reklama

nowy jadlospis malucha

Temat na forum 'Żywienie dzieci - porady' rozpoczęty przez kachaa28, 19 Czerwiec 2012.

1. kachaa28

kachaa28 Fanka BB :)

witam,moj babel konczy teraz 9 miesiecy.zazwyczaj jadal tak:rano miedzy 6-7 butla z mlekiem ok 150ml,m.9-10 kaszka jakies 100ml,ok 13-14 obiadek zwykle caly sloiczek ale teraz zrobilo sie cieplo takze jak zje polowe to jest sukces,ok 17 znowu butla jakies 150ml,ok 19 deserek ale tez nie zawsze bo czasami ma pelny brzuszek i ok 21 butla jakies 150ml.od czasu do czasu dostanie pol zoltka do obiadku.zastanawiam sie jak ulozyc mu teraz jadlospis??i tez nad tym czy to nie jest zle ze maly skonczyl 9 miesiecy a tak naprawde nie umie jeszcze nic pogryzc.ma dwa malusie zabki na dole i jak mu daje obiadek z kawalkami jedzenia to przewaznie to lyka.czasami musze mu blenderem te jedzenie zmiksowac.czy to normalne ze nie umie jeszcze tego pogryzc??no i jakie zmiany w jadlospisie moge wprowadzic??moze wprowadzic zmiany w godzinach i kolejnosci posilkow??bardzo prosze o porady.pozdrawiamy

2. Kopka

Kopka Fanka BB :)

w sumie moja panna je podobnie i o podobnch godzinach z tym,ze wieczorem je gesta kaszke.Co bys wlasciwie chciala zmienic w jadlospisie? mysle,ze menu maluszka wyglada dobrze.Ja od czasu do czasu ugotuje Nadii budyn na mm lub kisielek i daje jej zamiast mleczka.Dajemy tez jej probowac naszego jedzenia oczywiscie po troszku. Co do gryzienia do corcia moja nie ma ani jednego zabka,obiadek gdzie sa male kawalki tez przewanie troszke po mieli i lyka,ale jak jej daje buleczke czy banana to mieli dziaselkami.Gdzies przeczytalam,ze pierwszy posilek dziecka powinnien byc mleczny,wiec u Ciebie jest.W miedzy czasie Nadie je chrupki,biszkopty czy jakias szyneczke z indyczka lub kurczaszka lub jogurt naturtalny z owcami,albo taki dla niemowlat (firmy nestle) mam nadzieje,ze troszke pomoglam:)

3. reklama
  4. kachaa28

no moj babel je tez taka gesta kaszke,nie z butli ale lyzeczka mu daje.ktos mi tam mowil ze od 10 miesiaca powinny bable zjadac na jedno danie zupke a na drugie normalnie obiadek,dlatego wlasnie nie wiem czy zmieniac mu ten jadlospis czy nie?moj jak dostanie banana do reki albo chlebek to sie krzywi,nie mam pojecia czemu:-)obiadkow nie mieli ale jak mu daje kostke czekolady,tak tylko do polizania to od razu chce ja gryzc:-D jak mu dalam zamiast deserku taki mleczny jogurcik to nie chcial zjesc.moze mial pelny brzuszek??:zawstydzona/y:juz nie wiem co robic,czxy cos zmieniac czy nie??:crazy:

5. Kopka

jesli chodzi o obiadki to np Nadia czasem zje dwu daniowe,np przedwczoraj zjadla zupka,a za ok 40 minut wcinala ziemniaczki,kalafiorka i gotowana miesko z kurczaka,ale wczoraj wystarczyla jej tylko zupka i nie chciala.Mozesz sprobowac wprowadzac mu dwudaniowe dania,no ale ja dzidiza ma pelny brzuszek no to nie zje;)moze sie krzywi bo nie bardzo wie co z tym zrobic:-)

6. kachaa28

wklada to jedzonko do buzi,polize i ma mine jakby to byla cytryna:-Dnawet ostatnio dalam mu frytke i tez sie krzywil.czyli podawac mu zypke i nie czekac te np 3h do nastepnego posilku co podaje mu obiadek tylko atakowac go z drugim daniem wczesniej tak??czlowiek jest jednak ciemna masa,powaznie:-)

7. Kopka

Nadia je obiadek zawsze ok 14,wiec ja tak za godzinke probuje jej dac drugie danie,czasem zje z apatytem,a czasem pomymle i tyle:)

Poleć forum