reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Noworodek nie przybiera na wadze

Drogie Mamy,
Mój synek jak się urodził ważył 3720 gramów, w dniu wyjścia do domu waga spadła do 3490 gramów. Po 3 dniach od wyjścia ze szpitala położna na wizycie domowej zważyła go i okazało się, że waga wynosi 3470 gramów (waga spadła). Dodam, że waga na której był ważony pokazywała różne wartości, nie chciała się ustabilizować. Postraszyła nas, że będziemy robić badania krwi jak waga nie zacznie rosnąć. Od tamtej pory żyjemy w stresie. Ważymy go na naszej wadze i okazuje się, że rzeczywiście mało przybiera lub nawet w ogóle nie przybiera. Nie chcę nawet myśleć o tym, że waga maleje.
Teraz trochę napisze o synku: Je co około 2,5 godziny, po 15-20 minut. Słyszę jak ssie pierś. Czasami tak mocno się przyssie, że nie można go odciągnąć. Oczywiście nie odciągam go na siłę. Podczas karmienia zasypia. Przed karmieniem sprawdzam czy mam mleko w piersiach. Kontaktowałam się z pediatrą i trochę nas uspokoił, bo powiedział, że to nie możliwe, że nie przybiera na wadze, skoro je. Lecz obawa pozostała czy aby na pewno wszystko jest w porządku z naszym synkiem.
Co myślicie o tej sytuacji kochane Mamy?
Pozdrawiam
Kasia
Licz wg swojej wagi a położna wg swojej. Ja miałam podobnie po wyjściu ze szpitala. Córka nie przybierała na wadze bo musiała nadrobić braki szpitalne tj. w szpitalu mało jadła a w domu już lepiej z tym że akurat na wizycie położnej tak wyszło że 18.5 gram na dzień....mi powiedziała że jeśli nie wzrośnie dzienne przybieranie to trzeba zrobić badanie krwi bo może być jakaś infekcja w organizmie, na szczęście nie robiłam tego bo wszystko się unormowało. Jadla jak szalona o nadrobiła😃
 
reklama
Do góry