reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Noworodek.

reklama
Są kupki i moczy pieluszki. Położna widziała jak przystawiam małą i powiedziala ze robię to dobrze. Ona potrafi caly czas wisiec na piersi ale bardzo szybko zasypia i nie odbija.
A jak to jest ze smarowaniem, bo położna nie pozwolila smarować żadnymi kremami a juz bron boze oliwka a malej bardzo luszczy sie skora.. Doslownie wszędzie. Chciałabym ją posmarować choćby jakimś kremem. Uzywam tylko plynu do kąpieli z Johnsona
 
Nie rozumiem czemu nie można posmarować ? Bez przesady. Oczywiście jak najmniej chemii ale jak trzeba użyć to chyba po to są te kosmetyki. A Johnsona to bym odradziła bo on uczula często i tak fajnie nie nawilża jak np emolium. Mój mały ma 16 miesięcy a do tej pory unikam tego typu kosmetyków. Poczytaj na sroka o składy
 
Nie rozumiem czemu nie można posmarować ? Bez przesady. Oczywiście jak najmniej chemii ale jak trzeba użyć to chyba po to są te kosmetyki. A Johnsona to bym odradziła bo on uczula często i tak fajnie nie nawilża jak np emolium. Mój mały ma 16 miesięcy a do tej pory unikam tego typu kosmetyków. Poczytaj na sroka o składy
Nie wolno podobno smarowac i ze ta skóra ma tak schodzić.
Jutro kupie emolium
 
Umów się do doradcy szybko niech sprawdzi i pomoże.
Może pozycja może przyzywczaila się do butli może trzeba sprawdzić wedzidelko być może blachy problem

Jeśli moczy pieluszki i przybiera to znaczy że się najada .Poczytaj blog Hafija .Laktator to nie wyznacznik ja karmie długo a ściiagam malutko bardzo .Dużo kobiet tak ma.
Pierś reaguje na dziecko ślina i zapach.
No i ssanie tak są pobudzanie do produkcji mleka.
Dziecko na początku może wisieć na piersi i to nie głod a potrzeba ssania i bliskości która dziiecko już cwiczy w brzuchu. :) Mama i pierś są teraz najważniejsze to minie Poczytaj o teorii 4 trymestr. .No i mleko mamy jest lekkosatrwne i dzidzia ma mały żołądek .Mm zapycha i z butelki szybko leci.Z piersi na początku trzęba się nameczyć. Użyć 3 razy więcej mięśni niż do butelki .Usiądź jak Ci zależy pozwól jej ssać. Pamiętaj karmisz piersią zawsze na żądanie. A jak ma duże potrzebę ssania to i butelka nie pomoże.
Trzeba to przeczekać. ;).
Dzieci na kp też piją:).
Mojej koleżanki córeczka wisiala na początku co chwile nic nie pomagało tylko pierś .Lekarz kazał jej wziąć dobra książkę usiąść i dać ssać coreczce:).
Minęło po jakimś czasie .Wiadomo może być uciążliwe ale jak Ci zależy to musisz tak robić .I wiesz jedni dziecko odrzuci butelkę a drugie wybierze bo krótsza droga więc dopóki laktacja się nie umormuje uważać z butelka.
Co do kosmetyków położna ma rację skórka chodzi po porodzie to normalne możesz czymś posmarować ale nie musisz.
Poczytaj sroke mama chemiczka opisuje składu kosmetyków dla dzieci. Z tym trzeba uważać bo do 3 roku źle skalndiki przenika wgląb organizmu maluszka.

Ja osobiście polecam Hipp,bobini , babydream,AA, Derma baby,Momme.
A jeśli chcesz emiloent to latopic
Johnson to chemia tak samo jak Nivea itp.Emolium to samo .I nie ma co używać emolientow do zdrowej skóry bo one ja zapychają w środku tworząc efekt sztucznego nawilżenia .A jeśli już tak chcesz to Ziajka ma płyn natluszczajacy sama parafina ale bez zbędnej chemi jak np Emolium fajnie nawilża i ładnie pachnie.;)
Im mniej tym lepiej .
 
Ostatnia edycja:
Nie rozumiem czemu nie można posmarować ? Bez przesady. Oczywiście jak najmniej chemii ale jak trzeba użyć to chyba po to są te kosmetyki. A Johnsona to bym odradziła bo on uczula często i tak fajnie nie nawilża jak np emolium. Mój mały ma 16 miesięcy a do tej pory unikam tego typu kosmetyków. Poczytaj na sroka o składy
Emolium to akurat sama chemia tym bardziej dla zdrowej skóry po co :(
 
Ostatnia edycja:
A i na piersi nie musi się odbić zawsze :).
Jeśli się nie odbije położ na boczku .
Link do: Uruchom swoje piersi Przeczytaj:)
cos na górze nie widzę linka więc wklejam jeszcze raz.
Dodaj się też do grupy karmienie piersia lub karmiące chce na ulicę babki z mega wiedza tam są .Położne też i zawsze pomogą
Jednak pamiętaj wizyta u dobrej CDL podstawa
 
A moge np. Kiedy ona wypluwa te piersi i strasznie sie denerwuje, nie moze zasnąć i placze no i tak w kółko, wziąć i dac jej te butelke np. 2 razy dziennie albo kiedy po prostu pojawi sie taka sytuacja?
Dodam jeszcze ze nie odczuwam przepełnienia piersi, nawalu tez nie mialam
 
reklama
O kp dostałaś rady.
Ja tylko dodam, że wszystko tylko nie emolium, w ogóle emolienty do zdrowej skóry to pomyłka, a przy ewentualnych problemach nie pomogą.
To faktycznie normalne, że skóra schodzi :) ale ja tak samo nie mogłam patrzeć i albo po kąpieli albo do używałam oleju ze słodkich migdałów.
 
Do góry