reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Noworodek i Sylwester (z Polsatem albo Jedynką - do wyboru) ;) pomysły na przekąski

Majorka636

Początkująca w BB
Dołączył(a)
19 Grudzień 2012
Postów
16
Witam,

jestem młodą mamą 19dniowego Julianka. Jako że mały na Sylwestra jeszcze się nie pisze, rodzice spędzą sylwestra z jedynką w domu ;) ale żeby chociaż troszkę poczuć magię tego dnia pomyślałam, że fajnie by było zastawić chociaż stół różnymi przekąskami, które mógłby zjeść nie tylko tatuś, ale również ja, bez szkody dla maluszka oczywiście.
Myślę że duża część młodych mam spędzi sylwestra w domu, dlatego też może warto byłoby podrzucić parę pomysłów na bezpieczne przekąski sylwestrowe.
Ja w sumie nie mam za wiele pomysłów, ale moje typy to:
- biszkopciki, kocie języczki i ciasteczka maślane
- nuggetsy z kurczaka w panierce z płatków kukurydzianych, pieczone w piekarniku (może ma ktoś pomysł na jakiś sos do tego?)
- pieczone jabłka pod pierzynką z kruszonki

Na razie tyle, trochę biednie jak na taki wyjątkowy dzień, ale może ktoś podzieli się sprawdzonymi i bezpiecznymi przepisami? :)
 
reklama
Jezeli pozwalasz sobie na czekolade w postaci "kocich jezyczkow", to rownie dobrze moze to byc inna czekolada.
Ciasteczka najlepiej domowe, bo te "maslane" kupne to sama chemia i polepszacze ;-)
Sosik moze jogurtowo-majonezowy z dodatkiem ziol? Mozesz tez zrobic pomidorowy, jesli pomidory nie uczulaja.
Polecam tez salatki roznego rodzaju. Np. ogorek kiszony, szynka, ser i makaron.
Wszystko zalezy od brzuszka Malucha. Moj Synek ma juz 3 miesiace i moge jesc prawie wszystko bez szkody dla malego brzucha.

A na toast polecam piwo Bavaria dostepne w Tesco- 0,00%!:szok:
 
Majorka ja Ci dam kochana radę, ja się strasznie chamowałam z jedzeniem jak moja córcia była malutka a miała kolkę nawet jak nic nie jadłam. A moje koleżanki jadły wszystko i brzuszki małych bobików nie miały żadnych kolek. Próbuj odważnie jedzenia ale z umiarem. Ja później starałam się jeść delikatnie tylko przyprawione rzeczy. NO i patrz czy maleństwo nei ma uczuleń po tym co zjesz. POmidory mogą uczulić bynajmniej moje dziecko jak zjadłam rybę czy coś z pomidorami to niestety uczulenia, no i mleko w proszku (np w ciastkach ) też uczulało. Powodzenia;)
 
ja polecam piers z kurczaka gotowana w parowarze, lub jesli nie posiadasz to pieczona w piekarniku we folii aluminiowej, z ziolami oczywiscie, byl to moj przysmak na poczatku karmienia:)uwazam ze ziniaczki zapieczone w "sreberku" pozypane ziolami, podane z bialym serkiem doprawionym mala iloscia soli sa przepyszne i nie zaszkodza. Na deser moga byc lody:) zrobione z jogurtu naturalnego zmiksowanego z cukrem i mrozonymi malinkami:) jest wiele dan ktore mozna jesc karmiac piersia, ktore nie szkodza a mamie sprawiaja przyjemnosc:)
 
Mówiąc o kocich języczkach miałam na myśli takie podłużne biszkopciki, jak do tiramisu, może mi się porąbały nazwy ;) ogólnie jako że to początki to właśnie bardzo delikatnie jemy, chleb albo bułki z masłem i wędliną albo białym serem, delikatne zupki, pierś z kurczaka w parowarze właśnie.
Co do odważnego próbowania, to troszkę się obawiam czy dla 2,5tygodniowego maluszka to nie jest trochę za wcześnie...
Ziemniaczki w folii - super pomysł :) a co do sosu jogurtowo-majonezowego, majonez nie jest zbyt ciężkostrawny?
Dzięki wszystkim za propozycje, może jednak ten sylwester będzie całkiem "smaczny"? :)
Pozdrowienia :)

Edit: Wymyśliłam jeszcze kanapeczki z chlebem tostowym 3ziarna, z wędliną i serkiem kanapkowym :)
 
Ostatnia edycja:
Majorka ;)) nic nie pochrzaniłaś-wiem o jakich biszkopcikach pisałaś ;)
Moja córa ma rok i 1 dzień a w tamtym roku mając 11 dni była na SYLWESTRA z nami ;) ale nie w domu naszym, a w domu cioci mego męża, gdzie był taki kameralny sylwester. Miałam tam swój pokój i spędziłam pol Sylwestra na cycusiu w tymże pokoju przed TV z Niną, a pół rozmawiając przy stole z gośćmi ;) Jak zrobiłam się senna położyłam się z Ninką spać ;) Także tak też można ;D
 
reklama
Do nuggetsów polecam sos czosnkowy i wcale nie żartuję :p. Nasłuchałam się od mojej mamy, jak to czosnek to i tamto i dupa blada, jakoś nic z tego się nie sprawdziło.. Tylko tyle, że moje dziecko uwielbia jedzenie doprawione czosnkiem ;)
Popieram Niuniunie w tym odważnym próbowaniu ;) Ja akurat sobie przysłowiowego 'kurczaka na parze' odpuściłam dość szybko. Tzn zdrowo się odżywiaj jak najbardziej. Ale nie przesadzaj z bezsmakowym jedzeniem ;) A smażone też możesz jeść. Raczej Twojej wątrobie zaszkodzi, nie dziecku ;-)
 
Do góry