reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Noworodek pierwsze dni karmienie piersią

Serio? A to nie jest tak, że czosnek tak jak w moczu jest wyczuwalny, tak zmienia smak mleka, i dziecku może nie smakować i odrzucić pierś? Być może to kolejny mit, ale wydawało mi się to logiczne. I jak kocham czosnek, tak unikałam go w czasie karmienia.
Pokarm powstaje z krwi, nie bezpośrednio z jedzenia, więc znikome ilości wyczuwalne są w mleku, ale fakt, są. Dziecko może mieć kłopoty, bo to nowy smak, ale generalnie jak że wszystkim, co ma dominuakcy smak. Dobrze wpływa jednak na późniejsze rozszerzanie diety;)
 
reklama
Pokarm powstaje z krwi, nie bezpośrednio z jedzenia, więc znikome ilości wyczuwalne są w mleku, ale fakt, są. Dziecko może mieć kłopoty, bo to nowy smak, ale generalnie jak że wszystkim, co ma dominuakcy smak. Dobrze wpływa jednak na późniejsze rozszerzanie diety;)
Tak, wiem że powstaje z krwi. Ale tak jak pisałam, wydawało mi się to logiczne i wolałam zapobiec ewentualnym problemom, bo tak jak już nie raz pisałam syn szarpał się przy piersi, i płakał 24h na dobę, nie wiedziałam z czego to wynika, i nikt nie umiał mi pomóc, lekarze rozkładali ręce.
 
Pokarm powstaje z krwi, nie bezpośrednio z jedzenia, więc znikome ilości wyczuwalne są w mleku, ale fakt, są. Dziecko może mieć kłopoty, bo to nowy smak, ale generalnie jak że wszystkim, co ma dominuakcy smak. Dobrze wpływa jednak na późniejsze rozszerzanie diety;)

Ja bym jeszcze dodała, że jak jadło się coś w ciąży to dziecko to też lubi bo to przechodzi do wód płodowych. Dlatego np. mamy z Indii od 6 miesiąca na luzie dają chili ;)
 
Serio? A to nie jest tak, że czosnek tak jak w moczu jest wyczuwalny, tak zmienia smak mleka, i dziecku może nie smakować i odrzucić pierś? Być może to kolejny mit, ale wydawało mi się to logiczne. I jak kocham czosnek, tak unikałam go w czasie karmienia.
https://www.babyboom.pl/niemowleta/...korzystne dla zdrowia – i twojego, i maluszka.
Ja akurat wytrzasnęłam tą wiedzę z apki mamowej :p dziecko + czy innej bo tam wyskakiwaly codziennie porady i zeby nie zasnac na moim noworodku to po noacach czytalam :D
A i sama jem czosnek z przerwami. Jak moj synek mial ok 5 miesiecy to caly miesiac jadlam zabek czosnku dziennie. Nie zauwazylam, zeby go odrzucalo za to męża jak najbardziej :D
 
Witam wszystkie mamy:) 1 czerwca przyszła na świat moja córeczka i mamy swój pierwszy tydzień za sobą:) chciałabym podzielić się z Wami tym co się dzieje i zapytać jak to wygląda u Was:)
Malutka w pierwsze dni głównie spala jadła , patrzyła na mnie, natomiast od 2 dni zauważyłam że zaczyna się rozglądać obserwować i trochę mniej śpi a co 3 godziny jak z zegarkiem w reku zaczyna marudzić i zaczynamy się karmić:)
Apropo karmienia:
Pobudzam laktatorem mleko narazie z jednego leci 10 ml , dokarmiam mlekiem modyfikowanym. Jak u Was wyglądały początki laktacji? Tez tak malutko leciało? Słyszałam że karmi pomaga na pobudzenie, i jakieś herbatki na laktację.
I jeśli będę odciągała mleko zamiast przystawiać do piersi czy wyjdzie na to samo pod względem pobudzenia laktacji?
Jest tu na forum „chodząca Wikipedia” odnośnie kp, ale nie wiem czy czasowa jest, aby udzielić się w temacie. @blanny o Tobie mówię 😊
 
Witam wszystkie mamy:) 1 czerwca przyszła na świat moja córeczka i mamy swój pierwszy tydzień za sobą:) chciałabym podzielić się z Wami tym co się dzieje i zapytać jak to wygląda u Was:)
Malutka w pierwsze dni głównie spala jadła , patrzyła na mnie, natomiast od 2 dni zauważyłam że zaczyna się rozglądać obserwować i trochę mniej śpi a co 3 godziny jak z zegarkiem w reku zaczyna marudzić i zaczynamy się karmić:)
Apropo karmienia:
Pobudzam laktatorem mleko narazie z jednego leci 10 ml , dokarmiam mlekiem modyfikowanym. Jak u Was wyglądały początki laktacji? Tez tak malutko leciało? Słyszałam że karmi pomaga na pobudzenie, i jakieś herbatki na laktację.
I jeśli będę odciągała mleko zamiast przystawiać do piersi czy wyjdzie na to samo pod względem pobudzenia laktacji?
Hej! Widzę, że jesteś zagubiona. :) Od razu powiem, że nie czytałam odpowiedzi w wątku, odniose się tylko do Twojego posta. :)
1. Czemu używasz laktatora i ściągasz mleko?
2. Karmisz piersią? Czy tylko butelka kpi plus mm?
3. Czemu dokarmiasz mlekiem modyfikowanym? Ktoś Ci kazał? Coś się dzieje? Dziecko spada z wagi? Za mało przybiera? Za mało moczy pieluszek, za mało robi kupek?
4. Laktator to nie wyznacznik laktacji, nie patrz na to, ile nim ściągasz.
5. Tylko słód jęczmienny ma udowodnione naukowo badanie. Czyli żadne herbatki. Fe.ma.ltiker, syrop ze słodu jęczmiennego np Horizon, piwo bezalkoholowe na bazie słodu.
6. Nie, laktator nie rozkręci tak laktacji, jak rozkręci ją efektownie i często ssące dziecko. Czemu chcesz rozkręcać laktację laktatorem zamiast po prostu dzieckiem?
7. Czy używasz smoczka?
 
Ostatnia edycja:
Jestem mamą bliźniaków, odciągałam mleko laktatorem i niestety po półtora miesiąca mleka nie mam w piersiach 😔 może to nie jest regułą ale jeśli masz możliwość przystawiaj maleństwo jak najczęściej do piersi, dziecko najlepiej pobudzi laktację. Jeśli chodzi o preparaty to wiem że dziewczyny chwalą **********.
 
Jestem mamą bliźniaków, odciągałam mleko laktatorem i niestety po półtora miesiąca mleka nie mam w piersiach 😔 może to nie jest regułą ale jeśli masz możliwość przystawiaj maleństwo jak najczęściej do piersi, dziecko najlepiej pobudzi laktację. Jeśli chodzi o preparaty to wiem że dziewczyny chwalą **********.
F E M A L T I K E R
 
reklama
Spróbuj odciagać w trakcie karmienia. Powinnaś więcej odciągać. Przez ściąganiem ciepły prysznic pomaga. Na pobudzenie laktacji przystawianie do piersi. A jaki masz laktator? Elektryczny? Czy ręczny. Mi z ręcznym też mało leciało, za to elektryczny to było to :). Trzymam kciuki

Edit : w pierwszych 2 tyg piłam **********..
Zaczęłam od ręcznego ale na drugi dzień wylądował w koszu, strata pieniędzy. Kupiłam elektryczny a dokladnie: Neno uno:)
 
Do góry