reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Noworodek nie chce jeść tylko śpi

Katerina1985

Fanka BB :)
Dołączył(a)
8 Wrzesień 2017
Postów
722
Witam, mamy problem. Mój 5dniowy noworodek najcjętniej spałby cały czas. Zauważyłam, że od 2 dni w nocy robi się aktywniejszy, ale sporadycznie sam domaga się jedzenia. Wczoraj była u nas położna. Od wyjścia ze szpitala, czyli od piątku dziecko schudło 100g. Budzę co 3h (były próby co 2h). Najpierw przystawiam do piersi (coś tam pociągnie, ale niewiele). Potem dokarmiamy się mm. Zasypia przy jedzeniu. Smyranie po policzkach, główce daje marny efekt. Sika, kilka kupek na dzień też jest. Tylko dlaczego dzieciątko samo nie domaga się jedzenia i czemu traco na wadze? Powinno już tyć :(
 
reklama
Moja córka jak była malutka te tak miała. Jeżeli przebierasz dziecko przed karmieniem to spróbuj to zmieniać. U nas położna doradziła w przypadku takiego malucha który nie chce jeść robić to w trakcie karmienia. Jak widzisz ze dziecko już zasypia a nie dojada to w tym momencie zmieniasz dzieciaczkowi pieluchę i tym się powinno trochę rozbudzić. U nas pomogło.
 
Z moim bylo podobnie. Musielismy go wybudzac a przy cycku odrazu zasypial. Nie umial dobrze ssac i nawet przez sen nie oproznial piersi. Musialam odciagac laktatorem i podawac w butelce. Po paru dniach sam sie zaczal budzic na jedzenie ale zabawa z laktatorem zostala do dzis a ma juz pol roku. Twoj zjada wszystko z butelki?
 
U nas było podobnie przez zołtaczkę. Ja bym radziła przede szystkim udać się do pediatry i na wszelki wypadek zbadać poziom biliburiny. Przebieranie pomaga, chociaż u nas to było za mało i karmiłam córkę w samym pampersie, owinietą lekko pieluchą tetrową i dodatkowo miałam wilgotną pieluche tetrową do przecierania jej twarzy jak się jej przysypialo. Wystawiaj może też maluszka do słońca( nie ostrego, takiego do godz 11 i po godz.16) to pomoże w naturalny sposób zbić bilirubine.
 
U nas było podobnie, ale syn mało przybierał po wyjściu ze szpitala, moga byc różne przyczyny, żółtaczka, za ciepłe ubranie.
Ja zaprosiłam do domu położną laktacyjną, która siedziała z nami 2 godziny i obserwowała malucha. U nas okazało się, że mam leniucha, który po kilku dniach pokazał swoje uzależnienie od moich piersi.
Lekarz zalecił mm, podałam 2 razy, ale ono jest bardziej ciężkostrawne i moj syn był po nim zamulony i jeszcze dłużej spał. Polożna powiedziała, żeby nie dawać jak chce kp.
Zawziełam się i do skończonego 6 miesiąca syna kp, potem rozszerzenie diety, ale do tej pory syn pije moje mleko w nocy. Syn ladnie przybieral na wadze.

jak ubierasz malucha w domu i ile stopni?

Najważniejsze zalecenia polożnej z poradni laktacyjnej: karmienie co 3 godziny od rozpoczęcia karmienia, pobudzanie ssania po 15 min z kazdej piersi podczas jednego po kazdym posiłku odciągać mleko i probować dawać po tych 30 min ssania po nastepnym karmieniu. ile mm wypija teraz syn?
tym zabiegiem laktatorem pobudzisz laktacje, bo kazdym ssaniem czy odciaganiem,zamawiasz, wiecej mleka w piersi na kolejne karmienia.
Polecam humana piulatte pulus na pobudzenie laktacji.
Ważne pożyczyć lub kupić wagę i zważyć za 2 dni jak nie będzie poprawy to musicie iść do lekarza, bo przyczyna słabego przybierania może być inna i lekarz zleci badania.
Przez te 2 dni musisz obserwować malucha, sprawdzać czy dużo siusia bo to ważne. Jeżeli coś Cie zaniepokoi to musicie udać się do lekarza.
Polecam blog
Link do: Karmienie piersią – Niemowlę mało przybierające na wadzeskrót artykułu z kellymom.com mi bardzo pomogła podczas kp.
 
Ostatnia edycja:
u nas tak było przy żółtaczce, także jak pisały dziewczyny sprawdziłabym najpierw poziom bilirubiny. przy żółtaczce to jest błędne koło - dziecko jest śpiące i za mało je przez co żółtaczka się nasila, a jak się nasila to dziecko jest bardziej senne....

w każdym bądź razie ja bym poszła na konsultacje do pediatry, bo tracenie na tym etapie na wadze nie jest ok
 
Też mi od razu przyszła do głowy żółtaczka.
I jeszcze jedno - a spróbuj poczekać raz z pół godziny (godzinę?) dłużej - może trochę bardziej się dośpi i będzie potem chętniej jadła. Ja też swoją córką ta budziłam i to był w naszym przypadku błąd. Odkąd pozwoliłam jej spać ile chce, to zaczęła ładnie jeść (ale u nas nie było problemu z brakiem przybierania na wadze).
 
Dobrze dziewczyny piszą. Moja starsza taka była i siostrzeniec. Trzeba budzić, rozbierać przystawiać. Sprawdzić żółtaczkę. Wazyc sprawdzsc az ruszy z waga. To etap przejściowy. Z czasem będzie aktywniejsza.

Na myśl jeszcze przychodzi mi czy miała sprawdzane wędzidełko. Moim dzieciom trzeba było podciąć bo nie umieli ssać i spadali właśnie na wadze na początku. Pierwsze 5 dni dokarmialam też mm aż do zabiegu potem już nie było takiej potrzeby.

Siostrzeniec Nie miał podcietego, a teraz wiemy że powinien mieć (tak powiedział logopeda) i został tylko na mm. Piersi ssać nie umal wcale. Zasypiał w mig.
 
Też mi od razu przyszła do głowy żółtaczka.
I jeszcze jedno - a spróbuj poczekać raz z pół godziny (godzinę?) dłużej - może trochę bardziej się dośpi i będzie potem chętniej jadła. Ja też swoją córką ta budziłam i to był w naszym przypadku błąd. Odkąd pozwoliłam jej spać ile chce, to zaczęła ładnie jeść (ale u nas nie było problemu z brakiem przybierania na wadze).
Nam pediatra kazała budzić córkę bo właśnie spadek wagi. Jak ruszy ładnie można dać pospać.
 
reklama
I czy dwa razy pod rząd była wazona na tej samej wadze. Bo wagi potrafią mieć spora rozbieznosc.
 
Do góry