reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

NT, test pappa + amniopunkcja.

Dołączył(a)
14 Wrzesień 2015
Postów
2
Witajcie dziewczyny chcialam sie zapytac czy ktoras z was miala sytuacje taka jak ja zaczne od tego ze mam 19 lat i jestem w 16tyg ciazy. Skusilam sie na badania prenatalne ktore wykazaly przeziernosc karkowa 3.4mm ryzyko trisomi 21 < 1:101 > zrobili mi test pappa wynik trisomi 21 z krwi wynik < 1:709 > lekarz zalecil mi amniopunkcje bo jednak to ryzyko jest przez pomiar NT zgodzilam sie na to aby miec pewnosc czy wszystko wporzadku aktualnie jestem 3 dni po tym zabiegu teraz czekam na wynik strasznie sie boje wyniku i czy jest duza szansa ze jednak dziecko bedzie zdrowe :(.
 
reklama
jasne że jest duża szansa że wszystko będzie w porządku !
wiem, że to czekanie dobija, ale niestety teraz to tylko zostało Ci czekać na wyniki, a ja będę trzymała kciuki żeby wszystko skończyło sie dobrze!
 
Czesc, mam problem.jestem w 15 tygodniu ciazy, mam 20 lat. Tydzien temu mialam pobierana krew PAPP-A na ZD u dziecka. Dzisiaj do mnie zadzwonili z informacjami ze szpitala ze jest wysokie ryzyko, ze moje dziecko moze byc chore, wyszlo mi 1:140. Lekarz odrazu mnie zapytal czy chce amniopunkcje, aby dowiedziec sie czy dziecko jest zdrowe, czy chore. Zgodzilam sie, jade do szpitala za trzy dni na zabieg. Bardzo sie martwie, nie moge przestan o tym myslec, jak myslicie czy moje dziecko bedzie zdrowe? Jestem caly czas nadzieja ze bedzie w stu procentach zdrowe!!! Prosze napiszcie mi jak u Was bylo.. dziekuje
 
Nie stresuj się na zapas. A jakie miałaś wyniki usg? NT na przykład, czy była widoczna kość nosowa? Pappa bardzo często daje przekłamane wyniki, bo to tylko badania przesiewowe.
Także spokojnie.
 
Mieszkam w Anglii, na pierwszym badaniu usg w 14 tygodniu kobieta poinformowala mi ze jest wszystko dobrze, dzidzius lezal buzka do dolu, dzis dostalam te wyniki ze wysokie ryzyko.. mam wielka nadzieje ze to jednak nie prawda, i dziecko bedzie zdrowe!!
 
Do góry