reklama

Nowy roczny urlop macierzyński !!!

Temat na forum 'Porady prawnika' rozpoczęty przez madziamm2, 4 Kwiecień 2013.

1. madziamm2

madziamm2 Aktywna w BB

Witam mam takie pytanie posiadam dwa zatrudnienia , jedną umowę na czas nieokreslony i druga która uległa przedłużeniu do dnia porodu(umowa ta była do 3 marca 2013r, była to umowa na okres próbny 3 miesięcy) Czy po porodzie należeć będzie mi się nadal zasiłek z zusu z jednego i drugiego wynagrodzenia przez cały roczny urlop macierzyński? Zaznaczam iż chcę skorzystać z opcji 80% płatne przez cały rok.

2. E. Słotwińska-Rosłanowska

E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

Jak wielokrotnie podkreślałam ustawy nowej jeszcze nie ma. Zakończyły się właśnie konsultacje.
    Nie mogę zatem udzielić odpowiedzi w oparciu o prawo, którego jeszcze nie ma.

3. reklama
  4. madziamm2

madziamm2 Aktywna w BB

Ustawa już jest i została zatwierdzona!:-D Wszystkim kobietą, które urodzą po 15 marca 2013roku już przysługuje roczny urlop macierzyński. A ja chciałam zapytać jak to będzie z wynagrodzeniem, czy ma to jakiś wpływ że ta druga umowa była na czas określony ? Czy nie ma to żadnego znaczenia bo tak i tak się należy zasiłek przez rok?

5. E. Słotwińska-Rosłanowska

Zapewne zburzę Pani wyśmienity humor i radość, ale... niestety myli się Pani. Ustawa jest ciągle opracowywana. Niedawno skończyły się uzgodnienia, obecnie projekt jest na etapie Komitetu Stałego Rady Ministrów. Jest jedynie zapowiedź ustawy (projekt).
    Jesli bedzie Pani miała życzenie śledzić postep prac może Pani to robić na przykład tutaj : Witamy na stronach RCL
    Rozumiem, ze ma Pani nadzieję, że ustawa w tym kształcie wejdzie w życie, ale ja wolałbym odnosić się do faktów a nie do życzen.

Takie założenie przyjęło MPiPS - wnioskodawca, autor projektu.

Raz jeszcze - jak będzie ustawa to bedzie wiadomo.

Ostatnia edycja: 4 Kwiecień 2013
  6. olena119

olena119 Zaangażowana w BB

czyli podsumowując kobiety które urodziły po 15 marca mają ten roczny macierzyński czy jednak nie?

7. Katasza

Katasza Fanka BB :)

jeśli wejdzie w życie ustawa to tak, jeśli nie wejdzie to nie.

8. madziamm2

madziamm2 Aktywna w BB

No czyli tak :) nie mamy się co martwić :)

9. E. Słotwińska-Rosłanowska

Nie wiadomo. Na dzisiaj - nie. Trwają prace, ale nikt nie zagwarantuje:
    1. czy ustawa zostanie uchwalona i podpisana
    2. jakie będą ostatecznie zapisy

10. reklama
  11. E. Słotwińska-Rosłanowska

Nie do końca. Ustawa nie nabrała jeszcze ostetcznego kształtu (prosze spojrzeć na uzgodnienia, co pokazuje skalę zgłoszonych uwag).

12. olena119

olena119 Zaangażowana w BB

to proszę mi wytłumaczyć, czy kobiety które urodziły po 15 marca deklarują już teraz na jaki czas idą na macierzyński? oraz jakie dostają wynagrodzenie? 80% na rocznym macierzyńskim?

dziwi mnie fakt, że mimo takiego nagłośnienia ok 15 marca, kobiety się cieszą, a widzę, że wszystko może się jeszcze wydarzyć?

Poleć forum