reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nowy roczny urlop macierzyński !!!

madziamm2

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
28 Listopad 2012
Postów
53
Witam mam takie pytanie posiadam dwa zatrudnienia , jedną umowę na czas nieokreslony i druga która uległa przedłużeniu do dnia porodu(umowa ta była do 3 marca 2013r, była to umowa na okres próbny 3 miesięcy) Czy po porodzie należeć będzie mi się nadal zasiłek z zusu z jednego i drugiego wynagrodzenia przez cały roczny urlop macierzyński? Zaznaczam iż chcę skorzystać z opcji 80% płatne przez cały rok.
 
reklama
Witam mam takie pytanie posiadam dwa zatrudnienia , jedną umowę na czas nieokreslony i druga która uległa przedłużeniu do dnia porodu(umowa ta była do 3 marca 2013r, była to umowa na okres próbny 3 miesięcy) Czy po porodzie należeć będzie mi się nadal zasiłek z zusu z jednego i drugiego wynagrodzenia przez cały roczny urlop macierzyński? Zaznaczam iż chcę skorzystać z opcji 80% płatne przez cały rok.
Jak wielokrotnie podkreślałam ustawy nowej jeszcze nie ma. Zakończyły się właśnie konsultacje.
Nie mogę zatem udzielić odpowiedzi w oparciu o prawo, którego jeszcze nie ma.
 
Ustawa już jest i została zatwierdzona!:-D Wszystkim kobietą, które urodzą po 15 marca 2013roku już przysługuje roczny urlop macierzyński. A ja chciałam zapytać jak to będzie z wynagrodzeniem, czy ma to jakiś wpływ że ta druga umowa była na czas określony ? Czy nie ma to żadnego znaczenia bo tak i tak się należy zasiłek przez rok?
 
Ustawa już jest i została zatwierdzona!:-D
Zapewne zburzę Pani wyśmienity humor i radość, ale... niestety myli się Pani. Ustawa jest ciągle opracowywana. Niedawno skończyły się uzgodnienia, obecnie projekt jest na etapie Komitetu Stałego Rady Ministrów. Jest jedynie zapowiedź ustawy (projekt).
Jesli bedzie Pani miała życzenie śledzić postep prac może Pani to robić na przykład tutaj : Witamy na stronach RCL
Rozumiem, ze ma Pani nadzieję, że ustawa w tym kształcie wejdzie w życie, ale ja wolałbym odnosić się do faktów a nie do życzen.


Wszystkim kobietą, które urodzą po 15 marca 2013roku już przysługuje roczny urlop macierzyński.
Takie założenie przyjęło MPiPS - wnioskodawca, autor projektu.

A ja chciałam zapytać jak to będzie z wynagrodzeniem, czy ma to jakiś wpływ że ta druga umowa była na czas określony ? Czy nie ma to żadnego znaczenia bo tak i tak się należy zasiłek przez rok?
Raz jeszcze - jak będzie ustawa to bedzie wiadomo.
 
Ostatnia edycja:
reklama
to proszę mi wytłumaczyć, czy kobiety które urodziły po 15 marca deklarują już teraz na jaki czas idą na macierzyński? oraz jakie dostają wynagrodzenie? 80% na rocznym macierzyńskim?

dziwi mnie fakt, że mimo takiego nagłośnienia ok 15 marca, kobiety się cieszą, a widzę, że wszystko może się jeszcze wydarzyć?
 
Do góry