkiem [emoji3590] Niestety na położna nie mogę liczyć [emoji849]
Urodzilam dzidziusia w 37 Tc, waga wyjściowa ze szpitala 2520,dlatego bardzo martwię się o jego wagę. Mam pytania:
1. Czy mogę podgrzewać w podgrzewaczu mleko modyfikowane? Jeśli tak, ile godz? Czy lepiej sama wodę trzymać na 40 stopni i dodać mleko, czy od razu gotowa mieszanke?
2. Mam trochę swojego pokarmu, ale mam obawy, czy on ssie pokarm czy traktuje pierś jako smoczek. Całe nasze karmienie trwa ok 3-5 minut poczym zasypia na piersi. Na początku czuje mocny posuw a potem lekkie ciumkanie. W związku z tym, dokarmiam małego butelka. Co robić, by go wybudzic? Mizianie po nosku, stopkach, uszku nie pomaga [emoji2368]
3. Czy odciagniete moje mleko, które stoi w lodówce mogę podgrzać w podgrzewaczu? W ilu stopniach? Jak wcześnie? Czy może stać np 3 godz? Ile wcześniej wyciągnąć z lodówki? Czy od razu z lodówki do podgrzwcza można dać?
4. Co najpierw robicie po przebudzeniu? Zmieniacie pieluche?czy karmicie? Co zrobić, gdy maluszek zasypia przy karmieniu a w trakcie niego robi kupke? Zmieniać jeszcze raz pieluche? Czy zostawiać do przebudzenia?
5. Czy budzic do karmienia jak śpi np.3 godz? Czy czekać, aż się wybudzi?
Dziękuję za odpowiedzi [emoji255] Na pewno nasunie mi się jeszcze wiele pytan ;)


Kochana nie dokarmiaj mm jak masz mleko i chcesz karmić piersią bo w ten sposób powodujesz zmniejszenie produkcji mleka a i pozniej może być problem z karmieniem bo nie bedzie chciał ssać piersi,
1. Nie wiem jak jest teraz bo karmie piersią i w temacie mm nie jestem ale kiedyś mleko nalezało prosto przed podaniem mieszać, masz podgrzewacz to problem z glowy po prostu trzymaj sobie wymierzoną wode i tylko dosyp mleka.
2. Maluszki szybko się meczą i robią sobie przerwy jak widzisz że zasnąl to spróbuj zabrać mu pierś najczęściej jak jest niedojedzony maluszek to zaraz zacznie spowrotem ciumkać jak śpi dalej to daj mu pospać i zapewne za niedlugo się obudzi,
Mój mały potrafił 5 miut jeść , zasnąć pospac 5 min i z nowu do cyca zresztą teraz ma 4 mc i też potrafi takie numery odstawiać [emoji38]
3. Odciagniete mleko w temperaturze pokojowej może stać do 4 godzin przy temp. ok.25 st. I takiego nie trzeba podgrzewać podaje się w temperaturze pokojowej, w lodówce może stać do 24 godz. Tu wiadomo trzeba podgrzać [emoji6], nie wiem w jakiej temperaturze
4. Zależy od temperamentu małego ja swojego musiałam najpierw nakarmić inaczej przez całe przewijanie był wrzask, jak pojadł to na spokojnie dał zmienić pieluchę, tu się troche rozwiązuje twój pierwszy problem bo jak ci zaśnie przy kp a krotko ssał i w miedzyczasie narobi to przy przewijaniu zawsze się rozbudzi i jeszcze doje, ogólnie lepiej przewinąć po karmieniu bo najczęściej jest tak że robią w pampera podczas karmienia a skóra maluszków jest delikatna i zaraz będzie odparzona jak na dłużej zostanie.
5.noworodka do końca pierwszego miesiąca wybudza się do karmienia po ok. 3 max 4 godzinach, nie wiem nie praktykowałam bo mój wiecznie na cycu był a max przerwy były 2 godz.
A tak na temat karmienia polecam Ci blog hafija.pl fajnie ma wiele tematów opisanych.

 
Po pierwsze gratulacje:) malutka masz kruszynie ale napewno szybciutko nadrobi
Jeśli chodzi o robienie mm to najlepiej wodę miej w termosie i mleko zawsze rób chwilę przed podaniem. Własne mleko ściągnięte możesz przetrzymywac w lodówce, na internecie znajdziesz tabelki z temperaturą i godzinami jakie może tak stać. Żeby pogrzać to poprostu daj butelkę do garnuszka z gorącą wodą i kontroluj temperaturę. Natomiast jeśli chodzi o samo karmienie piersią to jesli Ci na tym zależy zawsze zaczynaj właśnie od piersi, średnio co 1,5-2h maluszek powinien być przystawiany, nie czekaj dłużej bo głodny może poprostu nie mieć cierpliwości by porządnie zassać, jeśli potrzebuje dużo częściej też na to pozwalaj, z czasem się wyreguluje . Czas karmienia zależy od dziecka, mój syn najadał się w 5 minut natomiast córka potrzebowała więcej czasu. Teraz twój synek potrzebuje dużo snu dlatego zasypia często przy piersi, jeśli się obawiasz że zbyt krótko jadł możesz kciukiem lekko ucisnąć środek stopki, sposób położnego i przetestowany:) jednak musisz poobserwować maluszka bo być może po krótkim ssaniu potrzebuje równie krótkiej drzemki by za ten moment znów złapać pierś. Z kupką nie zostawiaj dziecka bo może porządnie odparzyc, dodatkowo przewijanie dość często rozbudza dziecko co przed karmieniem jest na twoją rękę:) jeśli zrobi w trakcie lub po no to trudno, należy przewinąć. Co do wybudzania to dużo zależy jak maluszek przybiera, twój jest wcześniakiem więc warto by było się temu przyglądać
 
Witajcie dziewczyny ;)
Zawsze mogłam na Was liczyć i teraz proszę Was o sugestie dot.opieki nad maluszkiem ❤️ Niestety na położna nie mogę liczyć 🙄
Urodzilam dzidziusia w 37 Tc, waga wyjściowa ze szpitala 2520,dlatego bardzo martwię się o jego wagę. Mam pytania:
1. Czy mogę podgrzewać w podgrzewaczu mleko modyfikowane? Jeśli tak, ile godz? Czy lepiej sama wodę trzymać na 40 stopni i dodać mleko, czy od razu gotowa mieszanke?
2. Mam trochę swojego pokarmu, ale mam obawy, czy on ssie pokarm czy traktuje pierś jako smoczek. Całe nasze karmienie trwa ok 3-5 minut poczym zasypia na piersi. Na początku czuje mocny posuw a potem lekkie ciumkanie. W związku z tym, dokarmiam małego butelka. Co robić, by go wybudzic? Mizianie po nosku, stopkach, uszku nie pomaga 🤷‍♀️
3. Czy odciagniete moje mleko, które stoi w lodówce mogę podgrzać w podgrzewaczu? W ilu stopniach? Jak wcześnie? Czy może stać np 3 godz? Ile wcześniej wyciągnąć z lodówki? Czy od razu z lodówki do podgrzwcza można dać?
4. Co najpierw robicie po przebudzeniu? Zmieniacie pieluche?czy karmicie? Co zrobić, gdy maluszek zasypia przy karmieniu a w trakcie niego robi kupke? Zmieniać jeszcze raz pieluche? Czy zostawiać do przebudzenia?
5. Czy budzic do karmienia jak śpi np.3 godz? Czy czekać, aż się wybudzi?
Dziękuję za odpowiedzi 🌷 Na pewno nasunie mi się jeszcze wiele pytan ;)
1. Gotowe mleko można trzymać do 1h. Dziewczyny dobrze radzą z termosem
2.Ja zaczynam rozbierać do nagusia:) Fakt więcej roboty ale moja to spioch:)
3.Jeśli wiesz ze będzie karmione za 3h nie chowaj do lodówki :) Mleczko może stać 3dni tylko wstrząśnij przed podgrzaniem
4.Zmieniaj przed karmieniem :) Zrobi kupkę trudno zmieniasz znowu. Szkoda pupki maluszka
5.Wybudzalam pierwszy miesiąc :) Obecnie 3miesiace i mała przesypia cala noc :)
 
To ja jeszcze odniose się do wagi maluszka. Sama urodzilam córkę w 36+5 z wagą 2590. Takie maluszki ciężej przechadzą żółtaczke, są wtedy ospale i przynajmniej u nas tak było że pierwszy miesiąc życia mała tylko spała, aktywna była na prawdę w minimalnym stopniu i żeby zjadła nie raz musiałam ją rozebrać, przemyć wilgotną chusteczką żeby choć trochę się rozbudziła. Od piersi (mimo że miałam wystarczająco pokarmu) musiałam ją odstawić na 2 tygodnie bo podobnie jak u Ciebie, momentalnie zasypiała. Nie zjadała ile trzeba i traciła na wadze ( wazylismy się co 3 dni żeby tego pilnować). Dopiero po pierwszych dwóch tygodniach życia zaczęło być lepiej z jedzeniem i wtedy na powrót uczyliśmy się ją dostawiać do piersi. To że taki malec je 2-3 min rzeczywiście może skutkować tym że nie będzie przybierać na wadze. Najlepsza byłaby reguralna kontrola wagi przez położną żeby sprawdzić jak to z tym najadaniem się jest.
 
A jak odczytywać sygnały, że ciągle trzyma paluszki w buzi? Budzi się - paluszki w buzi. Jak nakarmie i zaśnie, próbuję odłożyć go do łóżeczka, często budzi się i paluszki w buzi, czyli znów przystawiac do piersi?
I jeszcze jedna sprawa - mały mało płacze (jedynie przy przebieraniu). Budz się - nie płacze, ma pełno w pieluszcze - nie płacze. Sama nie raz nie wiem, czy już go przystawiac do piersi, czy nie,bo jak tak postęka, pokręci się i śpi dalej 🤷‍♀️
Mam mlyn w głowie 🤷‍♀️😱
 
reklama
A jak odczytywać sygnały, że ciągle trzyma paluszki w buzi? Budzi się - paluszki w buzi. Jak nakarmie i zaśnie, próbuję odłożyć go do łóżeczka, często budzi się i paluszki w buzi, czyli znów przystawiac do piersi?
I jeszcze jedna sprawa - mały mało płacze (jedynie przy przebieraniu). Budz się - nie płacze, ma pełno w pieluszcze - nie płacze. Sama nie raz nie wiem, czy już go przystawiac do piersi, czy nie,bo jak tak postęka, pokręci się i śpi dalej [emoji2368]
Mam mlyn w głowie [emoji2368][emoji33]

Jako że ma mała wage a chce pociumkać i masz czas to przystawiaj to nie zaszkodzi nie bedzie chciał to nie będzie ssał. Teraz jest ważne przystawianie jak najczęściej bo w pierwsze 6 tyg buduje się dopiero laktacja. [emoji846]
 
reklama
Witajcie dziewczyny ;)
Zawsze mogłam na Was liczyć i teraz proszę Was o sugestie dot.opieki nad maluszkiem [emoji3590] Niestety na położna nie mogę liczyć [emoji849]
Urodzilam dzidziusia w 37 Tc, waga wyjściowa ze szpitala 2520,dlatego bardzo martwię się o jego wagę. Mam pytania:
1. Czy mogę podgrzewać w podgrzewaczu mleko modyfikowane? Jeśli tak, ile godz? Czy lepiej sama wodę trzymać na 40 stopni i dodać mleko, czy od razu gotowa mieszanke?
2. Mam trochę swojego pokarmu, ale mam obawy, czy on ssie pokarm czy traktuje pierś jako smoczek. Całe nasze karmienie trwa ok 3-5 minut poczym zasypia na piersi. Na początku czuje mocny posuw a potem lekkie ciumkanie. W związku z tym, dokarmiam małego butelka. Co robić, by go wybudzic? Mizianie po nosku, stopkach, uszku nie pomaga [emoji2368]
3. Czy odciagniete moje mleko, które stoi w lodówce mogę podgrzać w podgrzewaczu? W ilu stopniach? Jak wcześnie? Czy może stać np 3 godz? Ile wcześniej wyciągnąć z lodówki? Czy od razu z lodówki do podgrzwcza można dać?
4. Co najpierw robicie po przebudzeniu? Zmieniacie pieluche?czy karmicie? Co zrobić, gdy maluszek zasypia przy karmieniu a w trakcie niego robi kupke? Zmieniać jeszcze raz pieluche? Czy zostawiać do przebudzenia?
5. Czy budzic do karmienia jak śpi np.3 godz? Czy czekać, aż się wybudzi?
Dziękuję za odpowiedzi [emoji255] Na pewno nasunie mi się jeszcze wiele pytan ;)
Karola na początku ogromne gratulacje [emoji255][emoji257][emoji3590][emoji512][emoji322][emoji307] tak się cieszę, że z maluszkiem się udało.

Urodziłaś troszkę wcześnie, ale to zaledwie tydzień. Wiem, że dla ciebie ogromny stres i masz do tego pełne prawo. Ja patrzę z własnej perspektywy dziecka urodzonego w 26tc i dlatego bardzo pobłażliwie traktuje wcześniaki z 37tc bo wiem, że dla nich to niewielka różnica. Ale jako matka rozumiem i współczuję stresu i trudności jakie doświadczasz. Waga maluszka nie jest zła. Są kobiety, które w terminie rodzą dzieci z taką waga i jest w porządku. Nie wszyscy muszą mieć 3kg dzieci. Dużo zależy od genów. U mnie w rodzinie wielkie dzieci, więc nie dziwi mnie mój synek prawie 4 kg. No i mąż wysoki więc dzieci długie. Helence przydało się to przy porodzie, bo jak na czas porodu była duża i to jej pomogło.

Masz wcześniaka, więc twój maluch szybko się męczy przy piersi. Dlatego szybko zasypia. Ale musiałabyś sprawdzić, bo może mu to wystarczać. Helenka tez ssała 5 min, ale wypijała tyle, że przybierała na wadze. Nie wiem, czy walczysz o kp czy wolisz mm. Jeśli odciagasz mleko to twoje mleko może stać w temp pokojowej do 12h. Tylko dużo zależy od temp. W wyższej krócej a w niższej wytrzyma do 12h. Ja i tak podgrzewalam. Mleko może stać na podgrzewaczu do następnego karmienia nie dłużej. Poza tym musisz sprawdzać czy jest dobre. Próbujesz zwyczajnie. To mleko, nie musisz się brzydzić. Poza tym dobrze jest próbować wszystko co podajesz dziecku by wiedzieć jak smakuje i jakiej możesz się spodziewać reakcji. Mleko mamy jest bardzo dobre i nie dziwię się, że dzieci Wola pić z cyca niż mm. Jeśli po odciągnięciu mleko trzymasz w lodówce, to przy tylniej ścianie lodówki możesz mleko przechowywać do 4 dni. Możesz też mleko mrozić ( przechowuje się wtedy od 3 miesięcy do pół roku), ale mało które dziecko chce pić odmrażanie mleko. Ono wtedy zmienia smak, zapach. Jest obrzydliwe i nie ma się co dziwić dzieciom, że nie piją. Nie wiem jak dużo masz mleka. Jeśli chodzi o przechowywanie, to możesz że sobą łączyć ściągnięcia najlepiej 2 najbliższe zrobione w odstępie nie większym niż do 6h. Wtedy ściągasz np o 10 dajesz do lodówki opisane godzina i data. Potem powiedzmy ściągasz o 13. W osobnym pojemniku wkładasz do lodówki i jak oba te mleka mają taką samą temperaturę, to możesz zlać do jednego pojemnika i opisac. Jeśli masz dość mleka to zawsze podawaj dziecku jak najczęściej to najświeższe, bo jest najlepsze.
Pamiętaj by zawsze najpierw przystawić dziecko do jednej piersi, potem do drugiej i dopiero potem podać swoje w butelce lub mm. Jeśli jest ktoś w domu, kto może dziecko nakarmić z butelki, to niech nakarmi, a ty ściągnij mleko. Wtedy będzie duża szansa, że będziesz mogła karmić tylko kp z czasem, a to oprócz bliskości duża wygoda. Tylko pamiętaj żeby wybrać taki sposób jaki ty chcesz. Ja tylko pisze ci jak możesz zrobić by sobie pomoc, ale ty wybierasz.
Takie maluchy ciężko jest wybudzać, bo one szybciej się męczą niż inne dzieci i więcej śpią. Najlepiej najpierw przebrać i wtedy dostawić, bo przy przebieraniu fajnie się wybudzają. Możesz robić tak, że przebierasz, karmisz dzieci usypia, ale też w międzyczasie zrobił kupkę, więc przebierasz, znów dostawiasz i dopiero potem butelka. Tylko polecam butle ze smoczkiem lovi a najlepiej calma medeli jeśli chcesz karmić piersią. Te smoczki rzadko zaburzają kp. No chyba, że ci nie zależy, to wtedy wszystko jedno. A raczej to, co wybierzesz.
Z karmieniem kupkami wybudzaniem to będziesz się uczyć co, gdzie i kiedy. Bo nie ma złotej reguły. Każde dziecko jest inne i do niego trzeba się dostosować. Natomiast nieco brutalnym, ale działającym sposobem budzenia jest mokra zimna pieluszka przejechać po buzi i działa. To jest zbyt duży dyskomfort dla dziecka i najczęściej reaguje i się wybudza.
Czy budzić dziecko na posiłki. Na początku tak, regularnie co 3 h. Chyba, że dziecko obudzi się wcześniej i będzie chciało jeść. Zwróć uwagę na to, że pokarm mamy trawi się od pół, do półtorej godziny i wtedy częściej dziecko budzi się do jedzenia. Mm trawi się ok 3h, czasem dłużej. No i da jakieś normy przewidziane na dany wiek. Tylko liczy się dobowe zapotrzebowanie. Bo może być tak, że dziecko po równo będzie zjadać na każdy posiłek. Może też jeść mniej a częściej, lub więcej i rzadziej. Helenka jadła mniej i wciąż je mniej a mimo to pięknie przybiera na wadze. Więc tu znowu dostosowujesz się do dziecka ty dajesz jeść, a ono mówi ile. I obserwujesz. Czasem trzeba zwiększyć kaloryczność, czasem dorzucić jeden posiłek... Życie. Ciągle podlega przemianie.
Jeszcze co do mleka twojego. Jeśli wyciągasz z lodówki i dajesz na podgrzewacz, dziecko zje mało, możesz spowrotem dać na podgrzewacz do następnego posiłku i nim nakarmić. Nie musisz od razu wylewać. Tylko musi już zostać na podgrzewaczu, bo nie powinno się wychłodzić, by potem znów podgrzewać. Choć życie dużo weryfikuje. Co do mm to rób na świeżo, bo jak trochę stoi to może zmienić kolor i smak i dziecko nie ruszy. Możesz też zmieniać kaloryczność swojego mleka dodając do niego mm. Czasem też tak robiłam. Ale to tylko wtedy jak waga będzie słabo rosła. Póki co jeśli chcesz kp to postaraj sie, a napewno ci się uda. Jeśli wybierzesz mm też będzie dobrze.

Naprawdę się cieszę, że ci się udało [emoji3059]

Ps te godziny i sposób przetrzymywania pokarmu dostałam na neonatologii
 
Ostatnia edycja:
Do góry